Yardım Sunucu kiraladım freebsd 13 sistem verdiler

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

canbab12

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
merhaba arkadaşlar -GRININJA.ova isimli bir files indirdim bunun kendi bilgisayarımda localhost olarak ayarladım cok güzel ayarlamalar yaptım ve
sabit ip yapmak için sanal sunucu sitesinden sunucu kiraldım fakat bana verilen frebsd server 13 sistem geldi ben bu ova dosyasınındaki flesi nasıl yüklerim freebsd 13 versiyona bilen varmı ben oracle vm yaptığım için direk içeri aktarıyordum yardım edermisiniz

çıkacak ilk sorun sql tarafında olacak. piyasadaki fileslar 32 bit olduğu için ve 32 bit de bulunan tüm sql veri tabanları pkg den güvenlik sebebiyle kaldırıldığı için sql kurman neredeyse ölüm gibi olacak. diğer taraftan bu gibi olaylar için artık direk kurulu bir bsd almanız size zorluk çıkarır onun yerine nested bir sunucu kiralayıp içine esxi 8.0 veya 7.0 kurulum yaptırıp onun içine istediğin gibi bir ovayı içine direk olarak kopyalamak çok daha iyi bir seçenek olacaktır. aşağıdaki gibi.

1722710637528.webp

cok çözüm aradım yüzlerce dosya kurdum bozdum rar yapmaya vhd yaptım felan hiç bi şekilde çözüm bulamadım bende çözümü sunucu kiraladığım siteden başka bir site bularak metin2 içinde kuran bir sanal sunucu sitesi buldum ve yaptımda kendi verdikleri boş filesi sildim ova olarak bana vermişlerdi kendi ovamı ona kurmayı deniyorum suan %80 sonuca geldim devamını için arkadaşlarıyla oynamak isteyen arkadaşlar için tecrübe olur gidip herhangi bi siteden 30 gb 40 gb disc hakkı veren bir sunucu kesinlikle kiralamayın ben başlangıc olması için uğraştım size önermem

cok çözüm aradım yüzlerce dosya kurdum bozdum rar yapmaya vhd yaptım felan hiç bi şekilde çözüm bulamadım bende çözümü sunucu kiraladığım siteden başka bir site bularak metin2 içinde kuran bir sanal sunucu sitesi buldum ve yaptımda kendi verdikleri boş filesi sildim ova olarak bana vermişlerdi kendi ovamı ona kurmayı deniyorum suan %80 sonuca geldim devamını için arkadaşlarıyla oynamak isteyen arkadaşlar için tecrübe olur gidip herhangi bi siteden 30 gb 40 gb disc hakkı veren bir sunucu kesinlikle kiralamayın ben başlangıc olması için uğraştım size önermem
bu yüzden nested sunucular ucuz oluyor ve istediğin gibi 20-40 tl arası ip kiralayarak makina ekleyebiliyorsun. attığım resim benim makinamdan çektiğim resim. kendime birtane vhd clon oluşturdum istediğim gibi freebsd kopyalayıp açıyorum