Yanında Gezen Binek Sistemi

• Konuyu açan Konuyu açan hasanmacit
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 38
  • Gösterim Gösterim 2K
Costume mount sistemi ekli olanlar hangi kısmı yaparsa yeterli olur ? Sadece game tarafını yapsam yeterli sanırım?

Costume mount sistemi ekli olanlar hangi kısmı yaparsa yeterli olur ? Sadece game tarafını yapsam yeterli sanırım?
bütün game sourceyi gözden geçir client src ve pythonu atlayabilirsin. proto kodları da önemli yoksa çalışmayacaktır.

ch->ReviveInvisible (5); şu koddan 5 kere var denmiş 3 tane çıktı başka yok bir problem yaratır mı ?

value1 yerine appylevalue0 değerinden nasıl çektirme yapabiliriz birde şöyle bir problemim var
ch99 sysser:
Genişlet Daralt Kopyala
SYSERR: Aug  5 05:25:32 :: CMountActor::Summon: [CMountActor::Summon] Failed to summon the mount. (vnum: 0)
SYSERR: Aug  5 05:25:32 :: CMountSystem::Summon: [CMountSystem::Summon(10000216)] Null Pointer (mountVID)
Manni bineğine binince binek gidiyor.

value1 yerine appylevalue0 değerinden nasıl çektirme yapabiliriz birde şöyle bir problemim var
ch99 sysser:
Genişlet Daralt Kopyala
SYSERR: Aug  5 05:25:32 :: CMountActor::Summon: [CMountActor::Summon] Failed to summon the mount. (vnum: 0)
SYSERR: Aug  5 05:25:32 :: CMountSystem::Summon: [CMountSystem::Summon(10000216)] Null Pointer (mountVID)
Manni bineğine binince binek gidiyor.
proto kodlarını sistemde verilenle değiştirilip bineklerin questini sildin mi?

kullandığım fileste bu sistem hali hazırda var ben deneme amaçlı oyunda olmayan bir binek ekledim fakat yanımda gezmiyor o bindiğimde kullanabiliyorum ama yanımda da dolaşabilmesi için nasıl bir düzenleme yapmam gerek

kullandığım fileste bu sistem hali hazırda var ben deneme amaçlı oyunda olmayan bir binek ekledim fakat yanımda gezmiyor o bindiğimde kullanabiliyorum ama yanımda da dolaşabilmesi için nasıl bir düzenleme yapmam gerek
diğer binekler yanında geziyor ama bu mu gezmiyor sadece doğru anladım değil mi? bineği doğru eklediysen ve binebiliyorsa gezmesi lazım aslında.

evet diğer oyunda olan binekler geziyor yeni eklediğim sadece bineğe binince gözüküyor tekrardan bi kontrol edicem verdiğim vnum değerlerini

@Forgiven e ait olan yanında gezen binek sistemini kullanıyorsan itemproto da item sonlarında value1 lerinde mobların kodları olur sende bunlar eklimi bi kontrol et.

1726152539222.webp

1726152728883.webp

@Forgiven e ait olan yanında gezen binek sistemini kullanıyorsan itemproto da item sonlarında value1 lerinde mobların kodları olur sende bunlar eklimi bi kontrol et.

18879 eklentisini görüntüle

18880 eklentisini görüntüle
bende value4 değerlerinde yazıyor mob kodu şöyle bi sıkıntıda var mob olarak çağırdığımda gözükmüyor
item_proto:
Genişlet Daralt Kopyala
74000    ¹éÀ¯´ÏÄܼÒȯÆĞ    ITEM_COSTUME    COSTUME_MOUNT    1    ANTI_DROP | ANTI_SELL | ANTI_GIVE | ANTI_PKDROP | ANTI_STACK | ANTI_MYSHOP    QUEST_USE_MULTIPLE | LOG    NONE    NONE    0    0    0    0    0    LIMIT_NONE    0    LIMIT_NONE    0    APPLY_MOV_SPEED    60    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    180    0    0    0    74000    0    0    0    0

tamam çözdüm item proto ile mob proto vnumları aynı diye olmuyormuş npc ve mob vnumlarını değiştirdim düzeldi
1726154019621.webp