Yardım Başka krallıkların köyüne ışınlanmayı engelleme

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

cacaa

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, başka krallıklarda yapılacak bazı görevler eklemek istiyorum fakat bunun gerçekleşebilmesi için bazı gerekçeler olmasını da istiyorum.

Öncelikle şu şekilde bir şey düşünüyorum.

- Başka krallıklara ışınlanma engellenecek.
- Yalnızca krallık savaşını kazanan krallık mensupları diğer krallıklara belirli bir süre içinde ışınlanabilecek.
- Bu süre bittikten sonra bu krallıklarda bulunan oyuncular kendi krallıklarına geri gönderilecek.

Bu sistemi nasıl gerçekleştirebilirim?

Selamlar, oyuncuların farklı krallıkların köylerine ışınlandığı zaman bir uyarı görüp kendi köylerine geri ışınlanmasını sağlayabilirsiniz, bunu bir lua scripti veya server taraflı C++ ile yapmanız mümkün, diğer bahsettiğiniz sistemde krallık savaşını kazanan oyunculara ayırt edici bir özellik eklemeniz lazım ki server tarafında bu özelliğe sahip oyuncular bu düzenlemeden muaf tutulsun (Örnek olarak oyuncular için yazılmış bir kontrol fonksiyonunun başına konulan if (ch->IsGM == false) verilebilir bu durumda GM karakterler bu kontrolden etkilenmez gibi). Süreyi gerçek zamanlı olarak kontrol edip bittiğinde oyuncuları göndermek bunlardan biraz daha zor ama yapılabilir, yalnız iyi düzeyde C++ bilgisi gerekir çünkü bir şeyleri sıfırdan yapacaksınız, kolay gelsin.

Geri