Source [Windows / FreeBSD] Mainline geliştirme ortamı - Tertemiz altyapı.

Update 7

1. [REVERSED] Official Save Camera Mode
1.1. Seçtiğiniz kamera modunun (Yakın Mesafe - Uzak Mesafe) oyundan çıkınca Client/metin2.cfg'e kaydedilmesini ve sıfırlanmamasını sağlar.
1.2. Orijinal Camera Mode kodları silindi. Yani bu defineyi kaldırmayın. Güncellemeyi kolay görmeniz için defineli ekledim.

2. threeway_war kaldırıldı.
3. ip_ban kaldırıldı.
4. FileMonitor_FreeBSD kaldırıldı.
5. distribution_test_server kaldırıldı.
6. over9refine kaldırıldı.
7. dev_log kaldırıldı.
8. Traffic_Profiler kaldırıldı.
9. Hotbackup kaldırıldı.

10. Kimsenin kullanmadığı ufak kod parçaları silindi.
10.1. GetEventFlag("japan_regen")
10.2. GetEventFlag("newyear_mob")
10.3. GetEventFlag("independence_day")
10.4. FUCKING_BRAZIL_ITEM_AUTO_SP_RECOVERY_S
10.5. FUCKING_BRAZIL_ITEM_AUTO_HP_RECOVERY_S
10.6. exp_table_euckr
10.7. exp_table_newcibn
10.8. EFFECT_LEVELUP_ON_14_FOR_GERMANY
10.9. EFFECT_LEVELUP_UNDER_15_FOR_GERMANY
10.10. SetTextTailLivingTime
10.11. NOT_NEED_DELETE_CODE
10.12. g_create_position_canada
10.13. do_mount
10.14. Roulette
10.15. IsDevStage
10.16. IsTestStage
10.17. IsLiveStage
10.18. reportviolentwhisperbutton
10.19. struct LuckyBagInfo b2
10.20. change_guild_master.be_other_member

11. Client/Pack/Root içindeki kullanılmayan bazı dillere özgü kontroller kaldırıldı.
11.1. IsJAPAN
11.2. IsHONGKONG
11.3. IsCIBN10
11.4. IsNEWCIBN
11.5. IsVIETNAM
11.6. IsCANADA
11.7. IsCHEONMA
11.8. IsWE_KOREA

12. Server içindeki kullanılmayan bazı dillere özgü kontroller kaldırıldı.
12.1. LC_IsTaiwan
12.2. LC_IsWE_Korea
12.3. LC_IsNewCIBN
12.4. LC_IsSingapore
12.5. LC_IsJapan
12.6. LC_IsCanada (Kanadaya özgü ayrıcalık ve özellikler silinmedi, koda dil koşulsuz olarak dahil edildi.)
12.7. LC_IsBrazil
12.8. LC_IsGermany
12.9. LC_IsHongKong
12.10. LC_IsVietnam

13. "ServerSource/input_auth.cpp" içine "ENABLE_ACCOUNTS_WITH_SPECIAL_CHARS" kontrolü eklendi.
14. Yeni serverfiles/config kontrolü "g_bGuildInviteLimit"
15. Yeni serverfiles/config kontrolü "g_bGuildInfiniteMembers"

16. Ufak hata düzeltmeleri yapıldı.
17. İngilizce harici karakterlerin depo şifresi olarak kullanılması engellendi.
18. Ufak kod düzeni ve okunabilirliği iyileştirmeleri yapıldı.

Ana konudaki linkten indirebilirsiniz.

Eline Sağlık Bi Sorum Olucak Envanterdeki Yeşil Buton Simya Butonunu kaldırmak için biraz Bilgi Verebilirmisiniz Herhangi Bi forumda Sağlam Bi Bilgi Yokta

Eline Sağlık Bi Sorum Olucak Envanterdeki Yeşil Buton Simya Butonunu kaldırmak için biraz Bilgi Verebilirmisiniz Herhangi Bi forumda Sağlam Bi Bilgi Yokta
pack kısmından rootta game.py var onun içinde arat

onPressKeyDict[app.DIK_O] = lambda : self.interface.ToggleDragonSoulWindowWithNoInfo()

