Yardım Efsun Botu Kasması Hk.

• Konuyu açan Konuyu açan Kaiser
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 9
  • Gösterim Gösterim 639
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Kaiser

Admin
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Kolay gelsin arkadaşlar.
Serverda efsun botları çok kasıyor, hem oyunun kendisi hemde ayrıca efsun atılırken itemin üzerine gelindiğinde çok kötü bir kilitlenme oluyor. Bunun kaynağı hakkında bilgisi olan var mı acaba? Farklı bot yükledim fakat sonuç aynı.
Server tabanlı efsun botunu kullanmak istiyorum bir yandan da, ama avantajları ve dezavantajları hakkında bilgim yok maalesef. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Ekli olan sistemlerden kaynaklanıyor olabilir örnegin render targette bu problem mevcut

Render target yüklü değil. Bunu tetikleyebileceğine ihtimal verdiğim tek sistem slot effect, o da oyun seçeneklerinden aç/kapat destekli.
Ama kapatmam da bir şeyi değiştirmiyor maalesef. Locale_inc dosyasını göstereyim yinede..

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
#define LOCALE_SERVICE_SINGAPORE
#define ENABLE_COSTUME_SYSTEM
#define ENABLE_CANSEEHIDDENTHING_FOR_GM
#define ENABLE_ENERGY_SYSTEM
#define ENABLE_DRAGON_SOUL_SYSTEM
#define ENABLE_NEW_EQUIPMENT_SYSTEM
#define ENABLE_SASH_SYSTEM
#define ENABLE_HIGHLIGHT_SYSTEM
#define ENABLE_ANTI_RESIST_MAGIC_BONUS_SYSTEM
#define ENABLE_CHEQUE_SYSTEM
#define ENABLE_NEW_ARROW_SYSTEM
#define ENABLE_COSTUME_WEAPON_SYSTEM
#define ENABLE_7AND8TH_SKILLS
#define ENABLE_NEW_EXCHANGE_WINDOW
#define WJ_SHOW_MOB_INFO
#define ENABLE_MOBLARA_YUZDE
#define VERSION_162_ENABLED
#define ENABLE_CHANGELOOK_SYSTEM
#define ENABLE_SHOP_SISTEM
#define NEW_PET_SYSTEM
#define ENABLE_SHOPNAMES_RANGE
#define ENABLE_OFFLINE_SHOP_SYSTEM
#define SIGN_FOR_PLUS_ITEMS
#define ENABLE_STOP_COLISSION_GLOBAL
#define ENABLE_STOP_COLLISION_PLAYER_OX
#define ENABLE_MELEY_LAIR_DUNGEON
#define WJ_SHOW_STROKE_INFO
#define ENABLE_VIEW_TARGET_PLAYER_HP
#define ENABLE_VIEW_TARGET_DECIMAL_HP
#define ENABLE_SEND_TARGET_INFO
#define ITEM_BUFF_SYSTEM
#define WJ_ENABLE_TRADABLE_ICON
#ifdef ENABLE_MELEY_LAIR_DUNGEON
    #define MELEY_LAIR_DUNGEON_STATUE 6118
#endif

Son düzenleme:
Mevcut ekli olan sistemlerden kaynaklı olup olmadığını anlamanın en iyi sistem eklentisi olmayan bi fileste deneme yapmak.

Efsun botları client'i neden kastırır ? İlk olarak bu soruyu sormak lazım. Eklediğiniz herhangi bir sistem veya fazla efekt birikintisi veya efsun botunun client'e gereğinden fazla veri yollayıp yorması. Bunlardan biri olması gerekiyor. Genelde bu gibi her efsun attığında envanterden bir adet item silinsin ve itemin efsunu değişsin şeklindeki işleri sunucu bilgisayarları üstlenir (Normal bilgisayarlara göre bilgi işlem hızları fazla oldukları için.) Bunu sunucu bilgisayarlarına yani "Source'e" yaptırmak en mantıklısıdır. Bana sorarsanız sunucu taraflı efsun botunu kullanın. Herhangi bir eksisini göremedim, varsa veya hata alırsanız yazarsınız.

Açıkcası sunucu taraflı efsun botunda merak ettiğim en önemli soru; çok sayıda oyuncu olduğu zaman ve bir çok kişinin aynı anda kullandığını varsayarsak botta yavaşlama vb. sorunlar meydana gelir mi ?

Açıkcası sunucu taraflı efsun botunda merak ettiğim en önemli soru; çok sayıda oyuncu olduğu zaman ve bir çok kişinin aynı anda kullandığını varsayarsak botta yavaşlama vb. sorunlar meydana gelir mi ?
PhiliaSophia2 Sunucusunda aktif olarak bulunuyor girip inceleyebilirsin.