Bulundu Npc den görev alma questi

• Konuyu açan Konuyu açan SinopLu57
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 2
  • Gösterim Gösterim 56
Konu sahibinin aradığı materyalleri bulduğu için "Bulundu" öneki eklenmiştir. Eğer aynı materyalleri arıyorsanız yorumlara bakabilirsiniz. İstediğiniz materyallere bu konuda bulamadıysanız yeni konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

SinopLu57

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Selam Dostlar,

Bayadır bunun üzerinde uğraşıyorum fakat yazdığım hiç bir şekilde istediğimi alamadım. Sizden bununla alakalı örnek bir quest göstermenizi rica ediyorum.

İstediklerim:

Görev: 10 tane 101 kodlu mob, 10 tane 102 kodlu mob, 10 tane 103 kodlu mob öldür görevi.

1 -) Npc ye tıkladığında Görev 1 başlığı çıksın.
2 -) Görev başlığına tıkladığımızda bir yazı gelsin ve en son desin ki bu görevi kabul ediyormusun?
3 -) 2 seçenek gelsin ve 1. seçeneği seçtiğimizde görev alındı diye pencere çıksın.
4 -) Görev alındıktan sonra hem sol taraftaki görev yerine hemde n tuşundaki görev alanına görevler eklensin
5 -) Sol taraftaki ve Görevler penceresindeki görev başlığına tıkladığımız zaman o anki görevde güncel kalan mobların sayısını gösteren pencere çıkması.
6 -) Görev bittikten sonra Sol taraftaki ve Görevler penceresindeki görev başlığında Görev Tamamlandı! yazması ve üzerine tıkladığımızda npc ye geri dönebilirsin açıklamalı yazısı.
7 -) Npc ye tekrar tıkladığımızdada Görev 1 Tamamlandı! şeklinde yazının değişmesi ve butona tıkladıktan sonra ödülü vermesi.
8 -) Görev bittiğinde npc deki görev 1 ve görev 1 tamamlandı butonunun kaldırılması.

Sabırsızlıkla mesajlarınızı bekliyorum <3

Selamlar, dediğin şey trdeki görev sistemi 1e 1 aynısı. Av görevleriydi hatta gidip npcden ödül para exp felan veriyodu. Ekte trdeki questleri paylaşıcam. Oradaki questleri inceleyebilirsin. İçerisinde bi dünya quest var aradığını bulacaksın.

İndirme linki :
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Virüs total :

Çözüm
Selamlar, dediğin şey trdeki görev sistemi 1e 1 aynısı. Av görevleriydi hatta gidip npcden ödül para exp felan veriyodu. Ekte trdeki questleri paylaşıcam. Oradaki questleri inceleyebilirsin. İçerisinde bi dünya quest var aradığını bulacaksın.

İndirme linki :

Virüs total :
Evet tam olarak öyle, kendime bu şekilde görev questleri yazmaya çalışıyorum bazen ortalık 56 oluyor hiç birşey tanımıyor questler birbirine giriyor sunucuya reboot atmayınca düzelmiyor falan derken dün kafam baya patladı ama örnek olunca iş biraz daha kolay oluyor.
Attığın dosya için teşekkür ederim..

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.