Çözüldü Server taraflı efsun botu SYSERR

• Konuyu açan Konuyu açan xplarges
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 8
  • Gösterim Gösterim 110
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

xplarges

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
SYSERR:
Genişlet Daralt Kopyala
SYSERR: Jul  7 06:39:44.845091 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: Data truncated for column 'window' at row 1 (query: REPLACE INTO item  (id, owner_id, `window`, pos, count, vnum, socket0, socket1, socket2, attrtype0, attrvalue0, attrtype1, attrvalue1, attrtype2, attrvalue2, attrtype3, attrvalue3, attrtype4, attrvalue4, attrtype5, attrvalue5, attrtype6, attrvalue6) VALUES(10001871, 10002, 8, 0, 1, 19, 1, 0, 0, 20, 20, 21, 10, 9, 10, 14, 3, 0, 0, 0, 0, 0, 0) errno: 1265)

Efsun botunu çalıştırdıktan sonra olan bir syserr oyuna hiç bir etki yapmadı daha, ne kadar önemli olmasada çözmek istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm
LENGHT:
Genişlet Daralt Kopyala
enum EWindows
{
    RESERVED_WINDOW,
    INVENTORY,
    EQUIPMENT,
    SAFEBOX,
    MALL,
    DRAGON_SOUL_INVENTORY,
    BELT_INVENTORY,
    GROUND,
#ifdef ENABLE_SWITCHBOT
    SWITCHBOT,
#endif
};
eğer clientte ve gamede bu windows enumlarının sırası aynıysa navicattaki kısma ground ekleyip switchtbotun üstüne alırsan sorun çözülür eğer değilse hepsini belt inventorynin altına al öyle dene
SYSERR:
Genişlet Daralt Kopyala
SYSERR: Jul  7 06:39:44.845091 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: Data truncated for column 'window' at row 1 (query: REPLACE INTO item  (id, owner_id, `window`, pos, count, vnum, socket0, socket1, socket2, attrtype0, attrvalue0, attrtype1, attrvalue1, attrtype2, attrvalue2, attrtype3, attrvalue3, attrtype4, attrvalue4, attrtype5, attrvalue5, attrtype6, attrvalue6) VALUES(10001871, 10002, 8, 0, 1, 19, 1, 0, 0, 20, 20, 21, 10, 9, 10, 14, 3, 0, 0, 0, 0, 0, 0) errno: 1265)

Efsun botunu çalıştırdıktan sonra olan bir syserr oyuna hiç bir etki yapmadı daha, ne kadar önemli olmasada çözmek istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
server taraflı efsun botuyda window enumuna SWITCHBOT diye bir enum ekleniyodu (lenghtteki windows enumuna göre işte) onu ekledin mi?

server taraflı efsun botuyda window enumuna SWITCHBOT diye bir enum ekleniyodu (lenghtteki windows enumuna göre işte) onu ekledin mi?
1720389477590.webp

Burayı diyorsan evet

burada bir yanlışlık var senin aldığın syserrde window enumunu 8 olarak gösteriyor ama senin enumda 7 tane var. lenghtten ss atar mısın windows enumundan
LENGTH:
Genişlet Daralt Kopyala
enum EWindows
{
    RESERVED_WINDOW,
    INVENTORY,
    EQUIPMENT,
    SAFEBOX,
    MALL,
    DRAGON_SOUL_INVENTORY,
    BELT_INVENTORY,
    GROUND,
#ifdef ENABLE_SWITCHBOT
    SWITCHBOT,
#endif
};

LENGHT:
Genişlet Daralt Kopyala
enum EWindows
{
    RESERVED_WINDOW,
    INVENTORY,
    EQUIPMENT,
    SAFEBOX,
    MALL,
    DRAGON_SOUL_INVENTORY,
    BELT_INVENTORY,
    GROUND,
#ifdef ENABLE_SWITCHBOT
    SWITCHBOT,
#endif
};
eğer clientte ve gamede bu windows enumlarının sırası aynıysa navicattaki kısma ground ekleyip switchtbotun üstüne alırsan sorun çözülür eğer değilse hepsini belt inventorynin altına al öyle dene

Çözüm
Büyük ihtimalle bu dediğiniz ground eklemek çözecektir. Daha önce nasıl build aldım hatırlamıyorum ama şimdi öylesine build alayım dedim sistem eklemeden önce kontrol amaçlı şuan böyle bir hata geliyor

HATA::
Genişlet Daralt Kopyala
In file included from ./stdafx.h:14:
./../../common/tables.h:1331:34: error: use of undeclared identifier 'MAX_NORM_ATTR_NUM'
 1331 |         TPlayerItemAttribute attributes[MAX_NORM_ATTR_NUM];
      |                                         ^
./../../common/tables.h:1350:14: error: use of undeclared identifier 'SWITCHBOT_SLOT_COUNT'
 1350 |         bool active[SWITCHBOT_SLOT_COUNT];
      |                     ^
./../../common/tables.h:1351:16: error: use of undeclared identifier 'SWITCHBOT_SLOT_COUNT'
 1351 |         bool finished[SWITCHBOT_SLOT_COUNT];
      |                       ^
./../../common/tables.h:1352:14: error: use of undeclared identifier 'SWITCHBOT_SLOT_COUNT'
 1352 |         DWORD items[SWITCHBOT_SLOT_COUNT];
      |                     ^
./../../common/tables.h:1353:51: error: use of undeclared identifier 'SWITCHBOT_SLOT_COUNT'
 1353 |         TSwitchbotAttributeAlternativeTable alternatives[SWITCHBOT_SLOT_COUNT][SWITCHBOT_ALTERNATIVE_COUNT];
      |                                                          ^
./../../common/tables.h:1353:73: error: use of undeclared identifier 'SWITCHBOT_ALTERNATIVE_COUNT'
 1353 |         TSwitchbotAttributeAlternativeTable alternatives[SWITCHBOT_SLOT_COUNT][SWITCHBOT_ALTERNATIVE_COUNT];
      |                                                                                ^
6 errors generated.
gmake: *** [Makefile:50: .obj/Config.o] Error 1

Daha öncede çıkmıştı bu hata bir yere bir include tanımlayıp çözmüştüm ama nereye yaptığımı hatırlamıyorum

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.