Çözüldü Sequence hakkında

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

YunusEmreOfficial

cout << "Jr. Lyrion" << endl ;
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Files geliştiren her arkadaş bilir ki "Sequence" diye bir sistem var. Bazı arkadaşlar ölü kod olarak kaldırmış, bazı arkadaşlar sistemlerde ekleyip sonrasında kaldırmış, bazı arkadaşlar da kullanmaya devam ediyor. Sormam gereken şu; bu sequence denen şey nedir? Nasıl kullanılır? Ölü kod mudur? Kaldırılmalı mıdır?
Bir kaç altyapı denedim örneğin Razu v5 bu fileste kaldırılmış olarak görüyoruz. Ama Kaptanın paylaştığı Windows ve FreeBSD altyapısında sequence duruyor. Aklım karıştı açıkcası durmalı mı kalkmalı mı ?

Çözüm
Hepsi bu kadarcık fonksiyonmu :D eklediğim sistemlerin ve bi çok fonksiyondan sonra return sequence döndürüyoda bende dedim kapsamlı birşey sanmıştım. Fonksiyon için teşekkür ederim. <3
Hepsi bu değil, kapsamlı birden fazla kodu var. Ben sadece burada temel görevi üstlenen fonksiyonu göstermek istedim.
Eğer ilgilenirsen:
Sequence ölü kod değil. Ama çok sağlam bir kod da değil. Metin2 için olmazsa olmaz diyebileceğimiz türden bir özellik değildir.
Sadece paket veri sıralamalarını kontrol eden bir sistem ama %100 fonksiyonel çalışmadığı bir gerçek. Bazen saçma sapan asılsız hatalara neden olabiliyor, tek ve en büyük dezavantajı bu.
Bunu kaldırıp kaldırmamak tamamen tercih meselesi. Her iki durumda da files kullanılabilir. Uzun zaman önce ben de kaldırmıştım.

Sequence ölü kod değil. Ama çok sağlam bir kod da değil. Metin2 için olmazsa olmaz diyebileceğimiz türden bir özellik değildir.
Sadece paket veri sıralamalarını kontrol eden bir sistem ama %100 fonksiyonel çalışmadığı bir gerçek. Bazen saçma sapan asılsız hatalara neden olabiliyor, tek ve en büyük dezavantajı bu.
Bunu kaldırıp kaldırmamak tamamen tercih meselesi. Her iki durumda da files kullanılabilir. Uzun zaman önce ben de kaldırmıştım.
Kaldırılsa peki ne gibi sorunlar çıkabilr pakwt sıralamada birde kullanımına örnek verebilrmisin.

Kaldırılsa peki ne gibi sorunlar çıkabilr pakwt sıralamada birde kullanımına örnek verebilrmisin.
Hiçbir sorun çıkmaz.
Kullanımına pek örnek yok, paketlerin iletişiminin sıralı mı yoksa sırasız mı olduğunu kontrol eden bir sistem sadece.
Ve gerektiğinde boyut güncellemesi yapıyor.

C++:
Genişlet Daralt Kopyala
void CPacketInfo::SetSequence(int header, bool bSeq)
{
    TPacketElement * pkElem = GetElement(header);
    if (pkElem)
    {
        if (bSeq)
        {
            if (!pkElem->bSequencePacket)
                pkElem->iSize++;
        }
        else
        {
            if (pkElem->bSequencePacket)
                pkElem->iSize--;
        }

pkElem->bSequencePacket = bSeq;
    }
}

Hiçbir sorun çıkmaz.
Kullanımına pek örnek yok, paketlerin iletişiminin sıralı mı yoksa sırasız mı olduğunu kontrol eden bir sistem sadece.
Ve gerektiğinde boyut güncellemesi yapıyor.

C++:
Genişlet Daralt Kopyala
void CPacketInfo::SetSequence(int header, bool bSeq)
{
    TPacketElement * pkElem = GetElement(header);
    if (pkElem)
    {
        if (bSeq)
        {
            if (!pkElem->bSequencePacket)
                pkElem->iSize++;
        }
        else
        {
            if (pkElem->bSequencePacket)
                pkElem->iSize--;
        }

pkElem->bSequencePacket = bSeq;
    }
}
Hepsi bu kadarcık fonksiyonmu :D eklediğim sistemlerin ve bi çok fonksiyondan sonra return sequence döndürüyoda bende dedim kapsamlı birşey sanmıştım. Fonksiyon için teşekkür ederim. <3

Hepsi bu değil, kapsamlı birden fazla kodu var. Ben sadece burada temel görevi üstlenen fonksiyonu göstermek istedim.
Eğer ilgilenirsen:

Çözüm
Eğer ilgilenirsen:
Mutlaka inceliycem. Çok teşekkür ederim.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.