Çözüldü Virtual box error 0X80004005

• Konuyu açan Konuyu açan TheAdmin33
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 8
  • Gösterim Gösterim 553
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

TheAdmin33

Geliştirme günlüğü olmayan adam
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Aşağıdaki hatayı veriyor sunucu açılmıyor niye bu hatayı veriyor ?

VM Adı: TemizRazu

Failed to load the NVRAM store from the file (VERR_EOF).

Failed to attach driver below us! VERR_EOF (VERR_EOF).

Sonuç Kodu:E_FAIL (0X80004005)
Bileşen:ConsoleWrap
Arayüz:IConsole {6ac83d89-6ee7-4e33-8ae6-b257b2e81be8}

Çözüm
Baya sunucu dosyasının kopyasını alacaksın.
13977 eklentisini görüntüle
Bu şekilde mesela. Maviyle işaretlediğim virtual box'a bağlı olan ve şu an kullandığım makine.
Kırmızı olan ise birebir aynısı ama boşta duran bir yedek. Elektrik kesintisi gibi durumlarda bazen freebsd tamamen çökebiliyor, çok kez başıma geldi bu olay. Ama bu şekilde yedekten kaldığım yerden devam ediyorum.
virtualbox ın kurulu olduğu c diskindeki dosyalara baktım da .nvram uzantılı dosyanın içi boştu başka bir sanal makinenin .nvram uzantılı dosyasını kopyala yapıştır yaptım düzelti :D .Beyin bedava
beyinbedava.jpg

Yorumlara göz atmanda fayda var

Yorumlara göz atmanda fayda var

video daki arkadaş katap aç mantığıyla sil yeniden yükle diyor tmm öyle düzelirde bana silmeden düzeltme lazım game tarafının yedeği yok .

Diğer sanal makineler açılıyor sadece 1 tanesi açılmıyor bu hatayı veriyor.

Düzeltemessem silip yeniden kuracam game tarafını yeniden ayarlıcam :( .

video daki arkadaş katap aç mantığıyla sil yeniden yükle diyor tmm öyle düzelirde bana silmeden düzeltme lazım game tarafının yedeği yok .

Diğer sanal makineler açılıyor sadece 1 tanesi açılmıyor bu hatayı veriyor.

Düzeltemessem silip yeniden kuracam game tarafını yeniden ayarlıcam :( .
Sunucunun dosyasını (vhd vs.) yedeğini alıp virtual box'u kaldırıp tekrar yükleyebilirsin.
Game-mysql falan bunların virtual box ile alakası yok.

Sunucunun dosyasını (vhd vs.) yedeğini alıp virtual box'u kaldırıp tekrar yükleyebilirsin.
Game-mysql falan bunların virtual box ile alakası yok.
benim kullandığım .ova uzantılı içe aktarmayla kuruluyor . Bu .ova yı kullanarak yeni bir tane sanal makine kurdum ama benim dosyalarım içinde yok ilk hali gibi. Şu sunucu dosyasının yedeğini alma olayı nasıl oluyor ?

benim kullandığım .ova uzantılı içe aktarmayla kuruluyor . Bu .ova yı kullanarak yeni bir tane sanal makine kurdum ama benim dosyalarım içinde yok ilk hali gibi. Şu sunucu dosyasının yedeğini alma olayı nasıl oluyor ?
Adsız.png

Bu şekilde mesela. Maviyle işaretlediğim virtual box'a bağlı olan ve şu an kullandığım makine.
Kırmızı olan ise birebir aynısı ama boşta duran bir yedek. Elektrik kesintisi gibi durumlarda bazen freebsd tamamen çökebiliyor, çok kez başıma geldi bu olay. Ama bu şekilde yedekten kaldığım yerden devam ediyorum.

dediğini yaptımda olmadı . Makine kurulup açılıyor ama benim dosyalar yok. Game tarafını yeniden ayarlıcam gibi duruyorTek temennim yeni bir filestı çok birşey eklememiştim sadece paylaştığım sistemler ekliydi.

virtualbox ın kurulu olduğu c diskindeki dosyalara baktım da .nvram uzantılı dosyanın içi boştu başka bir sanal makinenin .nvram uzantılı dosyasını kopyala yapıştır yaptım düzelti :D .Beyin bedava
beyinbedava.jpg

Çözüm
Depolama sanal diskinin yerine gidip virtualbox kalıp dosyasını yedekle ardından Geek Uninstaller ile kökünden Virtualbox'u kaldır ama sonra ise paylaşmış olduğum Windows Install Clean Up yazılımını bilgisayarını kurup çalıştır. Karşına bir sürü liste gelecek oradan Virtualbox'ın kalıntısı olur onu da oradan sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlat. Ardından VirtualBox'ın resmi sayfasından güncel sürümünü indirerek kurulumu gerçekleştir. Ardından VirtualBox kalıp dosyasına tekrar VirtualBox'un kendisine tanıtman gerekiyor o işlem esnasında UUID sorunu yaşaman olası. Ne olur ne olmaz VBoxManager kullanarak UUID değişimini manuel olarak gerçekleştir ve birde böyle dene bakalım yine olmazsa yaz bana.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.