Çözüldü FreeBSD 13 gcc9 yüklemek

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

qundir

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Selamlar, hazır vdi kullanmak istemiyorum bu yüzden sıfır indirdiğim freebsd ' ye Whistle hocanın serisindeki hazır filesı kurup sadece hobi olarak geliştirmek istiyorum.
Ancak şöyle bir problemim var gcc9 sanırım FreeBSD13 tarafından artık desteklenmiyor. pkg search yapınca en düşük sürüm gcc10 gözüküyor. gcc ' nin kendi sitesinde eski paketlerden gcc9 u indirebildim ancak sağda solda tam olarak nasıl kurulum yapılacağına dair pek bir yazı göremedim. Sizden yardım isteğim şu mümkünse gcc9 ' u nasıl kurabileceğimi öğrenmek.

gcc10 kur devam et bir şey olmaz. çok çok sıkıntı yaparsa bu vesileyle 10 güncellemesini yaparsın.

Söylediğiniz çok daha mantıklı ama takıntı haline geldi benim için bu sisteme ne şekilde olursa olsun 9 ' u kurmayı kafama taktım

şu konuyu takip ettim ancak, pkg reposu bulamadım internette videodakini yapabilmek adına , manuel kurulum için belirtilen şekilde ilerleyince de maalesef oluşmuyor ve ya eklenmiyor manifest bulunamamasından ötürü

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
root@localhost:/var/cache/pkg # fetch https://ftp.gwdg.de/pub/misc/gcc/releases/gcc-9.4.0/gcc-9.4.0.tar.gz
gcc-9.4.0.tar.gz                                       122 MB 1896 kBps 01m06s
root@localhost:/var/cache/pkg # pkg add ./gcc-9.4.0.tar.gz
pkg: ./gcc-9.4.0.tar.gz is not a valid package: no manifest found

Söylediğiniz çok daha mantıklı ama takıntı haline geldi benim için bu sisteme ne şekilde olursa olsun 9 ' u kurmayı kafama taktım

şu konuyu takip ettim ancak, pkg reposu bulamadım internette videodakini yapabilmek adına , manuel kurulum için belirtilen şekilde ilerleyince de maalesef oluşmuyor ve ya eklenmiyor manifest bulunamamasından ötürü

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
root@localhost:/var/cache/pkg # fetch https://ftp.gwdg.de/pub/misc/gcc/releases/gcc-9.4.0/gcc-9.4.0.tar.gz
gcc-9.4.0.tar.gz                                       122 MB 1896 kBps 01m06s
root@localhost:/var/cache/pkg # pkg add ./gcc-9.4.0.tar.gz
pkg: ./gcc-9.4.0.tar.gz is not a valid package: no manifest found
Dosyalarını FreeBSD 11 amd64'te çalıştırmak istersen gcc9 içeren paket deposu aşağıda.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Dosyalarını FreeBSD 11 amd64'te çalıştırmak istersen gcc9 içeren paket deposu aşağıda.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
Teşekkür ederim ancak gcc10 sürümüne düzenledim basit bir işlem oldu Whistle ' ın videoları sayesinde sadece kurabilmek istemiştim yoksa hazır vdi kullanırdım yapamayınca yükselttim mecburen.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.