Çözüldü VirtualBox Destek

• Konuyu açan Konuyu açan Kirphh
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 41
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kirphh

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar merhaba, Virtualbox ile server altyapı files vdi dosyasını ilk eklediğimde komut dizinini açabildim fakat daha sonra ip adreslerini tam olarak ayarlayamadığım için en baştan başlamak adına yeni bir sanal makine kurmak istedim. daha sonrasında resmini paylaşacağım sorun ile karşı karşıyayım. Bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen. Daha yapmak istediim şeyin ilk adımında tökezledim.

Dosya Eklentileri

• Ekran görüntüsü 2024-09-18 220327.webp
    Ekran görüntüsü 2024-09-18 220327.webp
    81,6 KB · Gösterim: 18
Çözüm
Hatayı aldığım yüklemede açılışta iso seçme bölümünde seçmeden vdi yüklemesi yapmıştım. ve vdi eklemek yeterli diye düşünüyordum ama sanırım hata bundan kaynaklı olabilir. Freebsd 14.1 disc1.iso dosyasını başlangıç iso bölümüne yerleştirdikten sonra sanal diske vdi dosyasını o şekilde ekledim ve önce 14.1 in kurulumunu yapıp daha sonra onu silip freebsd 13 olan vdi doyasını başlatarak sorunsuz bir giriş yaptım. Ne kadar açıklayıcı oldu bilmiyorum ama bende anlamadım tam olarak karıştırırken denk geldim diyebilirim
Oracle VM VirtualBox 'un sürümünü güncelleyince düzeliyordu diye hatırlıyorum.

Bunun birçok nedeni olabiliyor ?
Sırasıyla deneyebilirsin.
  1. Öncelikle ram miktarını düşürüp dene.
  2. Bilgisayarınızın bios kısmından sanallaştırmanın aktif olup olmadığını kontrol et.
  3. Virtual boxu güncelleştirmeyi dene.
  4. Avax gibi virüs korumaların varsa bunlar engelliyo olabilir kapatıp dene.
  5. Ayarlar > Windows Güvenliği > Çekirdek yalıtımı > Bellek bütünlüğünü kontrol et açıksa kapat bilgisayarı yeniden başlat.

Hatayı aldığım yüklemede açılışta iso seçme bölümünde seçmeden vdi yüklemesi yapmıştım. ve vdi eklemek yeterli diye düşünüyordum ama sanırım hata bundan kaynaklı olabilir. Freebsd 14.1 disc1.iso dosyasını başlangıç iso bölümüne yerleştirdikten sonra sanal diske vdi dosyasını o şekilde ekledim ve önce 14.1 in kurulumunu yapıp daha sonra onu silip freebsd 13 olan vdi doyasını başlatarak sorunsuz bir giriş yaptım. Ne kadar açıklayıcı oldu bilmiyorum ama bende anlamadım tam olarak karıştırırken denk geldim diyebilirim

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.