Çözüldü Sanal Sunucu (VDS) Kanallar Aktif Olmuyor :/

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

isacilgin

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba değerli dostlar;
Umarım iyisinizdir.

Şimdi VDS sunucu aldım hazır freebsd13 x64 kurulu gerekli tüm ayarları yapılı sunucuda yanlız kanallar bir türlü aktif olmuyor. Sunucu tarafında sorun yok oyun start verdiğimde sorunsuz veriyor açılıyor ama client tarafında root (IP) editleme rağmen sunucuya bağlantı hatası alıyorum. Nedeni nedir SUNUCU'da config dosyaları'da ayarlı yardımcı olabilecek varmıdır ?

SUNUCU TOP DEĞERLERİ.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

/usr/game/channel1 syserr
SYSERR: May 3 10:44:20 :: pid_init:
Start of pid: 962
/usr/game/channel1/core1
SYSERR: May 3 10:44:23 :: pid_init:
Start of pid: 967

Kanallar;

Hata;

Sanal sunucu almadan önce kendi localimde Virtualbox ile aynı files sorunsuz giriş yapıyordum. Ama iş gerçeğe dönünce işler değişti :)

şöyle bişi fark ettim.
svside aktifleştirilmedi diye ama bundan kaynaklı olabilirmi ?

Bu arada tekrar virtualbox ile local sunucumdan denedim ama burada svside aktifleştirilemedi diyor ama oyun açılıyor kanalları görüyor.
bunlarda local virtualbox ile sonuçlar herşey normal

Son düzenleme:
Hocam client tarafında server ipyi düzelttiğinden emin ol istersen belki kafan karışmıştır satın aldığın sunucunun verdiği ip farklı ya o yüzden diyorum

Altyapın 64 bit değilse 64 bit kurdurduğun için hata alıyor olabilirsin.

Metin2 32 bitte derlenip 64 bitte çalışabilir veya 64 bit derlenip yine 64 bitte çalışır fark etmez yani bununla alakalı değildir.
Elbette bu durumun farkındayım. Ben 32 bit oyununu 64 de derleyip sorun yaşayıp açamadığını düşünerek yazıyorum yoksa tabiki senin dediğin gibi dosyalar 32 bitte derlenip 64 bit sunucuda çalışabilir. Buradaki sorun benim biraz hatalı yazmamdan kaynaklı =)

Çözüm ⇛ bu sorunu pack dosyalarını sildim. Takrar zip'ten çıkardım root editleyip denedim düzeldi. Sorun giderildi.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri