Yardım Başlangıçta itemi kilitli vermek

• Konuyu açan Konuyu açan asilords
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 79
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

asilords

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Oyunculara başlangıçta pet vermek istiyorum ama normal şekilde verirsem yan karekter açıp sürekli diğer hesaba vericekler, kilit sistemlerime baktım hepsi süreli ya da şifreli ben sadece başlangıç için yapmak istiyorum. Yeni pet ekleyip antiflaglarını değiştirsem boşuna fazladan item olucak mevcut itemi kitleyerek vermem istiyorum tavsiyeleri bekliyorum.

itemi eklerken kilitli ekle sonra kilit açma sistemine itemlerin vnumlarını if blogu içinde bunlar gelirse kilit açma de. item kilit sistemi ne kullanıyorsun bu arada.

edit.
bu arada her türlü o itemler daha sonradan da açılamaz olur. onun için de itemleri verirken boş valuelerinden birine değer atayıp if bloguna item şuysa ve sql de valueX şuysa açma yaptırabilirsin. bana sorarsan sabit pet ver bir tane fazla pet olsun daha basit olur ve src de sorgu azalır.

itemi eklerken kilitli ekle sonra kilit açma sistemine itemlerin vnumlarını if blogu içinde bunlar gelirse kilit açma de. item kilit sistemi ne kullanıyorsun bu arada.

edit.
bu arada her türlü o itemler daha sonradan da açılamaz olur. onun için de itemleri verirken boş valuelerinden birine değer atayıp if bloguna item şuysa ve sql de valueX şuysa açma yaptırabilirsin. bana sorarsan sabit pet ver bir tane fazla pet olsun daha basit olur ve src de sorgu azalır.
Kilit sistemim yok. Yani pet ekleyip antiflaglarla mı engel koyayayım?

anti_safebox, anti_give anti_myshop gibi parametreler bunun için var. :unsure:
Aynı itemi başlangıçta verirken takas edilmesin ama sonra oyun için elde edildiğinde takas edilsin bunu demek istiyorum.

tek tip vereceksen en basiti o
Sanırım öyle yapacağım. 10 tane başlangıç için aynı petten ekleyeceğim ama istediğim bu değildi.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
ne demek istediğini çok iyi anlıyorum ama 5-10 tane item için item sorgusuna sokma oyunu demek istiyorum. mmorpg bu herşeyde item ile ilgili olaylar var gereksiz item sorgularından kaçınman en iyisi olur. yoksa yapılmayacak bir şey değil 15 dk da istediğin kodu yazarım.

Son düzenleme: