Yardım Client hızlı olması hk.

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

CalvinGiorgio

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0

Videodaki gibi hızlı olmasının gerekçeleri nedir ?
Tam olarak neler yapılması gerekiyor ?

Psm'yi clienttan çektirmek, bilgisayarda d klasöründe ymir work var mı yok mu sorgusunu kaldırmak bunların dışında tüm tga, dds, png dosyalarını komple tek bir dds'ten sub dosyası olarak çektirmek, terrainmaps dosyalarını tüm maplerde tek bir textureset.txt'den çektirmek de performans sağlayacaktır.

Bu videodaki kadar olmaz fakat 1 2 saniyede ışınlar, lag azalır.( mob lag fixi de ekleyin)

bu filesi biliyorum zaten burdan alabiliceğim bir şey yok anlatım olarak paylaşılmış konular var mı diye aslında ordan görsem daha iyi olurdu
hızlı açılmasının sebebi paket şifrelemesinin kaldırılması. giriş, karakter ve oyun aşamalarına hızlı geçmesinin sebebi scriptlerdeki bekleme sürelerinin ve animasyonların kapatılması(ki bence oldukça çirkin gözüküyor), oyuna hızlı geçmesinin sebebi ise PSM gibi eklentiler ile playersettingmodule dosyasındakileri source üzerinden kullanması ve pack sisteminin diskten dosya okumaması, daha hızlı algoritmalar kullanması vs. genel etkenler bunlar ancak diğer yapılanlarında faydası oluyodur, bunları uygulayarak benzer bir performans elde edebilirsiniz.

hızlı açılmasının sebebi paket şifrelemesinin kaldırılması. giriş, karakter ve oyun aşamalarına hızlı geçmesinin sebebi scriptlerdeki bekleme sürelerinin ve animasyonların kapatılması(ki bence oldukça çirkin gözüküyor), oyuna hızlı geçmesinin sebebi ise PSM gibi eklentiler ile playersettingmodule dosyasındakileri source üzerinden kullanması ve pack sisteminin diskten dosya okumaması, daha hızlı algoritmalar kullanması vs. genel etkenler bunlar ancak diğer yapılanlarında faydası oluyodur, bunları uygulayarak benzer bir performans elde edebilirsiniz.
Gerekli değil gibi sanki

Psm'yi clienttan çektirmek, bilgisayarda d klasöründe ymir work var mı yok mu sorgusunu kaldırmak bunların dışında tüm tga, dds, png dosyalarını komple tek bir dds'ten sub dosyası olarak çektirmek, terrainmaps dosyalarını tüm maplerde tek bir textureset.txt'den çektirmek de performans sağlayacaktır.

Bu videodaki kadar olmaz fakat 1 2 saniyede ışınlar, lag azalır.( mob lag fixi de ekleyin)
Yani şimdi aklıma takılan evet hızlı olması hoş ama işe yarar durumu nedir sadece hızlandırmak mı yoksa altında yatan başka şeyler var mı?

Tüm bahsettiğiniz içerik ile ilgili kaynaklar mevcut mu yani rehber nasıl yapacağımız ile ilgili

Metin2'nin varsayılan yavaşlığını ortadan kaldırarak, makul seviyede bir hız kazandırmak daha mantıklı ve doğru olur. Bunun için de düzgün bir psm yeterli. Fazlası tamamen görüntü kirliliği.

Psm dediğiniz tam olarak neleri kapsıyor ve spesifik bir örnek verir misiniz ?
PSM = Player Setting Module, playersettingmodule.py dosyası metin2'de root'tan okunur. Oyundaki efektleri yükler. Ancak python interpreted bir dil olduğundan, c++'a göre onlarca kat yavaştır. Player Setting Module(PSM)'u Client kaynak kodu içine alınca efekler kat kat hızlı yüklenir, yüklenme ekranı iyice kısalır.

PSM = Player Setting Module, playersettingmodule.py dosyası metin2'de root'tan okunur. Oyundaki efektleri yükler. Ancak python interpreted bir dil olduğundan, c++'a göre onlarca kat yavaştır. Player Setting Module(PSM)'u Client kaynak kodu içine alınca efekler kat kat hızlı yüklenir, yüklenme ekranı iyice kısalır.
Açıklayıcı bilgilendirme için teşekkür ederim şu an bahsettiğiniz python dosyasını inceliyorum psmleri çektiğini gördüm bu durumu src den çekmesini sağlamak bilgi ve tecrübeyeli dayalı sanırım. Bununla ilgili referans bir video, konu vb. var mı denemek istiyorum

Açıklayıcı bilgilendirme için teşekkür ederim şu an bahsettiğiniz python dosyasını inceliyorum psmleri çektiğini gördüm bu durumu src den çekmesini sağlamak bilgi ve tecrübeyeli dayalı sanırım. Bununla ilgili referans bir video, konu vb. var mı denemek istiyorum
Fast Loading

Konu içerisinde belirttiğin dosya benim paylaşım yaptığım eskiden üzerinde çalıştığım projem. O şekilde bir hız kazanımı istiyorsan çok ciddi yenileme yapman gerekiyor. Özellikle pack okuma ve resource üstünde, bilhassa network. Game tarafında ise bazı kütüphane kullanımı ve eski rastgele yazılmış stili değiştirip, güncellerseniz benzer bir stil kazanacaksınız. Son olarak da giriş kısmında load olacak verileri cache e alırsan loading hızlanacak daha donmasız takılmasız bir oyun keyfi yaşatacaktır. Tabi bu kadar büyük bir yenilemenin bir anda değil uzun sürede yapılabileceğini lütfen aklından çıkarma şimdiden kolay gelsin :)

Geri