Yardım devlere bir soru metin2de demircinin çalışma mantıgı

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

canbab12

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
merhaba öncelikle merak ettiğim bir soru var sourcenin içinden geçmiş birisi cevaplarsa daha iyi olur
metin2 demircide + basma mekaniği yapan sistem nedir bunun bi saniye eşleşmesi veya salise eşlemesi varmıdır
bi hile hazırlayan birisi +9 item basmanın yolunu biliyormudur veya cok zor bir serverde + basma hilesi yapabilcek bir yazılımcı varmıdır teşekkürler bunu aydınlatırsanız teşekkür ediyorum

bu tarz bir mekanik yok serverdeki şans oranlarına göre + basılıyor. alnını silerken ya da tamam butonuna 5 saniye basarsan olur gibi bir mekanik yok. şans oranı neyse o.

bu tarz bir mekanik yok serverdeki şans oranlarına göre + basılıyor. alnını silerken ya da tamam butonuna 5 saniye basarsan olur gibi bir mekanik yok. şans oranı neyse o.
işte o gün o hesabın o karakterin şansını kim belirliyor neye göre bu sistem kafasına gore işte 30 saniyeden geri sayıyor diyelim
saniyeeeee
30 bastım yandı
29 bastım yandı
28 bastım yandı
27 bastım yandı
26 bastım geçti
25bastım yandı
24bastım yandı
23bastım geçti
22bastım yandı
21bastım yandı
20bastım yandı
gibi bir olay mı var yani bunu açacak varmı o oran neye göre sansı neye göre oluyor o karakterın

işte o gün o hesabın o karakterin şansını kim belirliyor neye göre bu sistem kafasına gore işte 30 saniyeden geri sayıyor diyelim
saniyeeeee
30 bastım yandı
29 bastım yandı
28 bastım yandı
27 bastım yandı
26 bastım geçti
25bastım yandı
24bastım yandı
23bastım geçti
22bastım yandı
21bastım yandı
20bastım yandı
gibi bir olay mı var yani bunu açacak varmı o oran neye göre sansı neye göre oluyor o karakterın
Her + basmada %100 üzerinden orana sahipsin. Ve bu yüzde oranı + seviyesi yükseldikçe düşer.
Örnek veriyorum +1'e basarken geçme oranı %90 olsa bile, %10luk bir yanma şansı vardır.

+1'e basma ile +9'a basma arasındaki tek fark, sahip olduğun şans oranıdır ve ettiğin duadır.
Geçme oranları sabittir ve geliştiricinin belirlediği oranlar neyse o kullanılır. Oyun içinde bu oranları totemlerle vb. değiştirmek imkansızdır.

Her + basmada %100 üzerinden orana sahipsin. Ve bu yüzde oranı + seviyesi yükseldikçe düşer.
Örnek veriyorum +1'e basarken geçme oranı %90 olsa bile, %10luk bir yanma şansı vardır.

+1'e basma ile +9'a basma arasındaki tek fark, sahip olduğun şans oranıdır ve ettiğin duadır.
hah işte o sahip olduğum şans oranı abi onu kim neee belirliyor kim belirliyor filesin neresinde nerden öğreniyoruz o veya ona hile yapablirler mi

Dosya Eklentileri

• Ekran Alıntısı.webp
    Ekran Alıntısı.webp
    19 KB · Gösterim: 12
hah işte o sahip olduğum şans oranı abi onu kim neee belirliyor kim belirliyor filesin neresinde nerden öğreniyoruz o veya ona hile yapablirler mi
bu veriler erişip müdahale edeceğin bir yerde değil. hepsi temelde serverin dbsinde tutuluyor. olayın en basit anlatımı şu şekilde: server hiç bir oyuncu için özel bir şart veya zaman koşulu sunmuyor. önceden belirlenen + seviyelerine göre itemlerin şans durumları var, bunuda şu şekilde anlarsın demirci v.b. şeyler ile + basmaya çalıştığında server arka tarafta önce bellekten o item için belirleniş şansı alıyor sonra bu item için belirlenmiş şans diyelim ki 55 daha sonra 100 adet parayı havaya atıyor eğerki bu paralardan 55 tanesi veya daha fazlası tura gelirse o item bir üst seviyesine geçiyor. kısaca bu işlem bir hile yapımına tabi değildir.

