Çözüldü Tc Offline shop cache kodları hakkında

• Konuyu açan Konuyu açan Enes Deniz
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 4
  • Gösterim Gösterim 957
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Enes Deniz

www.SixTails.com.tr
Geliştirici
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
Selamın aleyküm iyi forumlar
Sizlerinde bildiği gibi Tc Offline shop hakkında şöyle bir problem var
Cache kodları mevcut değil ve bu yüzden reboottan sonra gidiyor pazarlar bu kodlar elinde olan paylaşabilirmi ?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Çözüm
Öncelikle cache kelimesine bir açıklık getirelim ki yanlış bilginin yayılımını engelleyelim. Cache'nin anlamı önbellek demektir. Zaten hali hazırda sistemde oluşturduğunuz pazarların kendisi (itemler hariç) sistemin önbelleğine kaydediliyor. Ancak serveri kapatıp tekrar açtığınızda pazarların kendisi, itemlerdeki gibi veritabanına kayıtlı olmadığı için sistem tekrardan okuyup önbelleğe alamıyor.
Eğer kodlarda iyiyseniz itemlerde olduğu gibi pazarların da veritabanına kayıt edilmesini sağlayabilirsiniz. Ken offlineshop'u inceleyebilirsiniz. :)
Öncelikle cache kelimesine bir açıklık getirelim ki yanlış bilginin yayılımını engelleyelim. Cache'nin anlamı önbellek demektir. Zaten hali hazırda sistemde oluşturduğunuz pazarların kendisi (itemler hariç) sistemin önbelleğine kaydediliyor. Ancak serveri kapatıp tekrar açtığınızda pazarların kendisi, itemlerdeki gibi veritabanına kayıtlı olmadığı için sistem tekrardan okuyup önbelleğe alamıyor.
Eğer kodlarda iyiyseniz itemlerde olduğu gibi pazarların da veritabanına kayıt edilmesini sağlayabilirsiniz. Ken offlineshop'u inceleyebilirsiniz. :)

Çözüm
Kodlarla aram iyi değil araştırdığımda yazanları söyledim ben sadece cache sistemi olmadığı için reboot'dan sonra gittiğini öğrendim ondan dolayı böyle bir konu açma gereği duydum :)

Yanlış kelime seçimi. :D Ne yazık ki foğru bilinen yanlışlar arasında. Sorun pazarların kendisini veritabanına kaydetmediği için. Önceki mesajımda da söylediğim gibi ken offlineshop kodlarını inceleyerek düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Yanlış kelime seçimi. :D Ne yazık ki foğru bilinen yanlışlar arasında. Sorun pazarların kendisini veritabanına kaydetmediği için. Önceki mesajımda da söylediğim gibi ken offlineshop kodlarını inceleyerek düzenlemeleri yapabilirsiniz.
KenN Offline shop'da Hangi dosyaları ve hangi kod satırlarını incelememi tavsiye edersiniz ?

Whistlenin tavsiyesi üzerine kenn offline shopta incelemeler yaparak sorunu ortadan kaldırdım sonrasında kenn ofline shop hoşuma gitmediği için great e geri dönüs sağladım tc offline shopun reboottan sonra kapanması sorunu o şekilde çözülmüştür

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.