Fast Loading

• Konuyu açan Konuyu açan enes turan
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 58
  • Gösterim Gösterim 2K
sistemi eklemeden önce çalışıyormuydu ?

bu arada ses için
sound/pc/sura/skill/ içerisine atınca syseerde düzeldi
teşekkürler syserr düzeldi. öncesinde çalışıyormuydu bilmiyorum bir ara denemiştim ve çalışıyordu. at skilleri hiç hasar vermiyor sen at skill'i kullınınca hasar verebiliyonmu?

teşekkürler syserr düzeldi. öncesinde çalışıyormuydu bilmiyorum bir ara denemiştim ve çalışıyordu. at skilleri hiç hasar vermiyor sen at skill'i kullınınca hasar verebiliyonmu?
skilldesc.txt içinde herhangi bir düzenleme yaptın mı? skilldesc.txt içindeki skillerin motion değeri ile srcdekiler aynı olmalı. Bu yüzden çalışmıyor olabilir.
Ek olarak; eğer at skilleri G veya P ise hasar vermez. Maksimum M1 olmak zorunda.

skilldesc.txt içinde herhangi bir düzenleme yaptın mı? skilldesc.txt içindeki skillerin motion değeri ile srcdekiler aynı olmalı. Bu yüzden çalışmıyor olabilir.
Ek olarak; eğer at skilleri G veya P ise hasar vermez. M1 olmak zorunda.
skilldesc.txt de değişiklik yapmadım, razuningV5 kullanıyorum filesın skilldesc.txt dosyasında sıkıntı varsa bilmiyorum.

Valla hasar vurmama bendede var ama öncesinde varmiydi yokmuydu bende bilmiyorum ama sen dedikten sonra fark ettim bende 3. Skilin çalışmadığını sana dediğim gibi yapınca çalışmama sorunu bende çözüldü fakat hasar sorunu bendede var hiç bir at skili hasar vermiyor onada bakmak lazım

skilldesc.txt de değişiklik yapmadım, razuningV5 kullanıyorum filesın skilldesc.txt dosyasında sıkıntı varsa bilmiyorum.
Skilldesc.txt ve skillproto karşılaştırması yapmanı öneririm. Normalde sorunsuz çalışması gerekir. Muhtemelen bir yerlerde bir çakışma ve uyuşmazlık var. Motion değerlerini kontrol et. (121-122-123-124)

Valla hasar vurmama bendede var ama öncesinde varmiydi yokmuydu bende bilmiyorum ama sen dedikten sonra fark ettim bende 3. Skilin çalışmadığını sana dediğim gibi yapınca çalışmama sorunu bende çözüldü fakat hasar sorunu bendede var hiç bir at skili hasar vermiyor onada bakmak lazım
Normalde at skilleri hasar vermez. Hasar vermemesinin temelde iki nedeni vardır, ilki yukarıda bahsettiğim gibi eğer at skilleri G veya P olursa hasar vermez. İkinci sebep olarak ise bunun varsayılan olarak engellenmiş olmasıdır.
Aktif etmek için char_skill.cpp içindeki şu if sorgusunu kaldırın veya yoruma çevirin:

C++:
Genişlet Daralt Kopyala
bool CHARACTER::CanUseSkill(DWORD dwSkillVnum) const
{
    [...]
    [...]
    {
        [...]
        {
            if( GetMountVnum() < 20209 && GetMountVnum() > 20212)
                if (GetMountVnum() != 20215 || GetMountVnum() != 20218 || GetMountVnum() != 20220)
                    return false;
        }
        [...]
    }
}

Eğer hala çalışmıyorsa bunun sebebi geliştiriciden kaynaklıdır ve sorun başka bir yerdedir.

tamam sistemle alakalı sadece 3. skill in kullanılamaması sorunu kaldı onuda yarın sakin kafayla bakar çözmeye çalışırım.

Sura'nın 3.at skili çözümünide ben vereyim:
1:
Genişlet Daralt Kopyala
{ HORSE_SKILL_WILDATTACK, "skill_wildattack.msa", 0 }, //Ara loadsura da

{ HORSE_SKILL_SPLASH, "skill_splash.msa", 0 }, //ekle

ymir work\pc\sura\horse_onehand_sword at aşağıdakini:;

Dosya Eklentileri

Sura'nın 3.at skili çözümünide ben vereyim:
1:
Genişlet Daralt Kopyala
{ HORSE_SKILL_WILDATTACK, "skill_wildattack.msa", 0 }, //Ara loadsura da

{ HORSE_SKILL_SPLASH, "skill_splash.msa", 0 }, //ekle

ymir work\pc\sura\horse_onehand_sword at aşağıdakini:;
Ayni çözümü bende üstte verdim ama sonuç alamadı

PythonPlayerSettingsModule dosyasının c++ doyasıyla düzenleme yapılmamış python dosyasını karşılaştırdım ve sorunu buldum. Herhangi bir kod eklemeye ya da çıkartmaya gerek yokmuş.

Bunu yapınca düzeldi;

PythonPlayerSettingsModule.cpp:
Genişlet Daralt Kopyala
//arat;

{ HORSE_SKILL_CHARGE, "skill_charge.msa", 0 },
        { HORSE_SKILL_CHARGE, "skill_splash.msa", 0 },

//değiştir

{ HORSE_SKILL_SPLASH, "skill_splash.msa", 0 },

PythonPlayerSettingsModule dosyasının c++ doyasıyla düzenleme yapılmamış python dosyasını karşılaştırdım ve sorunu buldum. Herhangi bir kod eklemeye ya da çıkartmaya gerek yokmuş.

Bunu yapınca düzeldi;

Genişlet Daralt Kopyala
//arat;

//değiştir

E bunu ben sana hem düzenlenmiş dosya olarak sonrada bu şekilde ekle diye atmıştım 😁😁

Bunu yapınca düzeldi;

Genişlet Daralt Kopyala
//arat;

//değiştir

Bak bu ardasta verdi
Ayrıca
galiba benim yüklediğim dosyayı build almadınız :D yine eskisi gibi cünkü yüklediğiniz dosya

şöyle tarif edeyim

C++:
Genişlet Daralt Kopyala
//arat
// 8 tane var bu koddan bazılarınnın altında eksik var
{ HORSE_SKILL_WILDATTACK, "skill_wildattack.msa", 0 },

//eksik olanlara altına şunu ekle
// bu kodu hepsinin altına eklediğinde toplam 10 tane olacak

bu 3. skil için çözüm ses içinde bakayım çözersem haber ederim
Bende burda belirttim galiba aradaki fark
HORSE_SKILL_CHARGE

Bu iki kere tanımlanmış galiba

Bak bu ardasta verdi
Ayrıca

Bende burda belirttim galiba aradaki fark
HORSE_SKILL_CHARGE

Bu iki kere tanımlanmış galiba
şuan kullandığın dosyayı atabilir misin merak ettim de. çünkü daha önce düzeltip attım dediğin dosya hatalıda.