Çözüldü Başlangıç-Bitiş Leveli Ayarlama

• Konuyu açan Konuyu açan uncons
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 7
  • Gösterim Gösterim 730
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

uncons

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar merhaba kullandığım filesde give_basic_weapon.start dosyasından düzenleyemedim bütün videolar öyle yapılıyor diye paylaştığı için buraya konu açıyorum yardımcı olursanız sevinirim. İsteğim leveli 55-120 yapmak şuan 1-105 sunucu.

+ olarak bu dosyada şunlar yazıyor :
give_basic_weapon.start:
Genişlet Daralt Kopyala
if pc . getqf ( "basic_weapon" ) == 0 then
pc . setqf ( "basic_weapon" , 1 )
if pc . countitem ( item ) == 0 and pc . weapon ~= item then
pc . give_item2 ( give_basic_weapon . basic_item ( pc . job , 1 ) )
end
end

Başlangıç seviyesini object içerisindeki start uzantılı dosyadan yapmak yerine quest/ içerisinden uygun dosyayı bulup düzenleyin ardından questi okutun. (Yanlış start dosyasına bakıyorsunuz büyük ihtimal.)

Bitiş seviyesini filezilla içerisinden kanal dosyalarının içerisindeki CONFIG dosyasını açarak düzenleyebilirsin.

Başlangıç seviyesini object içerisindeki start uzantılı dosyadan yapmak yerine quest/ içerisinden uygun dosyayı bulup düzenleyin ardından questi okutun. (Yanlış start dosyasına bakıyorsunuz büyük ihtimal.)

Bitiş seviyesini filezilla içerisinden kanal dosyalarının içerisindeki CONFIG dosyasını açarak düzenleyebilirsin.
Max leveli o şekilde ayarlayabilirsiniz.
Başlangıç levelini input_login.cpp > table->level = 1;

Filezilla /usr/game/share/turkey/quest içerisinden .quest veya lua uzantılı başlangıç dosyasını bulup içerisini düzenlemeniz gerek.

Ardından Putty gelip;

cd /usr/game/share/turkey/quest [ENTER]
./qc questadi.quest [ENTER]

Oyun içerisinden /reload q [ENTER]

Filezilla /usr/game/share/turkey/quest içerisinden .quest veya lua uzantılı başlangıç dosyasını bulup içerisini düzenlemeniz gerek.

Ardından Putty gelip;

cd /usr/game/share/turkey/quest [ENTER]
./qc questadi.quest [ENTER]

Oyun içerisinden /reload q [ENTER]
şuan sadece başlangıç-bitiş levelini ayarladım herşeyi okutmak için ne yapmam lazım acaba input_login.cpp ve channel dosyalarındaki config i düzenledim

Tamamdır arkadaşlar hallettim gmake -j9 komutu ile direk oluyormuş ve bu arada table level kısmı 2 adet vardı 2sini de 55 yapınca oldu önceden ilkini yapmıştım sadece ama ikisini de yapmak gerekiyor sanırım teşekkürler yardımcı olduğunuz için
Arkadaşlar yalnız statüler gelmedi onu nasıl yapacağım :S

Başka bir forumdan yardım aldım arkadaşlar çözüldü kanıt olarak buyrun:

Dosya Eklentileri

• harika.png
    harika.png
    932,7 KB · Gösterim: 87
Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.