Çözüldü virtual box hata

• Konuyu açan Konuyu açan bckntr
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 19
  • Gösterim Gösterim 446
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

bckntr

Sen Yetkili bi abiye benziyon
Geliştirici
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
agalarım görmüş olduğunuz gibi başlatınca bu hatayı veriyor eski sürüm indiriyorum açıyor ama sürümü yükselttim bu hatayı veriyor
1680268458110.png

Dosya Eklentileri

• 1680268420339.png
    1680268420339.png
    56,3 KB · Gösterim: 44
Merhaba,

İlgili hatayı genellikle bios üzerinden sanallaştırma kapalı olduğu zamanlarda vermektedir. Zaten hatayı incelerseniz sisteminizde sanallaştırma için dll eksik olduğunu görebilirsiniz. Anakart modeline göre YouTube/Google üzerinde sanallaştırma kaynaklarına ulaşabilirsiniz

Merhaba,

İlgili hatayı genellikle bios üzerinden sanallaştırma kapalı olduğu zamanlarda vermektedir. Zaten hatayı incelerseniz sisteminizde sanallaştırma için dll eksik olduğunu görebilirsiniz. Anakart modeline göre YouTube/Google üzerinde sanallaştırma kaynaklarına ulaşabilirsiniz
biostan sanallaştırmayı aktif ettim dediğiniz dll tam olarak nasıl yapacağım

İlgili sanal sunucuda bu tik var ise kaldırın
909847C2-D8FB-45FB-8DB2-862C74CF0C23.png

sanallaştırma olmasa eski sürümlerde oyunu açmazdım üstüne filese sistemde ekledim :)
30 dakika sonra PC başına geçeceğim. Anydesk ile bağlanıp kontrol edebilirim. O süreçte ekteki dosyayı hatanın belirtmiş olduğu yere yükleyebilirsiniz.

Dosya Eklentileri

Çözüm
Özel bir windows sürümü veya düzenlenmiş bir versiyonunu kullanmıyorsanız eğer (3rd party special editions like) usb yardımı ile win10/win11 temiz kurulum yapıp tekrar deneyebilirsiniz.

Özel bir şey kullanıyor olabilir misiniz ghost spectre edition & performansa dayalı bir sürüm veya herhangi bir custom iso tabii ki ihtimaller dahilinde.

Özel bir windows sürümü veya düzenlenmiş bir versiyonunu kullanmıyorsanız eğer (3rd party special editions like) usb yardımı ile win10/win11 temiz kurulum yapıp tekrar deneyebilirsiniz.

Özel bir şey kullanıyor olabilir misiniz ghost spectre edition & performansa dayalı bir sürüm veya herhangi bir custom iso tabii ki ihtimalle.r dahilinde.
windows 8.1 kullanıyorum win 10 a çevirdim yine açmıyordu öyle hatırlıyorum

CPUnuz sanallaştırmayı desteklemediği için izin vermiyor. Bios üzerinden açtığınıza emin misiniz ?

Ek olarak CPU desteği olmayan işlemciler için sanallaştırma desteğini kestiği için eski sürümleri indirip test edebilirsiniz.
sizin için pc yi kapatıp bakıyorum :)

CPUnuz sanallaştırmayı desteklemediği için izin vermiyor. Bios üzerinden açtığınıza emin misiniz ?

Ek olarak CPU desteği olmayan işlemciler için sanallaştırma desteğini kestiği için eski sürümleri indirip test edebilirsiniz.
tekrardan kapanmış açtım sorun çözüldü açıldı çok teşekkür ederim hepinize <3

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.