Yorum satırına al yada sil // bu yada ## bunu ekle başına yazı yeşil olduğunda yorum satırıdır.

daha sonra

inventorywindow.py:
    {
                                "name" : "DSSButton",
                                "type" : "button",

"x" : 114,
                                "y" : 107,

"tooltip_text" : uiScriptLocale.TASKBAR_DRAGON_SOUL,

"default_image" : "d:/ymir work/ui/dragonsoul/dss_inventory_button_01.tga",
                                "over_image" : "d:/ymir work/ui/dragonsoul/dss_inventory_button_02.tga",
                                "down_image" : "d:/ymir work/ui/dragonsoul/dss_inventory_button_03.tga",
                            },

buradaki dosyayı bul ve bu satırları yorum satırı yap başına ## koy yani her satıra oradaki buton da kalkar o ya bastığında pencereside açılmaz.
Bulunucak dosya adı inventorywindow.py bazı fileslerde locale_tr içinde olabiliyor. bazılarında uiscript içinde bu filesi indirmedim o yüzden 2 sindede kapat. 😂

pack kısmından rootta game.py var onun içinde arat

onPressKeyDict[app.DIK_O] = lambda : self.interface.ToggleDragonSoulWindowWithNoInfo()

Yorum satırına al yada sil // bu yada ## bunu ekle başına yazı yeşil olduğunda yorum satırıdır.

daha sonra

inventorywindow.py:
    {
                                "name" : "DSSButton",
                                "type" : "button",

"x" : 114,
                                "y" : 107,

"tooltip_text" : uiScriptLocale.TASKBAR_DRAGON_SOUL,

"default_image" : "d:/ymir work/ui/dragonsoul/dss_inventory_button_01.tga",
                                "over_image" : "d:/ymir work/ui/dragonsoul/dss_inventory_button_02.tga",
                                "down_image" : "d:/ymir work/ui/dragonsoul/dss_inventory_button_03.tga",
                            },

buradaki dosyayı bul ve bu satırları yorum satırı yap başına ## koy yani her satıra oradaki buton da kalkar o ya bastığında pencereside açılmaz.
Bulunucak dosya adı inventorywindow.py bazı fileslerde locale_tr içinde olabiliyor. bazılarında uiscript içinde bu filesi indirmedim o yüzden 2 sindede kapat. 😂
ikinci dediğini yaparsa key error alır gibi duruyor

Update 7

1. [REVERSED] Official Save Camera Mode
1.1. Seçtiğiniz kamera modunun (Yakın Mesafe - Uzak Mesafe) oyundan çıkınca Client/metin2.cfg'e kaydedilmesini ve sıfırlanmamasını sağlar.
1.2. Orijinal Camera Mode kodları silindi. Yani bu defineyi kaldırmayın. Güncellemeyi kolay görmeniz için defineli ekledim.

2. threeway_war kaldırıldı.
3. ip_ban kaldırıldı.
4. FileMonitor_FreeBSD kaldırıldı.
5. distribution_test_server kaldırıldı.
6. over9refine kaldırıldı.
7. dev_log kaldırıldı.
8. Traffic_Profiler kaldırıldı.
9. Hotbackup kaldırıldı.

10. Kimsenin kullanmadığı ufak kod parçaları silindi.
10.1. GetEventFlag("japan_regen")
10.2. GetEventFlag("newyear_mob")
10.3. GetEventFlag("independence_day")
10.4. FUCKING_BRAZIL_ITEM_AUTO_SP_RECOVERY_S
10.5. FUCKING_BRAZIL_ITEM_AUTO_HP_RECOVERY_S
10.6. exp_table_euckr
10.7. exp_table_newcibn
10.8. EFFECT_LEVELUP_ON_14_FOR_GERMANY
10.9. EFFECT_LEVELUP_UNDER_15_FOR_GERMANY
10.10. SetTextTailLivingTime
10.11. NOT_NEED_DELETE_CODE
10.12. g_create_position_canada
10.13. do_mount
10.14. Roulette
10.15. IsDevStage
10.16. IsTestStage
10.17. IsLiveStage
10.18. reportviolentwhisperbutton
10.19. struct LuckyBagInfo b2
10.20. change_guild_master.be_other_member

