Çözüldü wireshark her şey kapalıyken bile paket gönderimi

• Konuyu açan Konuyu açan Enes Deniz
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 2
  • Gösterim Gösterim 850
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Enes Deniz

www.SixTails.com.tr
Geliştirici
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
Öncelikle merhaba konuya şöyle bir başlangıç yapayım Görev yöneticisi ile her şeyi kapatıp Ağ kullanımını %0 hale getirdiğimde
wireshark uygulamasından kontrol ettiğimde çok fazla paket gönderimi olduğunu farkettim kırmızı ile çizilmiş ip ler özellikle çok fazla bu konu hakkında bilgisi olan varmıdır ?

Çözüm
Program hakkında pek bilgim yok ancak bu programın asıl amacı sanırım program izlemek değil ağ trafiğini izlemek. Böyle bir görevi olan program için görev yöneticisinden her şeyi kapatmış olmanız bir şeyi değiştirmez diye düşünüyorum. Çünkü bilgisayar bir ağa bağlı olduğu müddetçe bu program trafiği izlemeye devam edecektir.

Ayrıca Windows'un kendine ait network servisleri(IPv4 protokolü vs) de arkaplanda çalışmaktadır. Bunlar yada benzerleri genellikle görev yöneticisinden sonlandırılamazlar veya internet bağlantısı yakaladığı anda kendi kendini tekrar aktif hale getirirler. Bu da bir istisna tabi.

Hadi bütün bunları da hallettiğimizi varsayarsak, ağın kendine ait olan trafiğine müdahele edilemez. Bağlı olduğu sürece aktif olarak...
Program hakkında pek bilgim yok ancak bu programın asıl amacı sanırım program izlemek değil ağ trafiğini izlemek. Böyle bir görevi olan program için görev yöneticisinden her şeyi kapatmış olmanız bir şeyi değiştirmez diye düşünüyorum. Çünkü bilgisayar bir ağa bağlı olduğu müddetçe bu program trafiği izlemeye devam edecektir.

Ayrıca Windows'un kendine ait network servisleri(IPv4 protokolü vs) de arkaplanda çalışmaktadır. Bunlar yada benzerleri genellikle görev yöneticisinden sonlandırılamazlar veya internet bağlantısı yakaladığı anda kendi kendini tekrar aktif hale getirirler. Bu da bir istisna tabi.

Hadi bütün bunları da hallettiğimizi varsayarsak, ağın kendine ait olan trafiğine müdahele edilemez. Bağlı olduğu sürece aktif olarak trafik işler.

Dediğim gibi bahsettiğiniz program hakkında bilgim yok, sadece işin biraz teknik boyutundan bakarak yorumlamaya çalıştım.

Hadi bütün bunları da hallettiğimizi varsayarsak, ağın kendine ait olan trafiğine müdahele edilemez. Bağlı olduğu sürece aktif olarak trafik işler.

Dediğim gibi bahsettiğiniz program hakkında bilgim yok, sadece işin biraz teknik boyutundan bakarak yorumlamaya çalıştım.
Tüm bu söylediklerinizi yaptıktan sonra da sadece boştayken hiç bir şekilde paket gönderimi yapmıyorken windows bazı bitcoin sayfalarına paket gönderimi olduğunu gördüm bilgisayarı aralıksız 4 program ile tam taramaya bıraktıktan sonra 82 virüs 982 hata kodu olduğunu farkettim format ile düzelmemişti tüm bu sonuçları bazılarını anti-virüs programları ile kaldırdım bazılarını el ile sonra hata kodlarını çözüp tekrar temiz bir format attıktan sonra düzeldi sonunda ilginiz için teşekkür ederim konu kapatılabilir artık huzur içinde :)

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.