Yardım Türkçe karakter sorunu

• Konuyu açan Konuyu açan CalvinGiorgio
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 4
  • Gösterim Gösterim 746
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

CalvinGiorgio

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
filesimde multi language var. Ana dil olarak ingilizce seçili durumda.
Türkçe tarafında proto local_game gibi şeyleri tamamen türkçe değil hatta türkçe bile değil diyebiliriz
Ben kendim türkçeye çevirmeye çalıştığım zaman resimdeki gibi türkçe karakterlerde hata oluşuyor
Doğru bir şekilde türkçeleştirme nasıl yapılır biraz bakındım araştırdım fakat bulamadım.
Bu forumda @Whistle 'nin yorum yaptığı bir konu vardı fakat araştırdım bulamadım.
Konuda mysql üzerinden locale bölümünden Turkey yapıp ardından game dosya içerisindeki local yolunu Turkey yapmamız gerektiğini felan söylüyordu.

bahsettiğim konu linkini buldum fakat türkçe karakter sorunu nasıl çözülür bilemedim ve bulamadım. link

1647000051950.png

Son düzenleme:
evet onu sonradan fark ettim ve düzelttim şuan sadece bu item_names.txt tek tek elimle mi türkçeleştiricem yoksa kolay yolu var mı onu araştırıyorum
winmerge yada notepad++ karşılaştırma modülü ile hazır en, de, ro gibi dillerde olan item_names.txt'leri karşılaştırıp daha hızlı ilerleyebilirsiniz, bunlar forumda paylaşılan dil destekli fileslerin içinde olabilir