MartySama 5.5 Server Files Geliştirme Günlüğü

Geliştirme günlüğünün sonuna gelmiş bulunmaktayım. Sanırım şuan sorunsuz çok güzel bir altyapıya sahip oldum. Geliştirmiş olduğum bu altyapı ile tamamen ücretsiz vslik files açma kararı aldım. Herkese başarılar diliyorum.
Başarılar. Açtığınızda haber etmeyi unutmayın :)

Kolay gelsin son durum nedir acaba merak ettim :)
Merhabalar, uzun bir süredir askerlik nedeniyle uzak kalmıştım.Terhis olduktan sonra çalışmalara tekrar hız vermiş bulunmaktayım.

Official Oto Av eklendi
Ekran Alıntısı.jpg

Günün ek güncellemesi,
Envanterdeki simya butonu kaldırılıp yerine Otoav butonu eklenmiştir. Aynı zamanda klavyeden "O" tuşu otoav için atandı.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Oto av sonrası moblara takılma esnasında farmın verimli olmamasından dolayı, mobların içinden geçme fixini uyguladım. Şu an için herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Herhangi bir sorunla karşılaşmam durumunda konuyu güncelleyeceğim.
Kodblogu:
Genişlet Daralt Kopyala
//Client src içindeki GameLib klasöründe ActorInstanceCollisionDetection.cpp açılıp
BOOL CActorInstance::TestActorCollision(CActorInstance & rVictim) //fonksiyonu aratılır.
//kod bloğu içinde
    if (rVictim.IsDead())
        return FALSE;

//aşağıdaki şekilde düzenlenir.
if (rVictim.IsEnemy() || rVictim.IsDead() || rVictim.IsPoly())
        return FALSE;

Son düzenleme:
Otomatik Yang ve İtem Toplama Eklendi. Muhtemelen düzenlemelerin %99'u bitmiş durumda. Artık server açmak için kullanabileceğimi düşünüyorum.

Ekran Alıntısı2222.webp

Projemde kullanmak üzere altyapıya özel yeni Auto Patcher tasarımım. Görsel olarak biraz daha yumuşak renkler ile gözü yormaması için çalıştım. Bilmiyorum fena olmadı gibi
pack.webp

Default.webp