Çözüldü Client build Hatası

• Konuyu açan Konuyu açan buko
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 15
  • Gösterim Gösterim 359
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

buko

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Kullandığım files,
deneme amaçlı hiçbir şeyi değiştirmeden client.sln derleme

Yapılandırma: Release Win32

18>LİNK : fatal error C1047: '..\..\extern\library\libjpeg-9fMT.lib' nesne veya kitaplık dosyası, derleyicinin 'Release\AccountConnector.obj' gibi diğer nesnelerden farklı bir sürümü tarafından oluşturuldu; tüm nesneleri ve kitaplıkları aynı derleyici ile yeniden derleyin
18>LINK : fatal error LNK1257: Kod üretme başarısız oldu
18>"UserInterface.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
========= Tümünü Yeniden Derle: 17 başarılı, 1 başarısız, 0 atlandı ==========
========== Yeniden derle şu saatte tamamlandı: 07:03 ve 01:39,101 dakika sürdü ==========

Not: bunla ilgili konular gördüm birinde dosya kaldırılarak çözülmüş, @Whistle nin videosunu izledim orada da 2019 için güncelleme vardı bende visual studio 2019 yok kurulmuyor.

Çözüm
Libjpeg kütüphanesini şu an kullandığın visual studio sürümü ile tekrar derlemen gerekiyor.
Diğer kütüphanelerde bu sorun yaşanmazken libjpeg çoğu zaman bu soruna neden oluyor.
Kullandığın libjpeg sürümünün srcsini indirmek için:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Daha sonra videodaki 17:20 ve 24:30 aralıklarındaki işlemler ile libjpeg'i kullandığın sürüm ile derleyebilirsin.
Oluşan yeni lib dosyalarını aynı isimle extern/lib içine at.
ben böyle bir hata ile karşılaşmadım hiç. visual studio 2022 kullanın 2019 değil. zaten bu dosyalar hem yosunun hem de benim pc testinden sonra varsa hatalar düzeltmeleri verildikten sonra paylaşılıyor. yani bunu ilk haliyle indirip çalıştıramamak teorik olarak mümkün değil.

@coku22 @hasanmacit
ben zaten 2022 kullanıyorum da eklentilerde mi eksiklik var acaba
visual studio 2022.jpg

Debug sürümünde build almayı deneyin, libjpeg kütüphanesinin mevcut libi muhtemelen release için derlenmemiş.

Hocam bendeki asıl sorun bundan kaynaklanıyor ben 4 farklı client source denedim hepsinde bu hata geliyor ve hiçbiri doğru düzgün build edilmiyor.
0603_220000.jpg

Libjpeg kütüphanesini şu an kullandığın visual studio sürümü ile tekrar derlemen gerekiyor.
Diğer kütüphanelerde bu sorun yaşanmazken libjpeg çoğu zaman bu soruna neden oluyor.
Kullandığın libjpeg sürümünün srcsini indirmek için:

Daha sonra videodaki 17:20 ve 24:30 aralıklarındaki işlemler ile libjpeg'i kullandığın sürüm ile derleyebilirsin.

Çözüm
Kullandığın libjpeg sürümünü indirmek için:

Bu videoyu izleyip yapamamıştım şimdi tekrar deneyeceğim teşekkürler

@Kaiser
Hocam bire bir uyguladım videodakileri artık release win32 ile derleyebiliyorum bir kaç warning var onları önemsemem gerekli mi peki?

Ekran görüntüsü 2024-06-03 230627.png

Veya Visual Studio'nu son sürüme güncelleyebilirsin. Eski sürüm kullandığın için oluyor bunlar.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.