Çözüldü windows serverde number_ex ile alakalı sorun

• Konuyu açan Konuyu açan hasanmacit
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 7
  • Gösterim Gösterim 94
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

hasanmacit

discord: hasanmacit
Moderatör
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
3
selamlar bildiğiniz gibi windows serverlerde itemler full drop olduğu için number fonksiyonunda düzenleme gerekiyor. bunun fixini attığım halde fileste kullandığım bir event sistemi var. hiçbir event aktif olmamasına rağmen filesteki düşebilecek tüm eşyalar düşüyor gibi sanki. item manager.cppde ilgili kısımların şans faktörü 1-100 iken 1-1000'e çıkardım. tüm 0 ların yanına bir 0 daha ekledim ama nafile. nasıl çözebiliriz bu durumu? sıfırdan bir şans faktörü mü ayarlamak lazım acaba?

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
SYSERR: Jul  1 22:26:19 :: number_ex: number(): first argument is bigger than second argument 1 -> 0, C:\Users\hasan\OneDrive\Belgeler\GitHub\new-base\Game Source\Server\game\src\item_manager.cpp 1450
└░░ó║©Ã DROP EVENT
SYSERR: Jul  1 22:26:19 :: number_ex: number(): first argument is bigger than second argument 1 -> 0, C:\Users\hasan\OneDrive\Belgeler\GitHub\new-base\Game Source\Server\game\src\item_manager.cpp 1461
└░░ó║©Ã DROP EVENT
SYSERR: Jul  1 22:26:19 :: number_ex: number(): first argument is bigger than second argument 1 -> 0, C:\Users\hasan\OneDrive\Belgeler\GitHub\new-base\Game Source\Server\game\src\item_manager.cpp 1471
SYSERR: Jul  1 22:26:19 :: number_ex: number(): first argument is bigger than second argument 1 -> 0, C:\Users\hasan\OneDrive\Belgeler\GitHub\new-base\Game Source\Server\game\src\item_manager.cpp 1479
EVENT NEWYEAR_MOON DROP
SYSERR: Jul  1 22:26:19 :: number_ex: number(): first argument is bigger than second argument 1 -> 0, C:\Users\hasan\OneDrive\Belgeler\GitHub\new-base\Game Source\Server\game\src\item_manager.cpp 1490
EVENT VALENTINE_DROP
SYSERR: Jul  1 22:26:19 :: number_ex: number(): first argument is bigger than second argument 1 -> 0, C:\Users\hasan\OneDrive\Belgeler\GitHub\new-base\Game Source\Server\game\src\item_manager.cpp 1501
SYSERR: Jul  1 22:26:19 :: number_ex: number(): first argument is bigger than second argument 1 -> 0, C:\Users\hasan\OneDrive\Belgeler\GitHub\new-base\Game Source\Server\game\src\item_manager.cpp 1509
SYSERR: Jul  1 22:26:19 :: number_ex: number(): first argument is bigger than second argument 1 -> 0, C:\Users\hasan\OneDrive\Belgeler\GitHub\new-base\Game Source\Server\game\src\item_manager.cpp 1528
SYSERR: Jul  1 22:26:19 :: number_ex: number(): first argument is bigger than second argument 1 -> 0, C:\Users\hasan\OneDrive\Belgeler\GitHub\new-base\Game Source\Server\game\src\item_manager.cpp 1536
SYSERR: Jul  1 22:26:19 :: number_ex: number(): first argument is bigger than second argument 1 -> 0, C:\Users\hasan\OneDrive\Belgeler\GitHub\new-base\Game Source\Server\game\src\item_manager.cpp 1544
SYSERR: Jul  1 22:26:19 :: number_ex: number(): first argument is bigger than second argument 1 -> 0, C:\Users\hasan\OneDrive\Belgeler\GitHub\new-base\Game Source\Server\game\src\item_manager.cpp 1552
SYSERR: Jul  1 22:26:19 :: number_ex: number(): first argument is bigger than second argument 1 -> 0, C:\Users\hasan\OneDrive\Belgeler\GitHub\new-base\Game Source\Server\game\src\item_manager.cpp 1560
SYSERR: Jul  1 22:26:19 :: number_ex: number(): first argument is bigger than second argument 1 -> 0, C:\Users\hasan\OneDrive\Belgeler\GitHub\new-base\Game Source\Server\game\src\item_manager.cpp 1572
SYSERR: Jul  1 22:26:19 :: number_ex: number(): first argument is bigger than second argument 1 -> 0, C:\Users\hasan\OneDrive\Belgeler\GitHub\new-base\Game Source\Server\game\src\item_manager.cpp 1611

Çözüm
sorunu çözdüm. benim mob drop item.txt dosyam boştu. sanırım orası boş olduğu için common_drop_itemde bulunan tüm itemleri düşürüyordu. çünkü aynı ellenmemiş kodlarla mob drop iteme eklediğim tek kod ile sorunun çözülmesinin başka manası olamaz :D. yine de yorum yapmak isteyen bilgili kişiler için gece 12ye kadar konuyu açık tutacağım. yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.
Kendi kodlarınla Koray'ın altyapıyı bir karşılaştır bakalım, sanki bir kaç ekleme yapmış gibi gözüküyor oradan alırsın.

Adsız.webp

Ben bu hatayı Yosun fileste düzeltmiştim. Hata veren dosyadaki item dropla ilgili kısımları benim dosyalardan al. Sorun number_ex'de değil item drop ayarlayan fonksiyonda.

sorunu çözdüm. benim mob drop item.txt dosyam boştu. sanırım orası boş olduğu için common_drop_itemde bulunan tüm itemleri düşürüyordu. çünkü aynı ellenmemiş kodlarla mob drop iteme eklediğim tek kod ile sorunun çözülmesinin başka manası olamaz :D. yine de yorum yapmak isteyen bilgili kişiler için gece 12ye kadar konuyu açık tutacağım. yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

Çözüm
Bilgili kişiler kısmını üstüme alınmayarak şunu söylemek istiyorum, 1 ile 100 arasında random sayı üretilmesi gerekiyorsa burada ilk parametre muhtemelen bir sabitti ve 1 idi. İkinci parametre, yani Max değer ise bahsettiğin dosyanın veri uzunluğuydu. Boş döndüğünde de 0 olarak kabul ediyor ve dolayısıyla 1 > 0 mantık hatasından dolayı bu hatayı vermiştir. Min değer, Max değerden yüksek olamaz

Bilgili kişiler kısmını üstüme alınmayarak şunu söylemek istiyorum, 1 ile 100 arasında random sayı üretilmesi gerekiyorsa burada ilk parametre muhtemelen bir sabitti ve 1 idi. İkinci parametre, yani Max değer ise bahsettiğin dosyanın veri uzunluğuydu. Boş döndüğünde de 0 olarak kabul ediyor ve dolayısıyla 1 > 0 mantık hatasından dolayı bu hatayı vermiştir. Min değer, Max değerden yüksek olamaz
onu çözmek geç oldu biraz işte :D

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.