Çözüldü Build sorunu

• Konuyu açan Konuyu açan kaizec
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 2
  • Gösterim Gösterim 957
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

kaizec

Çaylak Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
9.3 den 13.0 freebsd yükseltme yaptım ardından gerekli Extern ayarlarını ve Server ayarlarını yaptıktan sonra serveri build gmake all -j6 şeklinde build ettiğimde build oldu diyor olmuyor ss aşağdadır yardımcı olursanız sevinirim bir yeri atlamışsam gözümden kaçan birşey var ama yeni olduğum için farkedemedim / / Not : acaba gcc10 kurduğum için mi sorun yaşıyorum? gcc9 daha mı mantıklı bilemedim...
2021-08-15 04_28_54-Online Oyun Geliştirme Eğitimi (MMORPG) _ Udemy ve diğer 1 sayfa - Kişisel...png

NOT : ÇÖZÜLDÜ.

Son düzenleme:
Çözüm
Makefile dosyasında game/src ve db/src build etmesi gereken kod yorum satırına çevrilmiş durumda onların başındaki // işaretini kaldırırsan build başlayacaktır.

Makefile:
Genişlet Daralt Kopyala
    @touch game/src/Depend
    $(MAKE) -C game/src dep
    $(MAKE) -C game/src clean
-    //$(MAKE) -C game/src
+   $(MAKE) -C game/src

@touch db/src/Depend
    $(MAKE) -C db/src dep
    $(MAKE) -C db/src clean
-   //$(MAKE) -C db/src
+   $(MAKE) -C game/src
Makefile dosyasında game/src ve db/src build etmesi gereken kod yorum satırına çevrilmiş durumda onların başındaki // işaretini kaldırırsan build başlayacaktır.

Makefile:
Genişlet Daralt Kopyala
    @touch game/src/Depend
    $(MAKE) -C game/src dep
+   $(MAKE) -C game/src

@touch db/src/Depend
    $(MAKE) -C db/src dep
    $(MAKE) -C db/src clean
-   //$(MAKE) -C db/src
+   $(MAKE) -C game/src

Çözüm

Makefile:
Genişlet Daralt Kopyala
    @touch game/src/Depend
    $(MAKE) -C game/src dep
+   $(MAKE) -C game/src

@touch db/src/Depend
    $(MAKE) -C db/src dep
    $(MAKE) -C db/src clean
-   //$(MAKE) -C db/src
+   $(MAKE) -C game/src
teşekkürler uykusuzluktan orayı kapattığımı da unutmuşum ama asıl sorun gcc9 ile gdb10u aynanda kullanmaya çalışmammış gcc 10u yükleyince sorun düzeldi.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.