//edit
tabi ki bu olaylar sadece + basmalar da sınırlı kalmıyor. bazen bu şekilde özel olarak efsun veya +basma itemleri yaparken de özel koşullar koyduğumuz zamanlar oluyor.
1728503146929.webp

Son düzenleme:
sourcenin içinden geçmemiş birisi olarak söylüyorum = metin2de demircin çalışma mantığı anlını silerek + basmak

+ basma oranlarını refine protodan ayaryıyabilrsin
onun ne olduğunu bildiğini sanmıyorum. sadece oyunda hile yapmaya çalışıyor :D

bu veriler erişip müdahale edeceğin bir yerde değil. hepsi temelde serverin dbsinde tutuluyor. olayın en basit anlatımı şu şekilde: server hiç bir oyuncu için özel bir şart veya zaman koşulu sunmuyor. önceden belirlenen + seviyelerine göre itemlerin şans durumları var, bunuda şu şekilde anlarsın demirci v.b. şeyler ile + basmaya çalıştığında server arka tarafta önce bellekten o item için belirleniş şansı alıyor sonra bu item için belirlenmiş şans diyelim ki 55 daha sonra 100 adet parayı havaya atıyor eğerki bu paralardan 55 tanesi veya daha fazlası tura gelirse o item bir üst seviyesine geçiyor. kısaca bu işlem bir hile yapımına tabi değildir.

//edit
tabi ki bu olaylar sadece + basmalar da sınırlı kalmıyor. bazen bu şekilde özel olarak efsun veya +basma itemleri yaparken de özel koşullar koyduğumuz zamanlar oluyor.
19350 eklentisini görüntüle
bunu anladımm :D doğru peki dosya paketlemlerı yavaşlatsak yine aynı oranı mı alır

bunu anladımm :D doğru peki dosya paketlemlerı yavaşlatsak yine aynı oranı mı alır
cliente gelen giden bir oran yok. clientten sadece itemn envanterdeki konumu veya benzeri birşey için servere talep gidiyor. yani öyle cheat engine ile clienti hızlandırman yavaşlatman veya itemin mevcut slotunu farklı göstermen birşey ifade etmeyecek. örnek verelim zehir i +9 a basıyorsun mevcut oranımız %5 sen kalktın program ile +0 kılıç slotunu istek olarak servere gönderdin. server ilk olarak gelen itemin bir yükseltilebilirliğini mevcutluğunu ekipman olarak giyilme durumu gibi şartlar ile karşılaştırıyor. bu şartlardan geçince ramden ilgili itemin oranını çekip daha önce bahsettiğim gibi basit bir mantıkla yazı tura atıyor. yani bunlar müdahale edilemez alanlarda gerçekleşen şeyler. git düzgünce oyna işte ne diye böyle şeyler ile uğraşıyorsun :poke:

Çok detaylı açıklamalara gerek yok bence ben size daha net bir dille anlatayım aklınızda soru işareti kalmasın, oyunun mevcut + basma sistemi için yapılabilecek, geçme şansını arttırabilecek, oranı arttırabilecek bir hile, yazılım veya paketleri koklayarak/değiştirerek yapabileceğiniz bir manipülasyon yok, yapılmadı bundan sonra da yapılması imkansız, umarım aklınızda soru işareti kalmamıştır. 😄

Buna odaklanmak yerine oyunda dupe (item kopyalama) açığına sebebiyet verebilecek yerlere bakın, kaynak kodları sızdıktan 10 sene sonra bile bu tarz bir şey yakalama ihtimaliniz var, official sunucuda bile ama + basma şansına müdahale etmeniz imkansız onu unutun. Ne kadar çok kişi dupe veya core düşürecek null pointer ararsa o kadar iyi, bu heves sayesinde çoğu açık keşfedilip kapatıldı yıllar içinde, tabi fark edildiği aşamaya kadar verdiği zarar farklı bir boyut.