Çözüldü REAL_TIME çalışmaması

• Konuyu açan Konuyu açan DeadLyEscaPe
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 15
  • Gösterim Gösterim 947
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

DeadLyEscaPe

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba. item_proto.txt içinde REAL_TIME çalışmıyor. Herhangi bir syserr almıyorum. Normalde envantere gelince süre kaybının başlaması gerek ama giymeden başlamıyor. Giydikten sonra süre kaybı başlıyor fakat bu özellik için ayrı TIME fonksiyonu mevcut zaten. (REAL_TIME_FIRST_USE) Daha önce böyle bir sorun yoktu ama source üzerinde çok değişiklik yaptım. Şans eseri bir şey denerken fark ettim. Düzeltmeye çalıştım fakat aklıma başka fikir gelmiyor. Konu hakkında fikri olan var mı?

İncelemek isteyen olursa diye kod ile alakalı dosyaları aşağıya bırakıyorum.

Dosya Eklentileri

REAL_TIME olan bir itemin süresi, karakter oyunda değilken düşmüyor mu?

ENABLE_SQL_TO_TXT

bununla alakalı olabilir gözüme başka bir şey çarpmadı
bunu devre dışı bırakıp öyle deneyebilirsin

common/item_length.h ve db/protoreader.cpp atar mısın

Çözüm
common/item_length.h ve db/protoreader.cpp atar mısın

PC_BANG eksik kaldırmışım. item_lenght.h ile ProtoReader.cpp içindeki ELimitTypes bloğu sıralaması uyuşmuyordu. Büyük ihtimal bundan olduğunu düşünüyorum. Şuan tamamen PC_BANG kaldırıyorum ve test edeceğim. Olmazsa hemen bırakıyorum istediğiniz dosyaları buraya.

PC_BANG eksik kaldırmışım. item_lenght.h ile ProtoReader.cpp içindeki ELimitTypes bloğu sıralaması uyuşmuyordu. Büyük ihtimal bundan olduğunu düşünüyorum. Şuan tamamen PC_BANG kaldırıyorum ve test edeceğim. Olmazsa hemen bırakıyorum istediğiniz dosyaları buraya.
Aynen öyle, o kısmı kontrol et. Buralar bel kemiği gibi bir şey, en ufak bir pürüzde böyle sorunlar çıkarabiliyor.

Aynen öyle, o kısmı kontrol et. Buralar bel kemiği gibi bir şey, en ufak bir pürüzde böyle sorunlar çıkarabiliyor.

PC_BANG çoğu forumda gereksiz kod bloğu olarak nitelendiriliyor. Bu anlamı büyük patlama olan kod bloklarının eklenme amacını anlayamadım ve şuanda neden gereksiz olarak adlandırılıyor biliyor musunuz? Ve buna özel efsun kodları dahi var. Kullanılmakta da.

PC_BANG çoğu forumda gereksiz kod bloğu olarak nitelendiriliyor. Bu anlamı büyük patlama olan kod bloklarının eklenme amacını anlayamadım ve şuanda neden gereksiz olarak adlandırılıyor biliyor musunuz? Ve buna özel efsun kodları dahi var. Kullanılmakta da.
Açıkcası pc_bang'in tam olarak neyi temsil ettiğini bilmiyorum. IP adresini baz alarak bir şeyler yapılmaya çalışılmış ancak emin değilim.
Gereksiz olarak nitelendirilme konusunda ise, pc_bang ve benzeri kodlar çoğunlukla ölü kodlardır. Yani yarım bırakılıp tamamlanmamış, boş sistemlerdir.

Ekstra özellikli itemlar için kullanılıyor diye biliyorum mesela icafe tecrübe yüzüğü vardı bi filesda onda protoda pcbang vardı icafe yüzüğün yanında

Açıkcası pc_bang'in tam olarak neyi temsil ettiğini bilmiyorum. IP adresini baz alarak bir şeyler yapılmaya çalışılmış ancak emin değilim.
Gereksiz olarak nitelendirilme konusunda ise, pc_bang ve benzeri kodlar çoğunlukla ölü kodlardır. Yani yarım bırakılıp tamamlanmamış, boş sistemlerdir.

Sanırım bilgisayarın IP adresi tespit edilip internet cafe İP'si ise extra yang ve item drobu veren itemlar var. 72501 ve 72502. Tamamen hepsini kaldırdım ve şuanda süre problemi çözüldü. Yorum atan herkese teşekkürler, sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Ek olarak NİHAYET bu konudaki iki sorunum da çözülmüş oldu.

Saçların = REAL_TIME_FIRST_USE
Simyaların = TIMER_BASED_ON_WEAR

sırası düzgün olmadığı için sorun yaratıyormuş.

Sorunun çözülmesine sevindim :)

Diğer konuda çözüm olarak işaretlenebilmesi için orda da çözümü belirtirsen daha iyi olur.

İyi çalışmalar..

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.