Server Files MmoTutkunları Windows Altyapı Server Files

• Konuyu açan Konuyu açan hasanmacit
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 275
  • Gösterim Gösterim 13K
3333333.webp

GameSourcenin derlemesi bittikten sonra 2 adet böyle bir hata veriyor. İlk defa Windows deniyorum. :)

17791 eklentisini görüntüle

GameSourcenin derlemesi bittikten sonra 2 adet böyle bir hata veriyor. İlk defa Windows deniyorum. :)
bilgisayarda değilim ama lib eksik sanırım bizim forumun diğer windows filesinden alabilirsin eksik libi ya da ben bilgisayara geçince tamamlarım sana kalmış. hatta tavsiyem diğer filesi kullanman o bundan daha güzel.

Hasan teşkkür ederim. ben gerken kurulumları yaptım confları güncelledim db çalıştı auth ve channel çalımıyor exe tıklıyorum direk kapanıyor ve log yazmıyor sebebini nasıl bulurum ?

Hasan teşkkür ederim. ben gerken kurulumları yaptım confları güncelledim db çalıştı auth ve channel çalımıyor exe tıklıyorum direk kapanıyor ve log yazmıyor sebebini nasıl bulurum ?
log yazmıyorsa bende bilmiyorum ilginç bir durum normalde çalışması lazım. tekrardan gameyi build alıp dene istersen

hasanbey Dediğiniz herşeyi yaptım video izleyerek hepsi tamam ip adreslerim mi yanlış değişmem gereken yer mi var
giriş için bekliyor ne yapmalıyım

Dosya Eklentileri

• Ekran Alıntısı.webp
    Ekran Alıntısı.webp
    270,6 KB · Gösterim: 25
  • 2133.webp
    2133.webp
    65,6 KB · Gösterim: 25
  • Ekran Alıntısısa.webp
    Ekran Alıntısısa.webp
    61,7 KB · Gösterim: 22
hasanbey Dediğiniz herşeyi yaptım video izleyerek hepsi tamam ip adreslerim mi yanlış değişmem gereken yer mi var
giriş için bekliyor ne yapmalıyım
bir yanlışlık yapmışsın emin değilim ayrıca yanlış konuya yazıyorsun yorumu.

Windows sunucu ile Server açan var mı? Veya öneriliyor mu diğerlerinden farkı ne? Neden tercih edilir? Bu tarz sorular var kafamda nedense

Teşekkürler
Evet proje ismi vermeden söyleyeyim. BSD ile arasında gözle farkedebileceğiniz performans farkı yoktur. Öneririm, hem geliştirme hem de canlı oyunu test etme konusunda dumplama daha başarılı. Güvenlik olarak daha yaygın firewall durumları mevcut. Daha yaygın VDS, düşük maliyet, stabil ve desteği çok daha fazla bir sağlayıcıda. 10 sağlayıcının 2 tanesinde BSD sunucu bulabiliyorsan ki 1 tanesi de koruma adı altında fahiş fiyatlı olur genelde, 10 sağlayıcının 10'unda da Windows bulabilirsin. Genel olarak Dünya'da daha yaygın bir kullanıma sahip Windows VDS.

Son düzenleme:
windows üzerinden port açman lazım yada modem üzerinden. o şekilde girebilirler.
windows üzerinde port açtım fakat sorun şurda ben bunu bir arkadaşıma bin dosyasını gönderdim normal pvp server kurarken servererin.,info.py dosyasından düzenleyip ip yazabiliyorduk şimdi gönderdiğim oyun dosyasından nasıl giriş sağlayacak 127.0.0.1 id adresime nasıl erişecek

windows üzerinde port açtım fakat sorun şurda ben bunu bir arkadaşıma bin dosyasını gönderdim normal pvp server kurarken servererin.,info.py dosyasından düzenleyip ip yazabiliyorduk şimdi gönderdiğim oyun dosyasından nasıl giriş sağlayacak 127.0.0.1 id adresime nasıl erişecek
senin bilgisayarının ipv4 adresine bağlanıcak.

Evet arkadaşlar bazı arkadaşlar reboot nasıl atılır diye sormuş ve ayarlamaları nasıl yapacağım derken ben de öğrendim. Sizle beraber aynı eski serverlede olduğu gibi bu serverin putty=mysql workbench bu programı indirip bağlanın. reboot için "refles" seçeneği files ile ilgili ayarları yapabilirsiniz. bu da altın bilgidir ben de arkadaşlarımı kendi pcme bağlayınca yazacağım.

Dosya Eklentileri

• 21444.webp
    21444.webp
    3,4 KB · Gösterim: 21
En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: