Çözüldü Client Build Hatası

• Konuyu açan Konuyu açan Kaiser
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 7
  • Gösterim Gösterim 910
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaiser

Admin
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Clientte granny 2.9 yüklüydü. Ben 2.4 - 2.11 arası tüm granny sürümlerini #ifdef ile eklemeye çalışıyorum. granny.h den 2.4 belirlediğim zaman sorunsuz build oluyor fakat farklı sürümleri belirlediğim zaman build sonunda şu hataları alıyorum.

Adsız.jpg

Granny sürümleri değiştikçe kaynak kodunuzun bazı yerlerinde düzenlemeler yapmalısınız.
Her granny sürümünün h ve lib dosyaları farklı oluyor. Sürüm değiştirdiğiniz zaman bunları da değiştirmeniz gerekli

Bahsettiğim tüm sürümlerin lib ve .h dosyaları var zaten elimde ve gerekli yere attım. Ama nedense hata alıyorum.

Client'in kaynak kodlarında her sürüm için değiştirmeniz gereken kodlar oluyor. Granny sürümlerinin yükseltilmesi ile ilgili rehberler var. Onlara bakarak ilerleyebilirsiniz

Bahsedilen kodlar sanıyorum zaten if ile ayrılmış, hepsi bir arada. Martysama dan sökülmüş bir sistem.

Kısa bir örnek;

C++:
Genişlet Daralt Kopyala
#if GrannyProductMinorVersion==4
int * CGrannyMesh::GetDefaultBoneIndices() const
#elif GrannyProductMinorVersion==9 || GrannyProductMinorVersion==8 || GrannyProductMinorVersion==7
const granny_int32x * CGrannyMesh::GetDefaultBoneIndices() const
#else
#error "unknown granny version"
#endif

Verdiğiniz bağlantı sekme olarak about:blank#blocked şeklinde açılıyor

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.