11. Client/Pack/Root içindeki kullanılmayan bazı dillere özgü kontroller kaldırıldı.
11.1. IsJAPAN
11.2. IsHONGKONG
11.3. IsCIBN10
11.4. IsNEWCIBN
11.5. IsVIETNAM
11.6. IsCANADA
11.7. IsCHEONMA
11.8. IsWE_KOREA

12. Server içindeki kullanılmayan bazı dillere özgü kontroller kaldırıldı.
12.1. LC_IsTaiwan
12.2. LC_IsWE_Korea
12.3. LC_IsNewCIBN
12.4. LC_IsSingapore
12.5. LC_IsJapan
12.6. LC_IsCanada (Kanadaya özgü ayrıcalık ve özellikler silinmedi, koda dil koşulsuz olarak dahil edildi.)
12.7. LC_IsBrazil
12.8. LC_IsGermany
12.9. LC_IsHongKong
12.10. LC_IsVietnam

13. "ServerSource/input_auth.cpp" içine "ENABLE_ACCOUNTS_WITH_SPECIAL_CHARS" kontrolü eklendi.
14. Yeni serverfiles/config kontrolü "g_bGuildInviteLimit"
15. Yeni serverfiles/config kontrolü "g_bGuildInfiniteMembers"

16. Ufak hata düzeltmeleri yapıldı.
17. İngilizce harici karakterlerin depo şifresi olarak kullanılması engellendi.
18. Ufak kod düzeni ve okunabilirliği iyileştirmeleri yapıldı.

Ana konudaki linkten indirebilirsiniz.
Teşekkürler. questlua_forked dosyasına bir işlem yapıldı mı yeni dosyalarda bu dosya yokta ?

db acılamıyor hatası alıyorum sebebi ne olabilir ?

Ekran görüntüsü 2024-05-28 181946.png

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Merhaba, son güncellemeler içerisinde mi indirme linkinde olan dosyalar yoksa güncellemeleri bizler mi sonradan üstünden geçireceğiz. Ek olarak premium üyeler için ayrı bir güncelleme gelmiş son okuduğumda bunu da üye olduktan sonra konuda görebilecek miyiz?

"Server Filesi indirmek için ---->
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
"

Merhaba, son güncellemeler içerisinde mi indirme linkinde olan dosyalar yoksa güncellemeleri bizler mi sonradan üstünden geçireceğiz. Ek olarak premium üyeler için ayrı bir güncelleme gelmiş son okuduğumda bunu da üye olduktan sonra konuda görebilecek miyiz?

"Server Filesi indirmek için ---->
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
"
hayır öyle bir güncelleme gelmedi. ölü kodları kendi filesinde kaldırmak istiyorsan premium içerik olarak bu tarz konular açıldı ama bu konu ve içindeki içerikler tamamen ücretsiz bir premium üyelik söz konusu değil. ve dosyayı indirdiğin en güncel haliyle indiriyorsun. ekstradan güncellemene gerek yok. şuanki sürüm u7 ye kadar olan tüm güncellemeleri içeriyor. (u7 dahil)

hayır öyle bir güncelleme gelmedi. ölü kodları kendi filesinde kaldırmak istiyorsan premium içerik olarak bu tarz konular açıldı ama bu konu ve içindeki içerikler tamamen ücretsiz bir premium üyelik söz konusu değil. ve dosyayı indirdiğin en güncel haliyle indiriyorsun. ekstradan güncellemene gerek yok. şuanki sürüm u7 ye kadar olan tüm güncellemeleri içeriyor. (u7 dahil)
Teşekkür ederim ek olarak yeni başlayan biri warez sistemleri bu filese ekleyip test edebilir mi? Altyapı mı bununla değiştireceğim benim şuan için kendime için geliştirmek için başka files kullanıyorum ve bilgileri şöyle c++9.

Teşekkür ederim ek olarak yeni başlayan biri warez sistemleri bu filese ekleyip test edebilir mi? Altyapı mı bununla değiştireceğim benim şuan için kendime için geliştirmek için başka files kullanıyorum ve bilgileri şöyle c++9.
:D kullanmak istiyorsan kullanabilirsin. ben aktif olarak bir kaç sistem ekleyip denedim sorunda yaşamadım.

Geri