Cube Renewal İtemi Oluşturup Envanter Doluluğunda İtemi Silmemesi Fixi

• Konuyu açan Konuyu açan okan4141
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 2
  • Gösterim Gösterim 144

okan4141

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Cube Renewal Sisteminin Kodlarını Okumadan Dosyalarıma Eklemek İstemedim Fazlasıyla Eksik Şeyler Var.

Öncesi:

old.png

Sonrası:

new.png

Not:
Boşta duran iEmptyPos = ch->GetEmptyInventory(....) Hani bende gördünüz diye öyle yapmayın K Envanterini silerken orası öyle kaldı sonra bu itemi silmemeyi farkettim öyle kaldı sonra düzelttim zatende. Hani orada öyle görünüyor diye sizde öyle yaparak hataya düşmeyin.

Ayrıca;

Buna benzer hatalar veya unutulmuş şeyler çok var. veya gereksiz bellekte yer ayırma tipleri. Örneğin: 0 ila 100 arasında bir sayı tutması gereken bir değişkene veya elemana int tanımlaması gibi.​

Son düzenleme:
Teşekkürler, veri tipi seçimi konusunda Ymir rezil bir iş çıkardığı için bu durumla çok sık karşılaşılıyor, dili bilmeden sadece Metin2 kaynağı ile kendini geliştiren arkadaşlar da var, hal böyle olunca Ymir kendi kötü alışkanlıklarını istemeden onlara da aktarmış oldu, dikkatli olmakta fayda var.

Teşekkürler, veri tipi seçimi konusunda Ymir rezil bir iş çıkardığı için bu durumla çok sık karşılaşılıyor, dili bilmeden sadece Metin2 kaynağı ile kendini geliştiren arkadaşlar da var, hal böyle olunca Ymir kendi kötü alışkanlıklarını istemeden onlara da aktarmış oldu, dikkatli olmakta fayda var.
Aynen öyle.