Çözüldü Great Offline Shop - Garip Python Sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaiser

𝗝𝗮𝗺𝗮𝗶𝘀 𝗩𝘂
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, great offline shopu sorunsuzca ekledim. Offline pazarı kurup kapatabiliyorum bunda hiç bir sıkıntı yok. Ancak normal pazar kurduğumda "Dükkanı Kapat" dediğimde hiç bir şey olmuyor.
Şöyle anlatayım; uishop.py içindeki;

Python:
Genişlet Daralt Kopyala
    def OnClosePrivateShop(self):
        net.SendChatPacket("/close_shop"+str(self.vid))
        self.OnCloseQuestionDialog()
        return True

Bu bloğu bu şekilde kullandığım zaman pazarı kapatırken Bu düzenleme mevcut değil. diyor.

Fakat bloğun ikinci satırındaki tırnak içine bir boşluk eklediğimde net.SendChatPacket("/close_shop "+str(self.vid)) hiç bir uyarı vermiyor ama pazar da kapanmıyor.
İşin daha ilginç yanı pazarı kod ile kapatabiliyorum. Chat'e /close_shop yazdığımda pazar sorunsuz bir şekilde kapanıyor. Hasta halimle bir de bu saçmalıkla uğraşırken sizlerden de yardım almak istedim.

Client syserr temiz.
Ch1 syserr:
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
SYSERR: Mar 22 18:06:49 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: Out of range value for column 'y' at row 1 (query: INSERT DELAYED INTO log (type, time, who, x, y, what, how, hint, ip, vnum) VALUES('ITEM', NOW(), 1, 71, 4294967294, 10000283, 'SET_FORCE_ATTR', '', '', 189) errno: 1264)

İlgili kod blokları:
uishop.py:
Genişlet Daralt Kopyala
        net.SendChatPacket("/close_shop"+str(self.vid))
        return True

uinewshop.py:
Genişlet Daralt Kopyala
    def OnCloseShop(self,id):
        self.__OnClosePopupDialog()
        net.SendChatPacket("/close_shop %d" %(int(id)))
        if len(self.UI["shops"].keys())==1:
            self.Close()

Çözüm
Kusura bakmayın hasta halimle hiç aklıma gelmedi SendChatPacketi sadeleştirmek. Sorunu çözdüm;
uishop.py de bahsedilen bloğu şu şekilde değiştirdim. Sondaki tanımlamaların ne gereği var hala çözemedim ama sildim.

Python:
Genişlet Daralt Kopyala
        net.SendChatPacket("/close_shop")
        return True
Kusura bakmayın hasta halimle hiç aklıma gelmedi SendChatPacketi sadeleştirmek. Sorunu çözdüm;
uishop.py de bahsedilen bloğu şu şekilde değiştirdim. Sondaki tanımlamaların ne gereği var hala çözemedim ama sildim.

Python:
Genişlet Daralt Kopyala
        net.SendChatPacket("/close_shop")
        return True

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.