Turuncu Gene İş Başında(!)

• Konuyu açan Konuyu açan nyami
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 13
  • Gösterim Gösterim 149
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

nyami

ZeRo
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
@Whistle

1726403781009.webp

1726403823251.webp

----------

1726403867116.webp

1726403896402.webp

1726403968118.webp

Özgün içeriği kopyala yapıştır yaparken yoruldu mu dersiniz? Hiç sanmıyorum. Kalkmış bide 'Yukarıdaki konuların sonucunda Kaynak dosyaları bölümünü ufak çaplı da olsa detaylı verdim' yazmış. Sağlam iş. Tamam sistem filan alınır da özgün içerik taşıyıp hiç bir şekilde alıntı geçilmemesi nedir?
1726404021720.webp

1726404255773.webp

Dosya Eklentileri

• 1726403849672.webp
    1726403849672.webp
    41,9 KB · Gösterim: 14
bunu görmüştüm de ses etmedim zaten bilindik bir şey :D

Birileri para kazanma olayını abartınca forumun nasıl bir yapıda olması gerektiğini unutmuş.
bizimde tek amacımız yabancı forumların içeriklerini türkçeleştirip sonra yönetim ekibi olarak birbirimizin tüm konularına paylaşım için teşekkürler yazmak olsaydı sanırım böyle olurduk :D

Yanlış hatırlamıyorsam aynı konu daha önce kopyalanmıştı. Burada bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Arama motorlarının kopya içeriği tespit edip ona göre sıralamayı ayarlaması gerekiyor fakat arama motorları her zaman haber siteleri ve yüksek hitli sitelere öncelik veriyor. İçeriğin kopyalanıp kopyalanmadığına bakmaksızın. Zaten bu yüzden internette oluşan tekelleşmeyi bir türlü kırmak mümkün olmuyor ^^

Ancak bu tarz şeylerle moral bozmaya gerek yok. Kaliteli üretilen her içeriği kopyalayacak birileri her zaman çıkacak. Bu da bizim için gurur kaynağı olmalı. Bu tarz eylemlerin motivasyonunuzu düşürmesine izin vermeyin ve bu tarz başlıklar açmanın da hiçbir faydası yok. Zaten çoğu kişi neyin ne olduğunu biliyor. Zamanında gereken söylendi, iletildi. Daha da fazla bu tarz başlıklar açarak site gündemini meşgül etmenin anlamı yok

Yanlış hatırlamıyorsam aynı konu daha önce kopyalanmıştı. Burada bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Arama motorlarının kopya içeriği tespit edip ona göre sıralamayı ayarlaması gerekiyor fakat arama motorları her zaman haber siteleri ve yüksek hitli sitelere öncelik veriyor. İçeriğin kopyalanıp kopyalanmadığına bakmaksızın. Zaten bu yüzden internette oluşan tekelleşmeyi bir türlü kırmak mümkün olmuyor ^^

Ancak bu tarz şeylerle moral bozmaya gerek yok. Kaliteli üretilen her içeriği kopyalayacak birileri her zaman çıkacak. Bu da bizim için gurur kaynağı olmalı. Bu tarz eylemlerin motivasyonunuzu düşürmesine izin vermeyin ve bu tarz başlıklar açmanın da hiçbir faydası yok. Zaten çoğu kişi neyin ne olduğunu biliyor. Zamanında gereken söylendi, iletildi. Daha da fazla bu tarz başlıklar açarak site gündemini meşgül etmenin anlamı yok
Normal sistemleri çekseler bir şey yok da özgün içerik çekilince insanın gözüne batıyor.

Evet, normal sistemlerde de geliştiren kişinin adı verilmeli
Geliştiren kişi belliyse zaten o özgün içeriktir diye düşünüyorum. Benim verilmese de olur dediğim şeyler anonim olarak geliştirilen sökülüp bu şekilde paylaşılanlar.

Benide banlamışlar 18 ine kadar sebebi her nedir bilmiyorum :D

Biri gelip mesajlarda x sitemize bekleriz gibisinden bişey yazdı hack ile alakalı bi siteydi :D
Benim uzun zamandır üye olduğum nulled hack ile alakalı bir site var zaten hali hazırda bende buyur sen bizimkine gel dedim :D belki o şikayet etmiştir de işin garibi bana buyur gel diyen banlandı mı acaba o merak konusu :D

ve discorddan 1-2 süper yöneticimidir nedir ulaşmayı denedim yazdım cevap yok çok saçma yapıları var :D

Bu kadarı da bi miktar kul hakkı değil mi müslüman arkadaşlardan bilenler vardır, bari kaynak gösterseymiş arkadaş. Bir de paylaşım için teşekkürler yazısı yerine emote falan olması gerekiyor diğer foruma girdiğimde bir konudan belki bir iki damla bir şey öğrenirim diye bakıyorum, 15 sayfa mesajda 2 3 tane bilgi nitelikli forumlaşma olmuş oluyor, oranın adminlerinin dikkat etmesi gerektiğine inanıyorum bu tarz muhabbetlere.

Bu kadarı da bi miktar kul hakkı değil mi müslüman arkadaşlardan bilenler vardır, bari kaynak gösterseymiş arkadaş. Bir de paylaşım için teşekkürler yazısı yerine emote falan olması gerekiyor diğer foruma girdiğimde bir konudan belki bir iki damla bir şey öğrenirim diye bakıyorum, 15 sayfa mesajda 2 3 tane bilgi nitelikli forumlaşma olmuş oluyor, oranın adminlerinin dikkat etmesi gerektiğine inanıyorum bu tarz muhabbetlere.
"paylaşım için teşekkürler" yazmak için ekip var kanki sen ne diyosun :D

Turuncu şaşırtmıyor

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.