Çözüldü Source kodları ile ilgili yardım

• Konuyu açan Konuyu açan enesaydemir
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 22
  • Gösterim Gösterim 2K
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

enesaydemir

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar Merhaba ben kendi filesimde efsun nesneleri ve attırma kağıtları şebnem pot filan sınırsız yapmak istiyorum forumlarda araştırdım.//usr/game/src/ dizini içinde char_item.cpp düzenlemek gerekiyormuş filezilladan bağlandım. Dizin içersinde src dosyası yoktu bende filesin rar dosyası içerisinde gelen gamesource dosyasından aldım filezilla ile dizine attım gerekli düzenlemeleri yaptım ama çalışmadı. Sorun benim file zilla ile atmam mı yoksa kodlarda mı hata var. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Çözüm
gamesource build etme ile alakalı bi yardım konum vardı tw desteği isteyince hazıra konma olarak algıladı sağolsun @Trashy destek sağladı geldi baktı filesim free dbs sürümü ile alakalı farklı bi hata vardı. İlk defa girdiğin bir konu ve farklı bir hata türüde olunca insan tabi sıkıntı çekiyor. Ama bu kadar ön yargılı olmamak lazım çünkü herkes aynı şeyi yapıp aynı sonucu alamayabiliyor benim konumda olduğu gibi.
Not: @Trashy çok çok teşekkür ederim bana ve diğer arkadaşlara her seferinde zaman ayırıp geliyor derdimiz ile dertleniyor. Kendisine çok çok teşekkür ederim
src dedigimiz olay oyunun kaynak kodları build edilmedigi sürece hiç bir işe yaramaz
Game build etmek için

cd /usr/src/DOSYADINIZ/Server/game/src
gmake clean
gmake dep
gmake -j20

build bittikten sonra /usr/src/DOSYADINIZ/Server/game/ dizininde game isiml bir dosya oluşacaktır bunu /usr/game/share içerisine game dosyanız orada yok ise /usr/game/share/bin içierisine atılmalıdır

Hocam şimdi bu dosyaları quest mantığı ile filezilla ile atıp reboot atmakla olmuyor herhalde bununla ilgili rehber videosu var mı acaba

Bende klasör olarak client source ve gamesource dosyaları mevcut ama dosya şeklinde bunları tgz yapıp işleme almam gerekiyor herhalde

tgz yapmana gerek yok localhost kullanıyorsan hızlıca sürükle bırak ile aktarabilirsin

tar olarak paketle ftp yükle putty ile dosyaları oraya çıkar

bir klasör oluştur game src dosyalarını yani server ve extern dosyalarını o oluşturdugun dosyaya at ve tar ile paketle arından /usr/src/ içine girip tar dosyanı at

cd /usr/src/
tar zxvf paketledigindosyaadi.tar.gz

yaz ve oraya çıkarılsın

İsteğiniz öğrenmek değil, işinizin hallolması herhalde?

Eğer ilk dediğim değil ise amacınız, bu forumdan istediğiniz almanız çok düşük bir ihtimal..
hocam işimi hallettirme gibi bir gayem yok. Çünkü şuan bunu halletse yarın başka bir sistem eklediğimde yine bana lazım olacak derdim öğrenmek. Sağolsun @Trashy bana quest ekleme sk make mantığı filan hepsini gösterdi ondan öğrendim. Ama sizin bu art niyet yaklamışımınız hiç hoş değil

hocam işimi hallettirme gibi bir gayem yok. Çünkü şuan bunu halletse yarın başka bir sistem eklediğimde yine bana lazım olacak derdim öğrenmek. Sağolsun @Trashy bana quest ekleme sk make mantığı filan hepsini gösterdi ondan öğrendim. Ama sizin bu art niyet yaklamışımınız hiç hoş değil

"Hocam müsaitsen tw versem sana zahmet"

tw vermenizin amacı beraber film izlemek olsa gerek :bigstar:

ayrıca ortalama 2.5 dakikalık araştırma ile sorunuzun cevabını alabilirsiniz ki zaten cevap verilmiş.

Bak empati yeteneğinden yoksunsun şuan hiç bilmediğim bir alanda bazı terimler verilmiş ve verdikleri dosya isimleri bende yok bende video izliyorum her video farklı yapıyor şuan ortada bir sürü kavram tevrim var ama adım adım anlatan tek bir rehber yok. Bakın ben bir öğretmenim eve eğitim benim işim sizler bildiğiniz için cevap ya da sorunun farkındasınız. Şuan ben 1.sınıf öğrencisyim kavramlara terimlere yabancıyım.

Tw istersen sadece nasıl yapıyor görmek soru sormak istedim derdim yaptırmak olsa maddi gücümüz var çok şükür ücretli yapanlardan isterim yapmalarını

Bak empati yeteneğinden yoksunsun şuan hiç bilmediğim bir alanda bazı terimler verilmiş ve verdikleri dosya isimleri bende yok bende video izliyorum her video farklı yapıyor şuan ortada bir sürü kavram tevrim var ama adım adım anlatan tek bir rehber yok. Bakın ben bir öğretmenim eve eğitim benim işim sizler bildiğiniz için cevap ya da sorunun farkındasınız. Şuan ben 1.sınıf öğrencisyim kavramlara terimlere yabancıyım.

Kavramları bilmemeniz, öğrenmeyeceğiniz anlamına gelmiyor.
Örneğin, "Yes" kelimesini bilmeyen biri, 5 saniyelik araştırma ile "Evet" anlamına geldiğini öğrenebilir.

Ve ayrıca empati yeteneğinden yoksun değilim, sadece sizin gibi işini başkalarına yaptıran, öğrenme isteği olmayan kişilere kızıyorum.

Sorununuzu çözmeniz maksimum 1 gününüzü alır. Daha önce de söylediğim gibi cevap zaten verilmiş, bir aptal bile konu da verilen cevabı anlayabilir çünkü cevap yazı ile değil video ile verilmiş.

Ve ayrıca ben vaktinde "Common" klasörünü build etmeye çalışmış biriyim.

Hocam videoları izledim 1.video localhostta çalışıyor ben ise sunucu ile çalışıyorum. 3.video ise clientsource build ediyor ben gamesource build ediyorum. 2 videoda ise böyle bir hata alıyorum
Benim işimi başkalarına yaptırma gibi bir niyetim yok öyle bir niyet içinde olsaydım eğer inan ücretli destek bölümünde olurdum. Rica etsem artık bu konuya cevap yazmamanız

Dosya Eklentileri

• hata.png
    hata.png
    39 KB · Gösterim: 195
Tartışmalarınızı konu üzerinden yapmayın aynı problemleri yaşan kişi kendisine cevap ararken tartışmalarınızı okumak zorunda degil.
Ayrıyetten özelden dc adresi gönderdim ordan ulaşın yardımcı olayım

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.