Mesaja git seçeneği

yunus0399

per aspera ad astra
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba forum yetkilileri, bazen mesajlarda etiketlememiz gereken yerler oluyo mesela 20 safyalık yorumda 3.yorumu etiketlemek istiyorum.

Beğeni gibi bir şart ekleseniz direk o bloğa alsak yazıyı direk üstüne tıkladığımzda seçtiğimiz mesaja gitse çok güsel olur canlı örnek olarak mesela youtubede alttaki mavi renkli sayılar görmüşsünüzdür oraya tıkladığımzda direk videodaki o dakikaya gidiyo ordan başlıyo gibi gibi foruma uyarlansa istediğimiz mesaja gidebilsek güzel olur

Screenshot_20240514-172526_Youtube Premium.jpg

2.bi öneri olarak mesela kod editörünü kullandığımzda sağ üstte kopyala butonu çıkıyo o butonu normal mesajlar içinde eklense güzel olur direk mesajı kopyalasa nasıl olur ?

Çözüm
dediğiniz gibi etiket olayı güzel olur böylelikle sadece konu başlığı değil etiketlerde arama çubuğunda çıkar hem konu ön plana, sadece konu için değil içeriği içinde ön planda olmuş olur. Buda izleme ve geri bildirim için güzel bir izlenim olur.
Google'nın video başlıklarını neye göre okuyup arama sonuçlarında bölümlendirdiğini bi araştırayım ona göre karar veririm. Ancak dediğiniz gibi uzun içeriklerde faydası olacaktır. Hali hazırda makale başlıkları buna imkan sağlıyor ancak iş paylaşma noktasında yetersiz kalıyor.

Wiki'de aslında mesajımda bahsettiğim gibi bir işlem yapılmış.
Görev Listesi - Casro2 Wiki

Yukarıdaki linke tıklayın ve içerikler kısmındaki başıklara tıklayınca ilgili bölgeyi otomatik olarak...
alıntılamak istediğin mesajı alıntı butonuna basarak alıntıya ekle. daha sonra aşağıda şöyle buton çıkacak.

IMG_3654.jpeg

buna basıp alıntıyı yerleştir ve bingo. sorun çözülmüştür.

Onu biliyorum da demek istediğim o değil knk
alıntıyı yerleştirdikten sonra isme tıklayınca zaten yoruma götürüyor ama ekstradan böyle bir özellik eklemenin ne anlamı var ki?

mesela

ben şaka yapıyordum tabiiki. offline shop eklenmemesi daha iyi olur. yoksa oldschool yerine 1-120 yapsın niye uğraşıyor bu kadar.

adıma tıklayınca konudaki mesaja gidiyorsun zaten.

alıntıyı yerleştirdikten sonra isme tıklayınca zaten yoruma götürüyor ama ekstradan böyle bir özellik eklemenin ne anlamı var ki?

mesela

adıma tıklayınca konudaki mesaja gidiyorsun zaten.
Bunları biliyorum Hasanım. bu kısa bir yanıt mesela uzun yazılı bir konuda diyelimki 20.satırı alıcam ben oraya tıkladığında o konuya gidip 20.satıra odaklanacak sarı bir çerçeve içine alıcak burası diye demek istediğim bu

Bunları biliyorum Hasanım. bu kısa bir yanıt mesela uzun yazılı bir konuda diyelimki 20.satırı alıcam ben oraya tıkladığında o konuya gidip 20.satıra odaklanacak sarı bir çerçeve içine alıcak burası diye demek istediğim bu
sarı çerçeve işini bilemem ama mesajın belirli kısmını seçipte alıntı yapabilirsin yine maus ile mesajın bir kısmını seçipte alıntıya ekleyebilirsin.

