Yardım Harita Obje Görünmeme Sorunu (Artık Pes)

• Konuyu açan Konuyu açan Kaiser
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 1K
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Kaiser

𝗝𝗮𝗺𝗮𝗶𝘀 𝗩𝘂
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Uzatmadan konuya girmek istiyorum çünkü günlerdir bu sorunu çözemedim bir türlü.
Oyuna kendi tasarladığım haritalar da dahil olmak üzere dışarıdan hangi haritayı eklersem ekleyeyim objeler görünmüyor. En azından bir çoğu..

En başta şunu belirteyim, syserr falan tertemiz. Debug Mod'dan da bir şey çıkmıyor.

Parça parça göstereyim size;

Herhangi bir .prb dosyası içeriği;
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
YPRT
YPRT
279243586
buildingfile        "d:/ymir work/zone/onurev/evler/ev1.gr2"
propertyname        "ev1"
propertytype        "Building"
shadowflag        "1"

Belirttiği yol;

Adsız2.jpg

Sonuç;

Adsız.jpg

Şimdi diyecekseniz ki granny sürümü farklıdır. Evet objeler 2.4(rev6), benim client 2.9(rev7)
Ancak benimde öncelik verdiğim ve hatta @Whistle tarafında da önerilen GrannyConverter1.1 deniyorum, convert sonrasında rev6 olan objeler rev7 olarak değişiyor ama sürüm bilgisi 2.4 görünüyor yinede. Ve oyundaki sonuç yine üstteki fotoğraf gibi oluyor. Hiç bir hata vermiyor hiç bir syserr vermiyor.
World Editor de bütünüyle sorunsuz görünüyor.

Son olarak olur olmadık bir çok yol denedim. Property'yi ymir work içine attım paketledim olmadı, server_attr yeniledim olmadı, bulkconverter.exe denedim o da objeleri bozuyor convert sonrası rev yada sürüm bilgisi bile göstermiyor. Günlerdir belki hallederim umuduyla uğraştım didindim ama artık konu açmaya karar verdim. Bunun çözümü hakkında her türlü fikire açığım.

Şimdiden teşekkürler.

World editörde sorunsuz gözükmesinin sebebi granny 2.4 sürümü kullanmasıdır. Oyunda versiyon yüksek olduğu için gözükmüyor. Aslında convert programlarının işe yaraması gerekiyordu. Başka bi fileste deneme yaptınız mı?

Hayır başka files da denemedim. Ama şu an granny 2.4 üzerinden giriş yaptım oyuna.
Syserr şu şekilde;
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
0912 13:57:15633 :: GRANNY: r:/granny/rt/granny_file.cpp(331): File is not a Granny file

O halde oyun içerisinde yüklemeye çalıştığı modelleri tanımlayamıyor. Granny sürümünü düşürdükten sonra daha önce yükselttiğiniz modellerin eski halini packlara atmanız gerekiyor.

Sadece 1 tane gr2 dosyasında deneme için convert işlemi yapmıştım. Şu an granny 2.4 üzerinden giriyorum oyuna zaten.. Yani şu an fotoğrafta görünmeyen objelerin bir çoğu orjinal halinde.