Yardım Yeni Harita oluştururken texture kısmı boş gözüküyor

• Konuyu açan Konuyu açan uncons
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 12
  • Gösterim Gösterim 635
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

uncons

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar sürekli konu açmak yasak mı bilmiyorum da bu konuda uyarırsınız yasak ise fakat şuan ciddi bir şekilde sunucu kurmak istediğim için bilmediklerimi soruyorum.Takıldığım konularda yardımcı olursanız da sevinirim.
Şimdi ben harita dosyasını kurdum inceliyorum kaç saattir de varolan çöl haritasını açınca texture kısmında biraz texture var ama ben yeni sıfırdan bir harita kurmak isteyince texture kısmı boş gözüküyor bunun sebebi nedir acaba ? Şuan 4000 adet texture dosyası indirdim bunları nereye atmam lazım yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Dosya Eklentileri

• 12tanevar.png
    12tanevar.png
    1,6 MB · Gösterim: 65
  • hiçyok.png
    hiçyok.png
    38,5 KB · Gösterim: 73
Çözüm
Haritayı 2. denemem de ekleyebildim fakat bir çarım bugda kaldı önceki denemem başarısız olduğu için onu nasıl kurtarabilirim acaba @Kaiser
ve buyrun kanıt olarak harita bomboş sadece zemini yaptım ekledim amacım denemekti.Ama lütfen hesabımı nasıl kurtarabilirim o konuda yardımcı olursanız sevinirim.

foto11.png

ve bu arada yapamayanlara da tabi ki arkamı dönmeyeceğim herkes de bu şekilde yapmalı bence..Yapılan hataya gelirsek zannediyorum ki yapamayan herkes bu hatayı yapıyor , Client/pack içerisindeki index dosyasını düzenlerken haritayı * * arasına eklemeniz lazım çoğu videoda sadece yazı şeklinde eklenmişti sanırım hata bundan dolayı kaynaklanıyor çünkü benim 1-2 farklı yaptığım yer vardı hata alırken bütün dosyaları sildim...
ETC
PC
PC2
Property
Zone
Effect
Terrain
Textureset
Tree

Bu pack dosyalarını açıp içlerindeki klasörleri d:/ymir work dizinine atmanız gerek.
Dosya yolları şu şekilde olmalıdır;
D:/ymir work/etc -> içinde etc packinin içeriği olacak. Tekrar bir etc klasörü olmayacak.
D:/ymir work/zone-> içinde zone packinin içeriği olacak. Tekrar bir zone klasörü olmayacak.

Örnek(klasör adını ben değiştirdim, sadece ymir work olacak):
Adsız.jpg

ETC
PC
PC2
Property
Zone
Effect
Terrain
Textureset
Tree

Bu pack dosyalarını açıp içlerindeki klasörleri d:/ymir work dizinine atmanız gerek.
Dosya yolları şu şekilde olmalıdır;
D:/ymir work/etc -> içinde etc packinin içeriği olacak. Tekrar bir etc klasörü olmayacak.
D:/ymir work/zone-> içinde zone packinin içeriği olacak. Tekrar bir zone klasörü olmayacak.

Örnek(klasör adını ben değiştirdim, sadece ymir work olacak):
11737 eklentisini görüntüle
Hocam zaten o şekilde yaptım da içinde klasörler olmayacak demişsiniz ben video izleyerek yapmıştım:

Benim klasör şuan bu durumda :

Ama zone içinde klasörler varken etc klasörü boş çünkü videodaki gibi kes yapıştır yapmıştım da anlamadığım videodakinin aynısını yaptım o da çöl haritasını açtı ben de çöl haritasında bir sorun yok ama olay yeni haritaya gelince sorun var yani bana bu garip geldi acaba bu texture kısmındakiler çölde olan textureler mi o yüzden mi yeni harita kurunca boş gözüküyor ve benim indirdiğim textureleri nereye atmam lazım aslında merak ettiğim oydu hocam onu cevaplarsanız sevinirim söylediklerinizi daha önce yaptım çünkü

Dosya Eklentileri

• foto1.png
    foto1.png
    23,4 KB · Gösterim: 52
Hocam zaten o şekilde yaptım da içinde klasörler olmayacak demişsiniz ben video izleyerek yapmıştım:

Benim klasör şuan bu durumda :

Ama zone içinde klasörler varken etc klasörü boş çünkü videodaki gibi kes yapıştır yapmıştım da anlamadığım videodakinin aynısını yaptım o da çöl haritasını açtı ben de çöl haritasında bir sorun yok ama olay yeni haritaya gelince sorun var yani bana bu garip geldi acaba bu texture kısmındakiler çölde olan textureler mi o yüzden mi yeni harita kurunca boş gözüküyor ve benim indirdiğim textureleri nereye atmam lazım aslında merak ettiğim oydu hocam onu cevaplarsanız sevinirim söylediklerinizi daha önce yaptım çünkü

Attığınız görselden yola çıkarak örnek vereyim: yaptığınız düzenlemeye göre büyük ihtimalle Effect klasörüne girdiğinizde karşınızda bir tane daha effect klasörü çıkacak. Bu durumda yol dizini şu şekilde olmuş oluyor:

D:/ymir work/Effect/effect

Bu şekilde ise yanlış.
effect klasörünü ctrl+x ile kesip, D:/ymir work/ içine yapıştırın. İçi boş kalan Effect klasörünü de silebilirsiniz.
Aynı işlemi diğerleri için de uygulayın.

Attığınız görselden yola çıkarak örnek vereyim: yaptığınız düzenlemeye göre büyük ihtimalle Effect klasörüne girdiğinizde karşınızda bir tane daha effect klasörü çıkacak. Bu durumda yol dizini şu şekilde olmuş oluyor:

D:/ymir work/Effect/effect

Bu şekilde ise yanlış.
effect klasörünü ctrl+x ile kesip, D:/ymir work/ içine yapıştırın. İçi boş kalan Effect klasörünü de silebilirsiniz.
Aynı işlemi diğerleri için de uygulayın.

Evet dediğiniz gibi içinde var fakat içerikleri farklı yanlış bişey yapmıyım diye size buyrun atayım dosyaları hocam
ama affect yazıyor bu arada
Dosyaları atarken ctrl+x kullandım bu arada kesme ile yaptım bütün dosyaları da inceledim içinde aynı isimde klasör yok hiçbirinin

1.png

2.png

3.png

Evet dediğiniz gibi içinde var fakat içerikleri farklı yanlış bişey yapmıyım diye size buyrun atayım dosyaları hocam
ama affect yazıyor bu arada
Dosyaları atarken ctrl+x kullandım bu arada kesme ile yaptım bütün dosyaları da inceledim içinde aynı isimde klasör yok hiçbirinin

11739 eklentisini görüntüle
11740 eklentisini görüntüle
11741 eklentisini görüntüle
Evet bu şekilde olacak. o affect falan "effect" packine ait içerik klasörleri. Onlara dokunulmayacak zaten.
Bu yaptığınız işlemi ilgili tüm klasörlere uygulayın, sorun düzelecektir.

terrainmaps klasörünü inceleyin. a-b-c klasörleri içinde zemin görselleri .dds olarak yer alıyor oraya eklemeler yapabilirsiniz. Bu gibi işlemler için biraz kurcalayarak tecrübe edinmeniz gerekebilir.

@Kaiser hocam sanırım anladım olayı şuan denedim de texturelerden birini internetten dds ye çevirdim sonra programa ekledim şuan kullanabiliyorum buyrun kanıt olarak atayım:
foto5.png

Haritayı 2. denemem de ekleyebildim fakat bir çarım bugda kaldı önceki denemem başarısız olduğu için onu nasıl kurtarabilirim acaba @Kaiser
ve buyrun kanıt olarak harita bomboş sadece zemini yaptım ekledim amacım denemekti.Ama lütfen hesabımı nasıl kurtarabilirim o konuda yardımcı olursanız sevinirim.

foto11.png

ve bu arada yapamayanlara da tabi ki arkamı dönmeyeceğim herkes de bu şekilde yapmalı bence..Yapılan hataya gelirsek zannediyorum ki yapamayan herkes bu hatayı yapıyor , Client/pack içerisindeki index dosyasını düzenlerken haritayı * * arasına eklemeniz lazım çoğu videoda sadece yazı şeklinde eklenmişti sanırım hata bundan dolayı kaynaklanıyor çünkü benim 1-2 farklı yaptığım yer vardı hata alırken bütün dosyaları sildim ve sıfırdan bu şekilde yapınca düzeldi video:

Son düzenleme:
Çözüm
player tablosunda bugta olmayan çarın kordinatlarını bugta olan çara gir sunucuyu kapat aç gibi bir yöntem uygulayabilirsin.