örnek

güsel olur canlı örnek olarak mesela youtubede alttaki mavi renkli sayılar görmüşsünüzdür oraya

çerçeve işini bilemem ama mesajın belirli kısmını seçipte alıntı yapabilirsin yine maus
işte mesela böyle yapabiliyosun bende diyorum ki bunlar kısa örnekler uzun yaptığında saçma bi hal alacak kısa bir metne tıkladığımzda direk alıntıya bu şekil gitse ve orayı işaretlese mesela " bugünkü konumuzda python için değişken tanımlamalarından bahsedicez. Ama öncelikle daha iyi anlamak adına şu( Link yada işaret ) konudaki mesajı inceleyin." gibisinden ve konudaki sadece ilgili yere göndericek demek istediğim bu alıntı çok güzel birşey zaten onu kullanıyorum.

işte mesela böyle yapabiliyosun bende diyorum ki bunlar kısa örnekler uzun yaptığında saçma bi hal alacak kısa bir metne tıkladığımzda direk alıntıya bu şekil gitse ve orayı işaretlese mesela " bugünkü konumuzda python için değişken tanımlamalarından bahsedicez. Ama öncelikle daha iyi anlamak adına şu( Link yada işaret ) konudaki mesajı inceleyin." gibisinden ve konudaki sadece ilgili yere göndericek demek istediğim bu alıntı çok güzel birşey zaten onu kullanıyorum.
yunusum sende çok şey istiyon heeee :D

Her yorumun yanında paylaş butonu bulunur. Paylaş butonunda yer alan linki konuya dahil ederseniz tıklayanlar direkt olarak yönlendirilir. Örneğin;

Mesaja git seçeneği

Bu yorumunuzu okuduktan sonra şimdi anladım. Üzerinde bir düşeneyim. Belki bunun için bir eklenti yazabilirim. Güzel öneri

Her yorumun yanında paylaş butonu bulunur. Paylaş butonunda yer alan linki konuya dahil ederseniz tıklayanlar direkt olarak yönlendirilir. Örneğin;

Mesaja git seçeneği

Bu yorumunuzu okuduktan sonra şimdi anladım. Üzerinde bir düşeneyim. Belki bunun için bir eklenti yazabilirim. Güzel öneri
Çok sevinirim. 😇

2.öneri için ne dersiniz peki ?

Dünden beri öneri üzerinde düşündüm. Youtube videolarından örnek verilmiş. Videonun belirli aralıklarını alt başlığa bölebiliyoruz. Konu video olunca böyle bir şeyi yazması çok basit ancak yazılı içeriklerde durum biraz değişiyor.

Aklıma iki yöntem geldi.

Başlık 1​

Başlık 2​

Başlık 3​

Hali hazırda sitemizde makaleler için 3 başlık bulunuyor. Ya bunlar üzerinden bir indexleme yapacağım ya da özel içerikte olduğu gibi içeriği oluştururken içerik sahibi yazısını bölümlere ayırabilecek.

Başlıklar hali hazırda arama motorları tarafından da desteklendiği için planım başlıklara yönelik olabilir ancak bu konuda önerilere açığım.

Başlık eklediğiniz zaman linklerde olduğu gibi başlığa bölme idsi girmenizi sağlayabilirim. Böylelikle içeriği paylaşırken url’in sonuna eklenecek olan #id etiketi ile tıklandığında yazının ilgili bölümünü gösterecek.

Dünden beri öneri üzerinde düşündüm. Youtube videolarından örnek verilmiş. Videonun belirli aralıklarını alt başlığa bölebiliyoruz. Konu video olunca böyle bir şeyi yazması çok basit ancak yazılı içeriklerde durum biraz değişiyor.

Aklıma iki yöntem geldi.

Başlık 1​

Başlık 2​

Başlık 3​

Hali hazırda sitemizde makaleler için 3 başlık bulunuyor. Ya bunlar üzerinden bir indexleme yapacağım ya da özel içerikte olduğu gibi içeriği oluştururken içerik sahibi yazısını bölümlere ayırabilecek.

