Yardım Worleditor baseposition neye göre ayarlanıyor

• Konuyu açan Konuyu açan xlyn
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 9
  • Gösterim Gösterim 75
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

xlyn

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
1726534564946.webp

denemelik map yaptım ama eklerken bu kordinatlara ne yazacağımı bi türlü çözemedim.
Setting.txt dosyasındaki BasePosition değerlerini nasıl hesaplıyoruz.

Metin2'nin server tarafında tüm mapler ortak uzayda bulunur. Her harita için ayrı uzay oluşturulmuyor. BasePosition ise o mapin uzayda hangi konumda başlayacağını belirtiyor.

Yeni map ekleyenlerin en çok hata yaptığı yerlerden birisi de burası, diğer maplerle çakışma yaşanıyor. AtlasInfo viewer ile hangi mapin uzayda nerede olduğunu görebilirsiniz.

Harita ekleme ile ilgili şu videoyu da izleyebilirsiniz;

Metin2'nin server tarafında tüm mapler ortak uzayda bulunur. Her harita için ayrı uzay oluşturulmuyor. BasePosition ise o mapin uzayda hangi konumda başlayacağını belirtiyor.

Yeni map ekleyenlerin en çok hata yaptığı yerlerden birisi de burası, diğer maplerle çakışma yaşanıyor. AtlasInfo viewer ile hangi mapin uzayda nerede olduğunu görebilirsiniz.

Harita ekleme ile ilgili şu videoyu da izleyebilirsiniz;

mapın kurulumunu sizin videonuzu izleyerek yapmıştım fakat bu atlasinfo viewer'i denememiştim deneyeceğim şimdi

mapın içindeki setting dosyası
18992 eklentisini görüntüle
atlasinfo
18993 eklentisini görüntüle
/usr/game/share/locale/turkey/map/index dosyası
18996 eklentisini görüntüle
ftp map dosyası
18995 eklentisini görüntüle
locale\turkey içindeki settings.lua
18994 eklentisini görüntüle
atlasinfo viewerden bakarak kordinatları verdim her şeyi ayarladım fakat mapa ışınlanamıyorum hata veriyor.
18997 eklentisini görüntüle
Tahminim üzerine channel config dosyalarına index kodu girilmemiş