Viello SF-Gelişim Günlüğü

• Konuyu açan Konuyu açan Tengrist
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 36
  • Gösterim Gösterim 1K
IMG_4578.webp

Burası çok kötü gözüküyor yarım kalmış gibi zemin yüklenmiyor karekterin konumuna göre sadece 1x1 terrian yükleniyor. Tkmt2 bunu 2 katına çıkartmıştı ve oyun sslerinde güzel görünüm oluyordu. Ben full haritayı yüklenicek şekilde yaptım o zamanda fps düşüklüğü oluyor. En iyisi 2 katına çıkartmak. İstersen bu fikri değerlendir. Paylaşmasan bile kendin için yapabilirsin. Full terrian için link bırakıyorum.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

18593 eklentisini görüntüle

Burası çok kötü gözüküyor yarım kalmış gibi zemin yüklenmiyor karekterin konumuna göre sadece 1x1 terrian yükleniyor. Tkmt2 bunu 2 katına çıkartmıştı ve oyun sslerinde güzel görünüm oluyordu. Ben full haritayı yüklenicek şekilde yaptım o zamanda fps düşüklüğü oluyor. En iyisi 2 katına çıkartmak. İstersen bu fikri değerlendir. Paylaşmasan bile kendin için yapabilirsin. Full terrian için link bırakıyorum.
bu full terrain kötü hacım zenariste JTX_ENTIRE_TERRAIN_RENDER bunu kullanmanı öneririm ama TK nın renderı 2 katına çıkardığını bilmiyodum, client srcde bi bakmak lazım mantığı nasıl 1x1 renderın ona göre daha geniş almak full terrain renderdan daha sağlıklı olabilir

bu full terrain kötü hacım zenariste JTX_ENTIRE_TERRAIN_RENDER bunu kullanmanı öneririm ama TK nın renderı 2 katına çıkardığını bilmiyodum, client srcde bi bakmak lazım mantığı nasıl 1x1 renderın ona göre daha geniş almak full terrain renderdan daha sağlıklı olabilir
İdeali 2 katı bencede. JTX_ENTIRE_TERRAIN_RENDER Farkı nedir?

jettyx tüm haritayı renderlarken donma olayları fixlemiş, fps azalması daha az diye hatırlıyorum ikisini de denediğimde
Bu tarz şeyleri kesinlikle önermiyorum. Hali hazırda 32 bit mimariye sahip bir istemci var. Bu eklediğiniz şeyler bellek kullanımı ve işlemci yükünü aşırı arttıran şeyler. Oyundaki ışınlama sonrası ve olası leakler, objeler ve diğer nesneler derken kullanım 3.9 u aşarsa client crash yiyecektir. İstemciyi x64 mimarisine geçirdikten sonra sistem gereksinimi yükseltip istediğiniz gibi at koşturmak size kalmış 😅

Misali2'de görmüştüm diye hatırlıyorum chatte bayrak ve karakterin class'ına göre bağırma ekranında icon çıkması ve mektup işaretiyle pm atabilme:

İlerde aklımda olan bir sistem için bazı itemlerde artısına göre yıldız gösterimi:

üstteki thinboard niye o kadar küçük biraz daha büyültsene gözükmüyor
Bence çok ideal boyutu, killboard sonuçta kocaman anons geçmeye gerek yok

Gui ögelerini yeniden düzenledim, elveron etc nin içerisine minimap, minimap altı yazıların arka planına gri font, c ekranının altına resimler( bunun işi daha bitmedi), bir de yeni mall.tga düzenlemesi yaptım:

Render targetta 2 client açıkken, zırh'ın silah'ın vs üzerine gelince yerdeki çim efektlerinde ve sularda beyazlama sorunu oluyordu onu fixledim çok şükür bundaki hatayı görüp çözene kadar en az 4 5 sistem eklerdim, dün 4 5 saatimi aldı.

C panelinin official hali bence çok daha güzel özellikle tab iconları oyunun aurasını bozmuş. ++ Official thinboard varken aeldra thinboard oyunu ucuz gösteriyor.
evet hocam c panelinin tab kısımlarına ayar çekeceğim, thinboardı farklı bir tane ile değiştim şu an aeldra değil official'a daha yakın ve daha şık.
Buff bot sistemi ekledim sistemin arka planında bazı değişiklikler yaptım farm yapan oyuncunun işine yaraması için ekstra pvm statlar da kazanıyor fakat şamanların önemi pvp ve lonca savaşında yüksek olması amacıyla şaman bufflarının verdiği değerleri normal şamanın yaklaşık yarı seviyesine çektim. Gui'sinde değişiklikler yapacağım, aynı şekilde envanter yanı iconu da rastgele bir şey oldu ona da el atacağım sevgiler.

Buff Bot Özelliği: