Çözüldü Yeni eklediğim kuşak gözükmüyor

• Konuyu açan Konuyu açan TheAdmin33
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 20
  • Gösterim Gösterim 976
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

TheAdmin33

Geliştirme günlüğü olmayan adam
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
yeni kuşak ekledim item_list falan herşey doğru ama oyunda giydiğimde başka kuşak gözüküyor. sebebi nedir

Ekran Alıntısı.PNG

item_list:
Genişlet Daralt Kopyala
86001    WING    icon/item/86001.tga    d:/ymir work/item/wing/acce_05_86_001.gr2

ymir work/item/wing/acce_05_86_001.gr2 bu dosya mevcut

temel sebebi item protoda hata yapmış olabilirsin
1.çözüm: item protoda bulunan valule3 kısmının msm deki index numara kısmındaki ile aynı olup olmadıgını kontrol et....
2.Çözüm: msm yolunu kontrol et aynı isimdeki başka gr2 yi işaret ediyor olabilir.
3.Çözüm: item proto kısmındaki gm kodu başka biri ile çatışıyor olabilir veya valule 3 kısmı bu nadir olandır senin sorununa istinaten çıkan.

Kostum güzelmiş elinde dosyaları varsa benimle paylaşır mısın ? veya hangi files içerisinde ?

yapamazsan haber et ve bilgisayarına AnyDesk kur sonra bana haber et ilk musaitliğinde bilgisayarına baglanıp sorunu çözmmene yardımcı olayım

temel sebebi item protoda hata yapmış olabilirsin
1.çözüm: item protoda bulunan valule3 kısmının msm deki index numara kısmındaki ile aynı olup olmadıgını kontrol et....
2.Çözüm: msm yolunu kontrol et aynı isimdeki başka gr2 yi işaret ediyor olabilir.
3.Çözüm: item proto kısmındaki gm kodu başka biri ile çatışıyor olabilir veya valule 3 kısmı bu nadir olandır senin sorununa istinaten çıkan.
kuşakların protoda value3 kodu yok hepsi 0 yani.
kuşak msm ye eklenmiyor.
kod çakışması yok

basit sınıfı kuşak gözükmüyor kişiye özel gözüküyor anlamadım gitti

bak mantığını anlatayım.. item proto kısmından gr2 nin envanter üzerinde hangi boşluğa geleceğini yani kılıç mı kusak mı onu belirlersin sonra item proto kısmına gr2 yi modeli çekmek üzere msm deki kodu yazarsın model ile görevli msm yolunu vb. herseyini item protoya söyler ve oyuna yansır model.. neyse dur anlatmakla ugraşmıyım bekle tamam mı msm ve item protosunu yapıp sana atacağım

mysql kaç kullanıyorsun 5.6 mı

Şunu bir dener misin ...
gr2 ismini sem58sem yapar mısın gr2 den ve item listten gr2 ismini ctrl f diyip item liste ararsana bir baş aynı isimde var mı ? var ise item listen gr2 ismini ve dosya üzerindende ismini degiştirir misin

86001 WING icon/item/86001.tga d:/ymir work/item/wing/acce_05_86_001.GR2 bende bazı satırlarda aynı konumda aynı isimde buldum sendede olabilir aynısı o yuzden gr2 ismini degiştirip kontrolu saglayıp dönersen sevinirim ona göre diger çözüme bakalım yani seninde bu attıgın kod parçası her filesde var olan kod parçası kusak kod parçası 86001 i de degiştirebilirsin zaten filesinde o kod üzerinde başka kuşak var

41411 kodunu kullan... gr2 isminide sem58sem.gr2 yap ayarları diğer dosyalarından da yap

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Şunu bir dener misin ...
gr2 ismini sem58sem yapar mısın gr2 den ve item listten gr2 ismini ctrl f diyip item liste ararsana bir baş aynı isimde var mı ? var ise item listen gr2 ismini ve dosya üzerindende ismini degiştirir misin
düzelmiyor .
gözüken kuşağın dds dosyasını siliyorum halen gözükmeye devam ediyor bu normalmı EPack32 kullanıyorum ondamı sıkıntı var

ondan alakalı degildir biseyleri yanlış yapıyon.. kodunu degiştirdi isen ve gr2 ismini degiştirdi isen sorun devam ediyor ise akşam bilgisayarına baglanıp çözüyüm olur mu ? Çünkü 86001 WING icon/item/86001.tga d:/ymir work/item/wing/acce_05_86_001.gr2 bu vermiş oldugun kod satırı her fileste var bu kod satırı ile o kuşağı ekleyemezsin item kodunu ve gr2 ismini degiştirmen gerek. aynı zamanda pack içerisindede o konum o isimde olması lazım.

ondan alakalı degildir biseyleri yanlış yapıyon.. kodunu degiştirdi isen ve gr2 ismini degiştirdi isen sorun devam ediyor ise akşam bilgisayarına baglanıp çözüyüm olur mu ? Çünkü 86001 WING icon/item/86001.tga d:/ymir work/item/wing/acce_05_86_001.gr2 bu vermiş oldugun kod satırı her fileste var bu kod satırı ile o kuşağı ekleyemezsin item kodunu ve gr2 ismini degiştirmen gerek. aynı zamanda pack içerisindede o konum o isimde olması lazım.
örnek item list
41411 WING icon/item/41411.tga d:/ymir work/item/wing/sem58sem.gr2
ve pack içerisindeki gr2 yani kuşak dosyasının isminide sem58sem yap ardından d:/ymir work/item/wing/ konumuna at dene

benim filesta kuşak sistemi yoktu kendim ekledim . Benim filesta bahsettiğin gibi önceden ekli olma durumu yok

benim filesta kuşak sistemi yoktu kendim ekledim . Benim filesta bahsettiğin gibi önceden ekli olma durumu yok
Kostum o zaman o gelen başka kuşağıda sen ekledin önceden demekki .. sonra bu kuşağı eklerkende aynı kodu veya aynı isim oldugu için onu çekiyor olabilir

item_list başka yersen çekiyor olabilir item listten bir kuşak sil mesela hala çalışıyorsa başka bir item_list daha mevcut demek sorunun bu olma olasılığı çok yüksek

tam anlatım hazırlıyordum pufffff xd
bende kostümdeki gibi Vnum kısıtlaması vardır diyordum ama işten fırsat bulupta bakamamıştım şimdi denedim düzeldi teşekkürler.

birde şu kuşak havada duruyor onu nasıl düzeltebilirim?

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.