Çözüldü Ticaret Açıldığında Oyun Kapanması(Handshake)

• Konuyu açan Konuyu açan Kaiser
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 1
  • Gösterim Gösterim 556
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaiser

Admin
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, uzun zamandır var olan bir sorunu yeni fark ediyorum maalesef :)
Biraz göz gezdirdim dosyalara, ama bir şey bulamadım. Muhtemelen hiç ummadık bir yerden çıkacak sebebi. O yüzden sizlere sormak istedim.
Sorunum kısaca şu; iki karakterden biri ticaret açınca oyun client kapanıyor veya girişe atıyor ya da oyun kilitleniyor(bağlantı kesilmiş gibi).

Client syserr:
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
0204 11:15:59853 :: Unknown packet header: 245, last: 63 42
Bu syserr hatasında sadece sondaki 42 sabit. Diğer sayılar her seferinde değişiyor.

ch1 syserr-syslog:
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
SYSERR: Feb  4 11:14:59 :: Handshake: Invalid Handshake on 17
Aynı şekilde burdaki 17 de bazen 19 falan olabiliyor.

Bu durumu yaşamış olanlar var mı acaba? Gözden kaçan bir yer var büyük ihtimalle, orayı bulabilirsem gerisi kolay gibi.

Çözüm
Sorun halloldu. TRADABLE_ICON sistemini farklı bir filesten sökerek eklemiştim. Söktüğüm filesi incelediğimde
server tarafında #ifdef kullanılmadan yeni bir arg kullanılmış, o gözden kaçmış demekki. Client tarafında ekli olup server tarafında ekli olmayınca doğal olarak gümledi. Velhasıl serverdaki eksik kısmı da ekleyince düzeldi.
Sorun halloldu. TRADABLE_ICON sistemini farklı bir filesten sökerek eklemiştim. Söktüğüm filesi incelediğimde
server tarafında #ifdef kullanılmadan yeni bir arg kullanılmış, o gözden kaçmış demekki. Client tarafında ekli olup server tarafında ekli olmayınca doğal olarak gümledi. Velhasıl serverdaki eksik kısmı da ekleyince düzeldi.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.