Çözüldü VS19 / C++17 client build sonrası hata

• Konuyu açan Konuyu açan DeadLyEscaPe
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 15
  • Gösterim Gösterim 1K
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

DeadLyEscaPe

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar. Clienti
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
konudan C++17 yükselttim. Onun öncesinde clienti 2013 ile build ediyordum. Yükselttikten sonra mecbur 2019'a geçtim ve build edebilmek için
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
konuyu da uyguladım. Extern içeriğini değiştirmemiştim. Build sırasında hata aldım. Sonrasında sadece cryptopp yükselttim ve buildi sorunsuz tamamladım. Ama oyunu açmak istediğimde aldığım hata bu. Python library eksik diyor ama zaten 2019 geçmeden önce ve c++17 yükseltmeden önce de python 2.7 kullanıyordum. Bunun üzerinde hiç değişiklik yapmadım. Yine de yeni python27.dll ve lib dosyalarını attım sonuç yine aynı. Nerede hata yapmış olabilirim?

Not: VS19 ile build etmek konusundaki tüm extern güncellemelerini de uyguladım. Yine aynı hata.

Dosya Eklentileri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1,9 KB · Gösterim: 121
Çözüm
C++17 yükseltmesi yaparken "string" başlarına "std::" eklemesini tüm dosyalarda otomatik olarak bakmadan yapmıştım. Burada ciddi bir soruna yol açmış. Lib içerisinde std::string.pyc bulamadığı için böyle bir hata vermiş. Sorun çözüldü. Yardımlarınız için teşekkür ederim. @Yeniceri
Adsız.png
Extern yükseltirken dosya ve klasör yollarını bozmadan/değiştirmeden yükselttin değil mi? Python ile ilgili böyle bir durum söz konusu olabilir belki.

Lib klasörünü bulamıyor. Debug modunda başlatıp log içerisinde bir şeyler yazıyor mu bakar mısın?

Lib klasörünü bulamıyor. Debug modunda başlatıp log içerisinde bir şeyler yazıyor mu bakar mısın?

İşin garibi distribute dışında hiçbir modda build edemiyorum.
Extern yükseltirken dosya ve klasör yollarını bozmadan/değiştirmeden yükselttin değil mi? Python ile ilgili böyle bir durum söz konusu olabilir belki.

Hiçbir yolu bozmadığıma pek eminim ama Python ile ilgili kesinlikle eminim.

İşin garibi distribute dışında hiçbir modda build edemiyorum.

Hiçbir yolu bozmadığıma pek eminim ama Python ile ilgili kesinlikle eminim.
Yükseltme işlemlerinde Visual Studioda uygulanan Yapılandırma Ayarlarını diğer modlar için de gerektiği gibi ayarlaman gerekiyor.

Yükseltme işlemlerinde Visual Studioda uygulanan Yapılandırma Ayarlarını diğer modlar için de gerektiği gibi ayarlaman gerekiyor.

Onunla ilgili bir video veya yazı var mı? Ben sadece Distribute seçiliyken tüm projeleri seçip özelliklerden görseldeki gibi değiştirdim. Diğerlerini seçtiğimde halihazır da bu geliyor zaten. Başka nerede ayar yapmam gerekli?
Adsız.png

(C Dil Standardı bölümünü varsayılan yaptığımda da bir şey değişmiyor.)

Diğer modlarda ne hatası alıyosun.
Adsız.png

Diğer modlarda hata almamın sebebi vs19'da projelerin hala vs13 kalmasından dolayı olabilir mi? Burayı değiştiremiyorum. Distributede (vs13-windows xp) yazmıyor.

Onunla ilgili bir video veya yazı var mı? Ben sadece Distribute seçiliyken tüm projeleri seçip özelliklerden görseldeki gibi değiştirdim. Diğerlerini seçtiğimde halihazır da bu geliyor zaten. Başka nerede ayar yapmam gerekli? 8113 eklentisini görüntüle
(C Dil Standardı bölümünü varsayılan yaptığımda da bir şey değişmiyor.)

8114 eklentisini görüntüle

Diğer modlarda hata almamın sebebi vs19'da projelerin hala vs13 kalmasından dolayı olabilir mi? Burayı değiştiremiyorum. Distributede (vs13-windows xp) yazmıyor.
Evet vs13 de kalması bir sorun. Onu düzeltmek için tüm projeleri seçip sağ tıkladıktan sonra özellikler sayfasından her bir modu sırayla seçip, v142 seçtikten sonra sırayla "Uygula" demen yeterli.
1.jpg

En başta verdiğim görseldeki hatayı burayı deaktif bırakarak çözdüm ve oyuna sorunsuz giriş yapabildim. Burasının silinmesi herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Adsız.png

Evet diğer modlarda da artık build edememe sorunum çözüldü diyebilirim. Farklı hatalar mevcut.

8116 eklentisini görüntüle

Debug modda böyle bir hata alıyorum.
Pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.
Bunun yerine Yapılandırma Ayarları > Bağlayıcı > Ek Kitaplık Dizinleri kısmında belirlenen dizin ile, extern içindeki bulunan python.lib dosyasının bulunduğu dizini karşılaştırmanı öneririm.

Pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.
Bunun yerine Yapılandırma Ayarları > Bağlayıcı > Ek Kitaplık Dizinleri kısmında belirlenen dizin ile, extern içindeki bulunan python.lib dosyasının bulunduğu dizini karşılaştırmanı öneririm.

Bence de sağlıklı değil ama sebebini bir türlü bulamadım. Böyle bırakmak benim de içime sinmedi.

Sorun yok herhalde değil mi?
Adsız.png

İlk dikkatimi çeken şey ilk dizinde exterm yazıyor, extern değil. Bunun alakası olabilir mi emin değilim. Bende her ikisi de extern diye kayıtlı.
Ayrıca python22.lib ve python27.lib adında iki farklı sürüm var. Bunların da kontrolünü UserInterface.cpp dosyasının genelde üst kısımlarda sıralı olan lib listesinden kontrol. Bir ihtimal burada bir yazım hatası olmuş olabilir.

İlk dikkatimi çeken şey ilk dizinde exterm yazıyor, extern değil. Bunun alakası olabilir mi emin değilim. Bende her ikisi de extern diye kayıtlı.
Ayrıca python22.lib ve python27.lib adında iki farklı sürüm var. Bunların da kontrolünü UserInterface.cpp dosyasının genelde üst kısımlarda sıralı olan lib listesinden kontrol. Bir ihtimal burada bir yazım hatası olmuş olabilir.

Orada python22.lib silinmemiş işlevsiz. UserInterface.cpp içerisinde lib kısımlarında python27.lib yazıyor. "Exterm" kısmı benim de gözüme çarptı extern yapıp build deneyeyim, geri dönüş yapacağım.

(Exterm > Extern değişikliği işe yaramadı. Kodu tekrar aktifleştirdim, aynı hata.)

Adsız.png

C++17 yükseltmesi yaparken "string" başlarına "std::" eklemesini tüm dosyalarda otomatik olarak bakmadan yapmıştım. Burada ciddi bir soruna yol açmış. Lib içerisinde std::string.pyc bulamadığı için böyle bir hata vermiş. Sorun çözüldü. Yardımlarınız için teşekkür ederim. @Yeniceri
Adsız.png

Çözüm
8123 eklentisini görüntüle
Çözülmesine sevindim :) konuyu çözüldü olarak işaretleyip kapatıyorum, iyi çalışmalar.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.