Yardım Quest ve Yenilenme Sorunu

• Konuyu açan Konuyu açan Kaiser
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 4
  • Gösterim Gösterim 777
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Kaiser

Admin
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, skiller üzerine bir npc hazırlıyorum. Skilleri sorunsuz olarak veriyor ancak şöyle küçük bir sorun mevcut. Aslında iki sorun oluşuyor ama bu iki sorun sabit zamanda değil, kafasına göre oluşuyor.

Şöyle ki, karakter skilleri alıyor ve karaktere işliyor.

FAKAT:

1- Ya görselde görmüş olduğunuz skill penceresi ve taskbarda skiller alınmamış görünüyor(ışınlanınca veya çıkıp geri girince aktif oluyor)
2- Ya da tıpkı görmüş olduğunuz gibi skill penceresinde aktif ancak taskbarda aktif değilmiş gibi görünüyor. Bu da SOL ALT tuşu ile taskbarı yenileyine düzeliyor.
3- Ya da sorunsuz bir şekilde skiller aktif görünüyor.

Skilleri aldıktan sonra sabit bir şekilde buraları nasıl anlık olarak yenileyebilirim?
Skill alındıktan sonra tamamen aktif görünmesi için karakter atma ya da ışınlanma gibi bir şart koşmak istemiyorum açıkcası.

skills.jpg

İlgili quest kısmı ise şu şekilde(Bedensel Skilleri):

Lua (Quest):
Genişlet Daralt Kopyala
set_state("start")
pc.set_skill_group(1)
pc.clear_skill()
char_log(0, "CLEAR_SKILL", "")
pc.set_skill_level (1,40)
pc.set_skill_level (2,40)
pc.set_skill_level (3,40)
pc.set_skill_level (4,40)
pc.set_skill_level (5,40)
pc.set_skill_level (137,20)
pc.set_skill_level (138,20)
pc.set_skill_level (139,20)
pc.set_skill_level (131,10)
pc.set_skill_level (129,40)
pc.set_skill_level (128,20)
pc.set_skill_level (127,20)
pc.set_skill_level (126,20)
pc.set_skill_level (124,40)
pc.set_skill_level (121,40)
pc.set_skill_level (122,2)

Normal şartlarda bu yenileniyor sen değişiklik yaptığın için mi bozuldu bunlar? uicharacter ve uitaskbar dosyalarını konuya dahil eder misin? Birde bunları deneyebilirsin.
+ ile işaretlediğim kodlar

uicharacter.py:
Genişlet Daralt Kopyala
    def OnActivateSkill(self, slotIndex):
        skillGrade = player.GetSkillGrade(slotIndex)
        slotIndex = self.__GetRealSkillSlot(skillGrade, slotIndex)

for slotWindow in self.skillPageDict.values():
            if slotWindow.HasSlot(slotIndex):
                slotWindow.ActivateSlot(slotIndex)
                return

+        self.RefreshSkill()

def OnDeactivateSkill(self, slotIndex):

slotWindow.DeactivateSlot(slotIndex)
                return

Son düzenleme:
Normal şartlarda bu yenileniyor sen değişiklik yaptığın için mi bozuldu bunlar? uicharacter ve uitaskbar dosyalarını konuya dahil eder misin? Birde bunları deneyebilirsin.
+ ile işaretlediğim kodlar

uicharacter.py:
Genişlet Daralt Kopyala
    def OnActivateSkill(self, slotIndex):

slotWindow.ActivateSlot(slotIndex)
                return

def OnDeactivateSkill(self, slotIndex):

slotWindow.DeactivateSlot(slotIndex)
                return

Evet yenileniyor ama şöyle söyleyeyim, mesela atıyorum 5 defa skilleri sıfırlayıp tekrar skill alıyorum diyelim, 4ünde hiç bir sorun yokken 5.denemede konuda bahsettiğim durumlardan birini yaşıyorum. Yani nadiren de olsa bu görüntü sorunu kendini gösteriyor. Ve bu sorunun benim yaptığım düzenlemeler ile alakası olduğunu sanmıyorum. Quest sorunsuz çalışıyor, py tarafına da zaten hiç dokunmadım. Ama işte bu sorun yada bug her neyse, baş gösteriyor..

Verdiğin kodları yarın deneyip mesajı düzenleyerek sonucu bildiririm, şu an mobil olduğum için deneyemiyorum maalesef.

Kara büyü npcsinden skill aldığımda arada 1 level gösteriyor karakter atınca geri p oluyor. Büyülü silah npcsinde hiç bunu yaşamadım.
Birde senin dediğin sorunlar bende yok 1 level gösterdiği zaman taskbardada 1 level karakter panelindede ard arda tıkladığımız için mi böyle bir sorun ortaya çıkıyor ki anlam veremedim açıkcası.

Kara büyü npcsinden skill aldığımda arada 1 level gösteriyor karakter atınca geri p oluyor. Büyülü silah npcsinde hiç bunu yaşamadım.
Birde senin dediğin sorunlar bende yok 1 level gösterdiği zaman taskbardada 1 level karakter panelindede ard arda tıkladığımız için mi böyle bir sorun ortaya çıkıyor ki anlam veremedim açıkcası.
Belirli skillerde olup olmama durumu yok zaten. Üst üste defalarca büyülü silahı da denediğinde büyük ihtimalle onda da elbet olacak sanıyorum. Çünkü bende öyle. Aynı şeyi tam bende düşünürken son denememde büyülü silahta (ve diğer hepsinde) aynı şey oldu.

Ama mesela bilindiği gibi gm karakterde komut ile skilleri her P yada G falan yaptığımızda sorunsuzca her yerde anında aktif görünüyor, questte de aynı şey yapılıyor ama neden böyle oluyor bende yorumlayamadım. Bir yanım sorunun quest ile yada src taraflı olduğunu söylüyor ama emin değilim.