Çözüldü Won sınırı arttırma

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaiser

Admin
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar won sınırını nasıl arttırabilirim ?
Şu an sınır 99, ben bunu 999 olarak değiştirmek istiyorum, lenght.h ve uicommon.py dosalarında bu sınırlarla ilgili kodlar mevcut ama sanırım değişken tipleri de değiştirmek gerekiyormuş.
Tam olarak neleri değiştirmem gerekiyor acaba bilgisi olan var mı?

Çözüm
Sorun çözüldü. Sorunun kaynağı envanterde 99 wondan fazla para bulunmasıymış.
offlineshop_manager.cpp içindeki;
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
    bool isOverFlow = ch->GetCheque() + dwRequiredCheque > 100 - 1 ? true : false;
    if (isOverFlow)
    {
        ch->ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT("You can't withdraw this money at the moment!"));
        return;
    }

Bloğundaki 100'ü 1000 olarak değiştirdim. Şimdi envanterde 999 won olana kadar bankadan won çekiyor.

Teşekkür ederim :)
Konu kapatılabilir.
Won bilgileri BYTE olarak tutuluyorsa en fazla 255'e kadar çıkabilir. Yükseltmek için short'u kullanabilirsiniz

Peki bu işlemleri hangi dosyalara uygulamam gerekiyor ?

Wonla alakalı kodları takip ederek bulabilirsiniz

Dediğiniz gibi ilgili dosyaları inceledim. Long olarak tanımlandığı için değişkenlere dokunmadım.
Packten ve lenght.h den sınırı arttırdım, envaterde belirlediğim sınırda depolayabiliyorum fakat pazar kurarken ücret girme ekranını yapamadım. moneyinputdialog.py den girilebilir karakter sınırı 2 idi ("input_limit" : 2,)
ben 3 olarak değiştirdim ama hala en fazla 2 karakter giriliyor won yerine.
Aynı durum ticaret ekranında da söz konusu.

Envanter için anlatıyorum. Envanterde ki yang kısmına tıklayınca bölme seçeneği var.
Şu kod ile en fazla ne kadar yazılacağı belirleniyor.
Python:
Genişlet Daralt Kopyala
self.dlgPickMoney.SetMax(9) # 인벤토리 990000 제한 버그 수정

Sanırım yanlış anlaşıldı, bu dediğiniz kod pasif durumda şu an zaten. py dosyalarında buna benzer başka kod da göremedim.

Buna benzer won için eklenen kod olması lazım. .SetMax( şu şekilde arama yapmayı denediniz mi?

uicommon içinde bazı alakalı kodlar buldum, sorun çözüldü. Şimdide bankadan won çekilmiyor. Acaba neyle alakalı olabilir? Miktara ne yazarsam yazayım wonu çekmiyor.

Son düzenleme:
Sorun çözüldü. Sorunun kaynağı envanterde 99 wondan fazla para bulunmasıymış.
offlineshop_manager.cpp içindeki;
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
    bool isOverFlow = ch->GetCheque() + dwRequiredCheque > 100 - 1 ? true : false;
    if (isOverFlow)
    {
        ch->ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT("You can't withdraw this money at the moment!"));
        return;
    }

Bloğundaki 100'ü 1000 olarak değiştirdim. Şimdi envanterde 999 won olana kadar bankadan won çekiyor.

Teşekkür ederim :)
Konu kapatılabilir.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.