İstek itemden 10 adet düşürünce görev tamamlanacak ve ödülü verecek quest

• Konuyu açan Konuyu açan igul97
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 21
  • Gösterim Gösterim 244
Konu sahibinin aradığı materyalleri bulmasına yardımcı olmak için konuya yorum yazabilirsiniz.

igul97

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
söyle bir şey yapmak istedim araştırdım ama bulamadım örneğin bir itemden 10 adet düşürünce görev tamamlanacak ve ödülü verecek en basit şekilde böyle yardımcı olabilecek var mıdır

Eğer amacın spesifik bir itemi 10 kere yerden toplamayla görevi bitirmek istiyorsan
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
dosyadan pick up from ground fonksiyonunu kendi sourcene eklersen basitçe yapabilirsin, eğer amacın bu değilde direkt 10 item envanterinde dururken herhangi bir tetikleyiciyle (göreve tıklama veya npcyle konuşma gibi) bunu tetiklemek istiyorsan biolog questlerinden birini görevi teslim ederkenki itemi silme kodunu silerek yapabilirsin.

Eğer amacın spesifik bir itemi 10 kere yerden toplamayla görevi bitirmek istiyorsan
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
dosyadan pick up from ground fonksiyonunu kendi sourcene eklersen basitçe yapabilirsin, eğer amacın bu değilde direkt 10 item envanterinde dururken herhangi bir tetikleyiciyle (göreve tıklama veya npcyle konuşma gibi) bunu tetiklemek istiyorsan biolog questlerinden birini görevi teslim ederkenki itemi silme kodunu silerek yapabilirsin.
Yerden toplayınca değil item drop düşünce diğer şekilde başka bir karakterden yerden toplayarakta görevi tamamlayabilir

Açıkcası bakamadım kendi uğraştığım bir şey olduğu için sadece şunu denedim oyunun içinde veya benim kullandığım fileste pickup diye bir quest function tanımlı ama ya ben tam çalıştıramadım(?) ya da bendeki çalışmıyor, bunun tanımlı olduğu yeri kaynak kodlarından ownership kısmına alıp deneme yapacaktım ama fırsat bulamadım, o kadarı yeterli olur mu onu da denemeden bilemiyorum şuan.

Açıkcası bakamadım kendi uğraştığım bir şey olduğu için sadece şunu denedim oyunun içinde veya benim kullandığım fileste pickup diye bir quest function tanımlı ama ya ben tam çalıştıramadım(?) ya da bendeki çalışmıyor, bunun tanımlı olduğu yeri kaynak kodlarından ownership kısmına alıp deneme yapacaktım ama fırsat bulamadım, o kadarı yeterli olur mu onu da denemeden bilemiyorum şuan.
Bir itemi yerden toplayarak sadece bu görevi yaptırabiliriz örn dediğin gibi itemi yere düşmesine engel koyarak attığınız linkteki içeriğin türkçesi var mı ve ya kayıt olmadan içerik görünmüyor benzeri bir konu var mıdır türk forumlarında

iteme trade engeli koy bu sayede diğer hesaplardan aktarma yapamazlar. envanterde 10 tane birikince de görevi tamamlamış olur

local item_id /// local required_amount /// pc.remove_item(item_id, required_amount) /// pc.give_item2

Bu 4 lü ile bir quest yazıp deneyin bu kadar uğraşmayın :)

Örneği yok elimde maalesef anca kodlamak lazım, ben ücretli ilgileniyorum, size yol göstermek için yazdım.Zaten dediğim gibi bu kodlarla halledilebilir, çok zor bir şey değil istediğiniz.
çok zor değilse 2 dakika yapıp atsaydın keşke tabi herkesin seçimine de saygım sonsuz. bir bilgisayar bulabilirsem yapıp gönderirim

söyle bir şey yapmak istedim araştırdım ama bulamadım örneğin bir itemden 10 adet düşürünce görev tamamlanacak ve ödülü verecek en basit şekilde böyle yardımcı olabilecek var mıdır

Zamanında balık Event questi yazmıştım bunu değerlendir kullan yeniden quest yazmaya erindim 😂

Zamanında balık Event questi yazmıştım bunu değerlendir kullan yeniden quest yazmaya erindim 😂
Bu quest dediğim şekilde mi balık felan yazıyo kanka 😃

Üstün körü baktım gayet iyi gibi konu isteği yapan arkadaşımız üstünde biraz durursa rahatlıkla halledebilir bunun üzerinden :)