Yardım Uzun Süre Hareketsiz Kalınca Giriş Ekranına Atması

• Konuyu açan Konuyu açan nebnebsen
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 1
  • Gösterim Gösterim 578
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

nebnebsen

Geliştirici
Geliştirici
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,

Oyun içinde uzun süre hareketsiz kalınca (30dk veya üstü) giriş ekranına geri yönlendiriyor.
Auth kısmında syserr'a bakayım dedim ve şunları buldum;

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
SYSERR: Feb 22 14:53:02.739496 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: The client was disconnected by the server because of inactivity. See wait_timeout and interactive_timeout for configuring this behavior. (query: SELECT CONCAT('*', UPPER(SHA1(UNHEX(SHA1('123456789'))))),password,securitycode,social_id,id,status,availDt - NOW() > 0,UNIX_TIMESTAMP(silver_expire),UNIX_TIMESTAMP(gold_expire),UNIX_TIMESTAMP(safebox_expire),UNIX_TIMESTAMP(autoloot_expire),UNIX_TIMESTAMP(fish_mind_expire),UNIX_TIMESTAMP(marriage_fast_expire),UNIX_TIMESTAMP(money_drop_rate_expire),UNIX_TIMESTAMP(create_time) FROM account WHERE login='admin' errno: 4031)
SYSERR: Feb 22 14:53:11.111273 :: DirectQuery: AsyncSQL::DirectQuery : mysql_query error: The client was disconnected by the server because of inactivity. See wait_timeout and interactive_timeout for configuring this behavior.
query: UPDATE account SET last_play=NOW() WHERE id=1
SYSERR: Feb 22 16:25:03.307338 :: ChildLoop: MySQL connection was reconnected. querying locale set

MySQL 8.0 server versiyonunu kullanıyorum. Aynı sorun MySQL 5.5 sürümünde de vardı.

Bu olayı nasıl çözebilirim?

Eğer belirli bir süre query işlemleri yapılmazsa MySQL oturumu kapatıyor. my.cnf dosyasından wait_timeout ve interactive_timeout değerini yükseltebilirsiniz.

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
[mysqld]
wait_timeout=2147483
interactive_timeout=2147483

Daha fazla bilgi için MySQL'un sitesine bakabilirsiniz.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.