Yardım World Editör obje yüksekliği sorunu

• Konuyu açan Konuyu açan DeadLyEscaPe
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 4
  • Gösterim Gösterim 766
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

DeadLyEscaPe

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar bir mapin içerisini düzenleyip Insert ile renderlayıp ardından save ediyorum. Sonrasında oyuna geçtiğimde bazı objeler (ağaç, duvar) son kaydettiğim konumda değiller. Save edildikleri yerde değiller havada duruyorlar. Durdukları zemin dümdüz. Sebebi nedir fikri olan var mı?

Obje ekleme ekranında objeyi seçip sol pencereden Height Base değerini 0 a getirip kaydetmeyi dene.

Ya da 0 yaptıktan sonra objeyi silip tekrardan eklemeyi dene.

Obje ekleme ekranında objeyi seçip sol pencereden Height Base değerini 0 a getirip kaydetmeyi dene.

Ya da 0 yaptıktan sonra objeyi silip tekrardan eklemeyi dene.

İlk dediğiniz yöntem olmadı ikinicisi ise bir sürü obje var hepsi için uğraşmak çok zamanımı alır. Bunun daha net çözümünü bulmak gerek sanırım.

İlk dediğiniz yöntem olmadı ikinicisi ise bir sürü obje var hepsi için uğraşmak çok zamanımı alır. Bunun daha net çözümünü bulmak gerek sanırım.
Deneme amaçlı rastgele bir obje üzerinde uygulayabilirsin. Eğer dediğimi yaptıktan sonra sorunsuz olarak görünüyorsa, diğer ekledigin objeleri de yanlış ayarla eklemişsin demektir ve öyle bir durumda da bildiğim kadarıyla hepsini tek tek tekrardan düzenlemen gerekir. Umarım farklı bir yolunu bilen vardır..

Deneme amaçlı rastgele bir obje üzerinde uygulayabilirsin. Eğer dediğimi yaptıktan sonra sorunsuz olarak görünüyorsa, diğer ekledigin objeleri de yanlış ayarla eklemişsin demektir ve öyle bir durumda da bildiğim kadarıyla hepsini tek tek tekrardan düzenlemen gerekir. Umarım farklı bir yolunu bilen vardır..

Bu harita filestan çektiğim bir haritaydı. Dediğiniz gibi bir obje ekleyince bir sıkıntı yaşamadım. Kaldırıp tekrardan eklemek gerekiyor, kaldırmadan düzeltmeye çalıştım şimdiye kadar ama başaramadım, teşekkürler.