Yardım Virustotal yeni derlenen client src'de virüs buluyor

• Konuyu açan Konuyu açan DeeTurk
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 3
  • Gösterim Gösterim 35
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

DeeTurk

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Ticaret Puanı
0
Merhaba, forumda yer alan altyapı filesini indirdim virustotalde "W32.AIDetectMalware" uyarısını veriyor. Bir kaç filesi denedim yine aynı sonuçlar çıktı. "W32.AIDetectMalware" nedir tehlikeli mi açıklar mısınız
1723220297516.webp

Merhaba, forumda yer alan altyapı filesini indirdim virustotalde "W32.AIDetectMalware" uyarısını veriyor. Bir kaç filesi denedim yine aynı sonuçlar çıktı. "W32.AIDetectMalware" nedir tehlikeli mi açıklar mısınız18228 eklentisini görüntüle
Bu durumlarda çıkan virüs uyarılarına VT topluluğu "false pozitive" der, içerisinde zararlı bir yazılım veya dosya olmamasına rağmen belirli bir pattern veya herhangi bir fonksiyonu tehlikeli gören, çoğunlukla az tercih edilen antivirüsler bu soruna sebep olur. Çözümü için VT'ye dosyayı ve tarama sayfasını gönderip bunun false pozitive olduğunu ve düzeltilmesi gerektiğini söyleyebiliyordunuz diye hatırlıyorum, sevgiler.

Bu durumlarda çıkan virüs uyarılarına VT topluluğu "false pozitive" der, içerisinde zararlı bir yazılım veya dosya olmamasına rağmen belirli bir pattern veya herhangi bir fonksiyonu tehlikeli gören, çoğunlukla az tercih edilen antivirüsler bu soruna sebep olur. Çözümü için VT'ye dosyayı ve tarama sayfasını gönderip bunun false pozitive olduğunu ve düzeltilmesi gerektiğini söyleyebiliyordunuz diye hatırlıyorum, sevgiler.
bazen kendi pcmizde sıfırdan derlenen client bile virüs algılanıyor normal yani :D