Başlıklar hali hazırda arama motorları tarafından da desteklendiği için planım başlıklara yönelik olabilir ancak bu konuda önerilere açığım.

Başlık eklediğiniz zaman linklerde olduğu gibi başlığa bölme idsi girmenizi sağlayabilirim. Böylelikle içeriği paylaşırken url’in sonuna eklenecek olan #id etiketi ile tıklandığında yazının ilgili bölümünü gösterecek.
dediğiniz gibi etiket olayı güzel olur böylelikle sadece konu başlığı değil etiketlerde arama çubuğunda çıkar hem konu ön plana, sadece konu için değil içeriği içinde ön planda olmuş olur. Buda izleme ve geri bildirim için güzel bir izlenim olur.

Google'nın video başlıklarını neye göre okuyup arama sonuçlarında bölümlendirdiğini bi araştırayım ona göre karar veririm. Ancak dediğiniz gibi uzun içeriklerde faydası olacaktır. Hali hazırda makale başlıkları buna imkan sağlıyor ancak iş paylaşma noktasında yetersiz kalıyor.

Yukarıdaki linke tıklayın ve içerikler kısmındaki başıklara tıklayınca ilgili bölgeyi otomatik olarak hedefleyecektir. Bu tamamen otomatik olarak parse ediliyor. Belki böyle bir şey daha uygun olur. Başlıklar kullanıldığında tüm süreç otomatik yürütülür.

Çözüm

Şu linke tıklayın ve içerikler kısmındaki başıklara tıklayınca ilgili bölgeyi otomatik olarak hedefleyecektir. Bu tamamen otomatik olarak parse ediliyor. Belki böyle bir şey daha uygun olur.
inanın o video konusunu bende bilmiyorum.
linkteki aynı görev tam istediğim şey bi kaç sitede daha görmüştüm hatırlayamadım örnek atıcaktım ama orada da idye göre gidiyodu sanırım öylesi google içinde daha uygun oluyor. Siz daha iyi bilirsiniz tabi. Takipteyim umarım çok güzel birşey çıkar ortaya, Kolaylıklar dilerim. 😇

Siz şimdiden oluşturacağınız içeriklerde makale başlıklarını kullanın. Eklentiyi bitirdiğimde geriye dönük içerikler desteklenecektir.

Başlık 1;​

Açılan içeriği ana başlıklara bölmek içindir.

Başlık 2;​

Bir sonraki başlık 1 açılana kadar başlık 2, başlık 1'in alt bölmesi olacaktır. Ana başlıkları alt bölmelere bölmek için kullanılabilir.

Başlık 3;​

Bir sonraki başlık 2 veya başlık 1 açılana kadar bu başlık 3, önceki başlık 2'ye bağlı olacaktır.

Yeni Güncelleme İle Gelen Özellikler mesela şu duyuru konusunda başlıkları nasıl kullandığımı daha net görebilirsiniz.
Ayrıca Yönetim Tüzüğü (PDF) buradaki pdf'e de bakabilirsiniz.

Siz şimdiden oluşturacağınız içeriklerde makale başlıklarını kullanın. Eklentiyi bitirdiğimde geriye dönük içerikler desteklenecektir.

Başlık 1;​

Açılan içeriği ana başlıklara bölmek içindir.

Başlık 2;​

Bir sonraki başlık 1 açılana kadar başlık 2, başlık 1'in alt bölmesi olacaktır. Ana başlıkları alt bölmelere bölmek için kullanılabilir.

Başlık 3;​

Bir sonraki başlık 2 veya başlık 1 açılana kadar bu başlık 3, önceki başlık 2'ye bağlı olacaktır.

Yeni Güncelleme İle Gelen Özellikler mesela şu duyuru konusunda başlıkları nasıl kullandığımı daha net görebilirsiniz.
Ayrıca Yönetim Tüzüğü (PDF) buradaki pdf'e de bakabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim. Çok mantıklı ve güzel oldu ellerinize sağlık. ❤️

Geri