Çözüldü WorldEditör İndirirken Virüs Uyarısı

• Konuyu açan Konuyu açan uncons
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 379
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

uncons

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar bu siteye güvenip worldeditörü buradan indireyim dedim @Whistle hocam sizin bi konudan indirince virüs uyarısı verdi neden acaba bana virüssüz dosyasını atabilecek olan varsa çok teşekkür ederim.
Konu:Çözüldü - World Editor
SSleri de yükledim buyrun:

Dosya Eklentileri

• virüs1.png
    virüs1.png
    2 KB · Gösterim: 48
  • virüs2.png
    virüs2.png
    3,4 KB · Gösterim: 52
Çözüm
ben de tam o konuyu buldum remix v44 ü indirdim bu dosyada virüs yok doğru fakat bende şöyle bir hata verdi antivürüs neler oluyor ben de anlamıyorum korkmaya başladım aydınlatırsanız sevinirim lütfen:
Eğer bilgisayarınızda harici bir antivirüs programı varsa onunla taratmayı deneyebilirsiniz. Eğer temiz çıkarsa sorunun kaynağı windows defender olabilir. Defender da bu dosya için istisna oluşturup kullanabilirsiniz.
Bazen antivirüs programları, bazı programların çalışma prensibinden dolayı virüs olarak algılayabiliyor.
İçerisindeki hangi dosyada virüs veriyor?

Böyle yazıyor hocam çok bilgim de yok bilgisayarın bi bilgisini atmıyım diye herşey iatmadım :D
Ben de şimdi indirdim, hiç bir uyarı vermeden indirdi ve kaydetti. Sorunsuz da çalışıyor, tuhaf.
Ancak rar dosyasını VT'e tarattım ve dediğiniz gibi 1 adet trojan buldu.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Buradan indirebilirsiniz:

Virustotal sonuçları:

Ben de şimdi indirdim, hiç bir uyarı vermeden indirdi ve kaydetti. Sorunsuz da çalışıyor, tuhaf.
Ancak rar dosyasını VT'e tarattım ve dediğiniz gibi 1 adet trojan buldu.

Buradan indirebilirsiniz:

Virustotal sonuçları:
ben de tam o konuyu buldum remix v44 ü indirdim bu dosyada virüs yok doğru fakat bende şöyle bir hata verdi antivürüs neler oluyor ben de anlamıyorum korkmaya başladım aydınlatırsanız sevinirim lütfen:

Dosya Eklentileri

• virüss.png
    virüss.png
    16,7 KB · Gösterim: 52
Eğer bilgisayarınızda harici bir antivirüs programı varsa onunla taratmayı deneyebilirsiniz. Eğer temiz çıkarsa sorunun kaynağı windows defender olabilir. Defender da bu dosya için istisna oluşturup kullanabilirsiniz.
Bazen antivirüs programları, bazı programların çalışma prensibinden dolayı virüs olarak algılayabiliyor.

Çözüm
hmm anladım hocam virüs konusunda çok hassasım bişey indirirken ya takıntı haline geldi.Başka bir antivirüs programım da yok ama bu son bulduklarını silmiş galiba az önce baktım yoktu ikisi de
Taramalarda da birşey bulmuyor ek olarak malwarebytes anti malware programını indirip taradım yine bulmadı birşey

Son düzenleme:
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.