Sıfırdan Gui Yapma - İçine Buton Ekleme - Envantere Sabitleme

hasanmacit

discord: hasanmacit
Moderatör
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
3
Bu konuyu zamanında diğer foruma açmışım. O zaman da bir arkadaş bana ulaşıp nasıl gui yaparım diye sormuş. Geçenlerde de bir konuda yorum olarak bir arkadaş nasıl gui yaparız diye sormuştu. Gui yapmanın temellerini anlatan bir konu olacak. Şimdiden iyi okumalar. Bu arada konudaki yazılar sizin için bir örnek teşkil etsin. Ben zamanında can baran için hande yenerli bir gui yapmışım. handeyener yazan yerleri kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Yapacağımız gui neye benziyor?

Burayı görüntülemek için üye girişi yapmalı veya kayıt olmalısınız.

Aklıma Metin2 Geliştirici Eğitimi 5. sezonu geldi :D
Zamanında bende ne enerji varmış ya
Ah be hocam, sizin quest videonuzu izleyip kendime at görevleri yazmıştım zamanında.

Şöyle py, client, game srcdeki fonksiyonları da anlatıp bir video çekseniz keşke. Sistem yazmaya çalılıyorum 50 saat ilgili fonksiyonu bulmakla geçiyor zamanım, bulunca da dosyalarda nasıl kullanmışlar ona bakıyorum bi 50 saat daha geçiyor :d

Ah be hocam, sizin quest videonuzu izleyip kendime at görevleri yazmıştım zamanında.

Şöyle py, client, game srcdeki fonksiyonları da anlatıp bir video çekseniz keşke. Sistem yazmaya çalılıyorum 50 saat ilgili fonksiyonu bulmakla geçiyor zamanım, bulunca da dosyalarda nasıl kullanmışlar ona bakıyorum bi 50 saat daha geçiyor :d
sistem yazmak için birisi bir konu açmıştı oraya bakabilirsin. sistemi yazma aşamasında ise kesinlikle visual studio veya visual studio code uygulamasını kullan. diğer dosyalarla birlikte açtığı ve oradaki fonksiyonları gördüğü için tamamlaman çok daha kolay oluyor. hem oradaki fonksiyonlar anlat anlat bitmez kim anlatacak :D

Basit Sistem Yazma Rehberi (Envanter içi çöp / item silme butonu)

5. sezonda guiyi filan bitirip lua to py, py to lua mantığını anlattıktan sonra 6. sezonda sourceye balıklama atlayacaktım ve sistemi revize edecektim. Araya Udemy için serinin baştan çekimi sonrasında sıfırdan files hazırlama rehberi girdi. Sonra üniversite, iş derken kaldı öyle. En azından mevcut videolar ile sıfırdan gui hazırlanacak seviyeye geliniyor.

Eski günlerin anısına videoyu gizliden çıkarttım. Videoyu ekleyeyim de eski günleri yad etmiş oluruz 🤗

Not: Dosyalar hala bilgisayarımda duruyor. Belki bir gün devamı gelir