Yardım Korece yazı tipi sorunu

• Konuyu açan Konuyu açan cobo54
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 7
  • Gösterim Gösterim 814
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

cobo54

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, filesimi ilk kurduğumda her şey Türkçe idi ancak game buildi yapınca oyunumdaki fonksiyonlar korece olmaya başladı.

Kodlama dilini ansi seçip tekrar build ettim ama hala korece.

Ch syserinde böyle yazıyor:

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
SYSERR: Jun 27 23:29:32 :: locale_find: LOCALE_ERROR: "������ ȹ��: %s";

64009_a75004503c9b0d0f087002980d87b23a.png

Oyunumdaki muhtemelen tüm fonksiyonlar böyle oldu. Önceden bu düzenleme mevcut değil yazıyordu artık böyle korece yazıyor.
Yere item atıp alıyorum bu yazıyor çözümü bilen varsa söylerse çok sevinirim.

(Eklenen sistemler: (Envanteri düzenle, K envanteri, 10'lu statü verme)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Bunun game build ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Şayet game src ile alakalı olsaydı bu sorunu en başından beri yaşıyor olurdunuz diye düşünüyorum fakat öncesinde sorun olmadığını belirtmişsiniz. Yani normalde game dosyası locale_string.txt ile gayet uyumlu çalışıyordu demek ki. Muhtemelen locale_string.txt dosyasını bozmuş olabilirsiniz.

Bunun game build ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Şayet game src ile alakalı olsaydı bu sorunu en başından beri yaşıyor olurdunuz diye düşünüyorum fakat öncesinde sorun olmadığını belirtmişsiniz. Yani normalde game dosyası locale_string.txt ile gayet uyumlu çalışıyordu demek ki. Muhtemelen locale_string.txt dosyasını bozmuş olabilirsiniz.
Locale string dosyasını tekrar attım. Düzelme olmadı ben de başka filesten aldım attım gene düzelmedi. Acaba game source ile alakalı değildir dediniz ancak stringi çeken dosya hangisi bilginiz var mı belki de ona dokunmuşumdur farketmeden?

game src ile alakalı kodlamada ansi varken chat type infolar bozulmuş dün farkettim hepsini düzeltmek lazım sanırsam oda kimse uğraşmaz ama tek çözüm o

Source dosyaları EUC_KR formatında olması lazım. Eğer bu format değişmişse locale_string.txt ile uyuşmadığı için oyun içinde böyle sorunlara neden oluyor. locale_string.txt dosyasını da kontrol edin.