Soru Veritabanıyla ilgili bir soru ve damage çarpanı

• Konuyu açan Konuyu açan Legandalith
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 0
  • Gösterim Gösterim 83
Herhangi bir konuda danışmak istediğiniz soru varsa bu öneki seçebilirsiniz.

Legandalith

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Damage çarpanı ile ilgili açılmış konulara baktım hatta daha önce bu forumda sorulmuş bir konu içinde aynı şekilde herkes gibi bende damage çarpanını battle.cpp dosyasındaki CalcAttBonus fonksiyonu içerisinden değiştirilmesini destekleyen bir linkle soruya cevap verdim fakat kodlar içerisinde gezinirken başka bir kod hatta direkt son hasarın hesaplandığı char_battle.cpp dosyasındaki Damage fonksiyonuyla direkt olarak genel hasarı daha iyi arttırabileceğimizi farkettim. Amaç genel hasarı arttırmaksa Damage fonksiyonundaki dam'ı arttırmak daha iyi bir seçenek olmaz mı bu konuda?

Veritabanıyla ilgili de şöyle bir sorum var ben yapacağım bir sistem için oyuncunun quest statelerinde verileri tutabilirim fakat bunu tablolaştırıp veritabanıyla bağlantı yapmam durumunda ikisi arasında oyunun işleyişi açısından ikisi aynı şey mi yoksa quest state'inde tutabileceğim veriler için quest state, quest statede tutamayacağım veriler olursa mı veritabanına girişmeliyim? Eğer sql şeklinde ilerlersem bunu belli aralıklarla kaydettirmeliyim sanırım bu işleyişi tam olarak nasıl öğrenebilirim ya da bunu öğrenebileceğim bildiğiniz basit/sade sistem örnekleri varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Not: İki soruda sadece ama sadece işin doğrusunu öğrenme çabamdan dolayı